Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek tetszik az a név, hogy...

Nektek tetszik az a név, hogy Adél?

Figyelt kérdés

Nézegettem a naptárat és észrevettem, hogy ma Adél névnap van.

Ha tetszik, miért? És ugyan ez visszafelé is: ha nem, akkor miért?


2012. jan. 29. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem Adélnak hívnak.

Nekem nincsen vele bajom. Egyedül azt nem szeretem, ha Ady-nak becéznek. Arról mindig Ady Endre jut eszembe. Viszont azt már inkább elfogadom, hogy Léda, mert önmagában szeretem Ady-t és a verseit, de nem szeretem, mint becenév. Szóval engem vagy Adélnak hívnak, vagy Lédának, családban pedig anyukámnak vagyok Adélka, tesóimnak pedig Manó vagy hasonlók. :D

Szóval nem kimondottan szeretem, de nincsen bajom vele. :))

2012. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik:)

Egyszerűségében rejlik a nagyszerűsége. Meg még nem olyan tucat (szerintem).

2012. jan. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem tetszik, valamiért sose tetszett. A dél, talán emiatt, de amúgy se a hangzása. De visszafele nagyon szép. Léda :)
2012. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik, nagyon szép név, ahogy a Léda is.
2012. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem is mindig Ady jut róla eszembe, de a név tulajdonosa szerintem büszke lehet arra, ha így hívják. :)
2012. jan. 29. 12:54
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon szép név, ha a férjem nem vétózta volna meg, el is neveztem volna így a lányom. Van egy kis szomszéd lányka, ő Adél, és egy másik szomszédomnak születik hamarosan kislánya, ő is Adél lesz. Gyönyörű név.
2012. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan ismerősöm, aki Adél, de ők semlegesnek tartják. Nekem tetszik. :)
2012. jan. 29. 13:38
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem igazán tetszik a hangzása. Csak felnőttnek áll jól, tehát olyan egy gyereknek, mintha kicsi felnőtt lenne. De ez szubjektív, belőlem ilyen érzést vált ki, túl komor.
2012. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem igazán tetszik, de van pozitív és negatív tapasztalatom is a viselőivel. Egyébként egyszerű, szép név, és nem lehet könnyen elbecézni.
2012. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem talán pont az egyszerűsége miatt tetszik. :)
2012. jan. 31. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!