Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha indokolt esetben lemondom...

Ha indokolt esetben lemondom a védőnői szolgálatot, akkor is jár gyermekem születése után az egyszeri anyasági támogatás az ő igazolása nélkül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a védőnőtől semmi az anyaságihoz, négy darab orvosi pecsét kell, semmi több.

Engem is csak akkor látott a védőnő, amikor elmentem a kiskönyvért. :-) Harmadikat várom. :-)

2012. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gabka77-el sok közös vonásom van :) Én is a harmadikat várom, engem is csak akkor látott a védőnő, amikor kiállította a kiskönyvet. Idézet tőle: a harmadiknál már nem sok újdonságot tudok mondani, ugye?

Egészen múlt hétig. Új védőnőt kaptunk, hát nem beállított? Ennyit a nyugalomról... :)


Az egyszeri anyaságihoz orvosi igazolás kell (ezt ha a saját dokid nem adja ki az utolsó hetekben, akkor a kórház állítja ki) vagy a kiskönyved másolata.

2012. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

:-))

Nekem már az elsőnél se sok mindent tudott mondani... A legviccesebb pedig, hogy az egyik védőnő - minden gyereknél más volt, vagy elköltözött ő, vagy mi - most szülte első gyerekét és tőlem kért tanácsot szopiügyben... :-)

2012. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 10:56-os, én meg inkább fordítva voltam eleddig a mi "védőnőnkkel", hogy bárcsak beállítana és ne nekünk kelljen hozzá bumlizni;8 hós terhes vagyok, az első babóm most lesz 1 éves, eddig is gáz volt, hogy kéthetente elvárt súlymérésre, mondván, nem hízik a babám, még ment is a dolog, tudtam úgy, ahogy emelgetni, mármint babakocsit föl - le a lépcsőkön, de mostanra olyan nagy a pocim, hogy itthon is éppen elég, ráadásul a doki se nagyon javasolja, hogy segítség nélkül, egyedül induljak el otthonról, márcsak az ideiglenes inkontinenciám miatt sem, ugyanis még itthon is elég megemelnem a majd 8 kilós babómat, már megyek is vécére - ha elérek odáig :))A minap felhívtam a kedves védőnőt, hogy szeretném, ha ő jönne ki inkább a babát megnézni + a terhesgondozást is egy füst alatt megejthetnénk - és egyszerűen NEM KÉPES RÁ!!De az a védekező szövege, hogy náluk nem ez a szokás, én meg finoman felidéztem előtte, hogy ne aggódjon, nem vagyok ostoba, tudom, mik a jogszabályban leírottak, hogy neki igenis KÖTELESSÉGE kijönni egy évben összesen 6x-i alkalommal, ilyen rendkívüli állapot lévén meg - már bocsánat - márcsak emberségből is, mivel a babám születése óta összesen 1x volt nálunk...Erre még befenyegetőzött ezzel az anyasági dologgal is, gondolta így majd megfog.Ezek szerint mégsem.Ezt benézte, de alaposan.Így aztán kimondottan amellett döntöttünk párommal, hogy ténylegesen felmondjuk vele a dolgot, még akkor is, ha nemsokára megszületik a második, van orvos, elvisszük hozzá, semmi szükség az ő közbenjárására, főleg a legutóbbi alakítása óta.Úgy vagyok vele, ha egyszer nem képes segíteni soha semmiben - ahogy eddig se tette - akkor semmi szükség rá végképp, mindkettőnknek jobb lesz így, illetve mind a 4-ünknek a babákkal, egyébként is elég volt az állandó kotnyelességeiből, amiket tett eddig is, csakhogy tartsa a presztizsét a doktornő előtt..Köszi a válaszokat.
2012. jan. 30. 15:29
 5/5 védőnő válasza:
Hmmm....... csak ámulok és bámulok Mint az már a nevemből is kiderült én is védőnő vagyok . Sajnálattal olvasom milyen ellenséges a viszonyotok a védőnőtökkel . Ilyen dolgokat én nem tapasztaltam a körzetemben ... vagy csak szemembe nem mondják . Úgy érzem bizalommal fordulnak hozzám és amiben tudok segítek . Azt viszont rosszul tudod , hogy hatszor kellene téged látnia a védőnőnek . Valójában csak négyszer . Ebből pedig kétszer az utolsó hónapban . Csak remélni tudom , hogy változik a véleményetek rólunk :)
2012. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!