Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010 május 1. után születtett...

Kokata kérdése:

2010 május 1. után születtett babák anyukái! Van köztetek olyan valaki aki úgy járt mint én a GYED-el? Szerintm ez nem fair!

Figyelt kérdés
Kisfiam 2008. szept.-ben született, megvolt az akkor szükséges 165 nap folyamatos biztosított időm így rendesen kaptam a Gyedet, míg 2009 nov.-ben bementem az Oep.-hez megtudni, hogy kistestvér esetén milyen juttatásokat kapok. Ott azt mondták , hogy szinte ugyanaz az összeg jár , mivel ugyannannyi biztosított idő kellett még. Tervezett baba volt, jött is januárban teherbe estem, mert ugyanannyi pénzből gondoltam bevállaljuk a kistestvért, majd menet közben meghozták ezt az új törvényt(amikor már 4 hónapos terhes voltam), hogy aki máj. 1. uán szül, visszamenőleg is 360 nap folyamatos biztosított idő kell(nekem megszakítva van meg) :-(.A mai világban nagyon nehéz megélni, tervezni kell a babát, megkell gondolni, hogy bírom anyagilag vagy nem, de menet közben így kiszúrni az emberrel , amikor már nincs választásod.Félre ne értsen senki, örülünk és imádjuk hogy itt a pici, de jól megszívattak mindenesetre. Más is járt így?Ha ezt tudom akkor visszamegyek dolgozni és ha megvannak a feltételek ,akkor vállalok kistestvért.:-()
2012. jan. 30. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam, csak engem a Munkanélküli hivatal meg az OEP szivatott meg közös erővel! Igaz én még május előtt szültem, de hiába érdeklődtem utána, hogy mit kell tennem, senki nem mondta, hogy a szülés idejére jelentkezzek vissza munkanélkülire (mert első terhességem alatt lejárt az addigi munkaszerződésem, így már munkanélküliről mentem el szülni). Így nem lett meg a 165 napom, így amikor a nagyobb gyerek betöltötte a 2-t (a kicsi akkor 4 hónapos volt), onnantól már csak gyes-t kapok! És rettenetesen fel vagyok háborodva, no meg azon is, amit veletek tettek! Mi sem így csináltuk volna, mert nagyon sajnos nagyon sokat számít a gyed-gyes különbözete a családunk kasszájában és tudom, ezzel sokan vannak még így :( És így vállaljunk sok gyereket, hogy közben hó végén már az aprópénzt tologatjuk, hogy elég lesz-e ételre meg pelenkára?! Köszi szépen Magyar Kormány!
2012. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami itt nem stimmel.

Emlékeim szerint már 2008-ban sem kellett, hogy folyamatos legyen a biztosítási idő, de 2010-ben tuti, hogy nem kellett a folyamatosság. Itt valami másnak kell lennie...

2012. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Majdnem ugyanúgy szültem mint te, de ugyanazt a juttatást kaptam a 2.nál mint az 1.nél.

2008.dec, 2010.okt.

2012. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2007. ápr.-ban jöttem haza külföldröl ott hivatalos munkaviszonyom volt, de nem azt nem számolják bele, előtte itthon volt pár évem, de miután hazajöttem, csak 2008 febr.-ban tudtam elhelyezkedni,( febr. elött még voltam munkanélkülin kb.3 hónapot) amikor már terhes voltam, de mivel szept.-ben született a kisfiam így még megvolt a 165 napom.

2012. jan. 30. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem.

Mondjuk eleve a 165 napnál leakadtam, mert sosem volt ennyi, 2008-ban 180 nap kellett, 2010. májustól már 365, de gondolom, ez elírás.


Viszont ami még nem tiszta: 2008. februártól dolgoztál? És a munkahelyedről mentél el szülni? És amíg otthon voltál a kicsivel, addig végig megvolt a munkaviszonyod?


Mert ha igen, akkor 2010-ig bőven megvolt a 365 napod. Ha meg nem, mert pl. amikor szültél megszűnt a munkaviszonyod, akkor meg a 180 napod se lett volna meg, még akkor se, ha nem változik a törvény.

2012. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy gondolat: a kérdéses törvényt már 2009. július 1-vel meghozták. Akkor lépett életbe, így az OEP vagy hülyeséget mondott, vagy félreértettél valamit.

Már 2009. júliusában is tudtuk, hogy aki nem szül meg 2010. április 30-ig arra már más szabályok fognak vonatkozni. És ezt az OEP is tudta - ezt tudom neked garantálni.

2012. jan. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!