Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Létezik egyáltalán jó megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal az anyósoméknál élünk, most 3 hónapos a kislányunk. Én itthon vagyok gyesen, a párom dolgozik - viszont az apósom kusza beosztása miatt vele elég sokszor vagyunk itthon egyszerre, és már többször beszélt nekem arról, hogy van egy munkatársnője, aki immáron egy ideje a "barátnője". Mindezt persze titokban, hiszen itt a felesége. Erről a párom is tudott, voltak ráutaló jelek (pl. két kósza kávés pohár a kocsiban, stb.)

Anyósommal még néhány régebbi dolog miatt nem igazán jó a kapcsolatunk, sok itthon a feszültség, viszont az unokájukat imádják.

Körülbelül egy hónapja felvetődött, hogy leköltöznénk a szüleim üres házába vidékre, és a páromnak mostanra sikerült elintéznie, hogy áthelyeztesse magát a munkahelyéről egy másik áruházba. Szóval az a nagy helyzet, hogy február közepén költöznénk, minden emellett szól, kezdve az anyagiaktól egészen a bölcsiig/oviig és az én elhelyezkedésemig.

Mindezt ma közöltük az apósommal - aki erre bejelentette, hogy 3-4 hónapon belül ő is elköltözik, méghozzá a barátnőjéhez... és hogy abban reménykedett, hogy mi itt maradunk anyósomnak, és segítünk fenntartani a (hatalmas) házat... (anyós minderről még semmit nem tud)

Szóval az a helyzet, hogy sz*r van a palacsintában, nem is kevés, és most nem tudjuk, mitévők legyünk. Anyósomnak már elmondtuk a költözést, de bizonytalankodunk.

A baba miatt lenne a legfontosabb leköltöznünk, hisz sokkal jobban jönnénk ki anyagilag, és ez egy ilyen pici gyerekkel nagyon fontos. Van két bölcsi, nem kellene azon aggódnunk, hogy vajh' felveszik-e vagy sem, tisztább a levegő, tudnánk járni babaúszásra, és úgy mindent összevetve, csupa előnyt látunk a vidéki életben - nem is szólva arról, hogy a picinek is sokkal kellemesebb lenne, ha nem lenne körülötte folyton a feszültség, és anyósom sem szólna bele egyfolytában a gyereknevelésbe - mert gyakran megteszi...

De mégis, olyan lelkiismeret furdalásom van, hiszen mi már tudjuk, hogy mi fog történni, és itt marad a párom édesanyja a pácban.


Ti mit tennétek? Költöznétek a pici és önmagatok érdekében, vagy maradnátok és segítenétek anyósnak átvészelni ezt az amúgy is nehéz időszakot?


(Direkt nem a családi kapcsolatokhoz tettem a kérdést.)


2012. jan. 30. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ez a ti életetek és azt kell szerintem tennetek ami nektek és a gyereketeknek a legjobb. Nekem is lelkiismeret furdalásom lenne, de tuti leköltöznék. Após oldja meg úgy a házaséleti gondjait ahogy tudja, ne tőletek várja a segítséget.

Ne legyetek mártírok és ne áldozzátok fel magatokat és akár a családi békéteket.

Legalább is én biztosan költöznék. Persze majd beszéld meg a pároddal, hogy ő hogyan látja a dolgokat.

2012. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A párom egyelőre még képtelen nyilatkozni, délelőtt óta azt hajtogatja fejcsóválva, hogy "hűb*zmeg".
2012. jan. 30. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Én költöznék.
2012. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen költöznék. Persze, nagyon rendes dolog apóséktól, hogy náluk lakhattatok több hónapig, de ha a költözéssel a ti életetek perspektívikusan sokkal jobb lenne (azok alapján, amit leírtál), akkor amellett döntenék.

Ha apósodék tényleg szétmennek, akkor valószínűleg úgyis eladják a nagy házukat, vesznek 2 kisebbet vagy mittudomén... , de ezt nem nektek kell megoldanotok a férjeddel.

Amúgy meg szerintem nem is "egészséges" anyóssal közös háztartásban élni (ki tudja, ha após lelép, nem fog-e magából kifordulni, és benneteket lefárasztani?), szóval ha megvan a lehetőség a különélésre, én mindenképpen azt választanám.

2012. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én költöznék, elhiszem, hogy a párodnak sem könnyű, az anyukáját a pácban hagyni, mert elmegy a férje és ti is és egyedül marad a házban. De el tudja adni és egy kisebbe költözik. Csak egy feltevés a részemről.


Azt tegyétek ami nektek jó, igaza van az előttem hozzászólónak, ne legyetek mártírok.

Sok sikert kívánok nektek és jó döntést!

2012. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem először is gondolj bele abba, hogy ha mindez a Te szüleiddel történik, akkor mit lépnél!?

Én biztosan maradnék még egy darabig, segítenék anyósnak, és megvárnám mi lesz a következő lépés.

Az hogy most nem mentek, az nem azt jelenti, hogy feláldozod magad érte/értük, hanem hogy csak később fogtok költözni, önálló életre berendezkedni.

2012. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is költöznék. A gyerekeim a legfontosabbak. Az ő érdekük a legelső.
2012. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Költözés.

Az anyósod és apósod házasélete, nem a Te életed. Én azt sem szeretem amikor az egyik szülő szídja a másikat a gyereknek (természetesen nem durva dologért, csak kis sérelmekért). A gyerek nem házastársa, más kapcsolat a szülő-gyerek és a férj-feleség. Mindenki rendezze a sajátját.

Neked a gyerekedre kell gondolni meg a saját családodra, ha nem lenne gyerek, azt mondanám maradj pár hónapig amíg talpra áll anyós (bár az s lehet, hogy innentől elvágnád magad egy életre, hogy békében elmehesstek, mert jönne az érzelmi zsarolás, hogy lényegében ő már hozzászokott, hogy ott laktok és ne menjetek el, mert egyedül nem bírja. Drámázás, sírás-rívás, ha olyan típus. Ha nem ilyen drámázós, akkor meg csak simán felőrölnéd magad, hogy mikor mehettek már el, mikor áll készen, férjed nem biztos, hogy tudna dönteni)

Após oldja meg ezt, ő itt az a szereplő akinek oka lenne aggódni/szégyenkezni stb., mégis tesz az egészre, ez nem téged/férjedet minősíti, hanem őt.


Különben meg szerencse, hogy már bejelentettétek. Max majd egy ideig gyakrabban látogatjátok anyóst és sok telefonálás.

2012. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én költöznék. Anyósodék adják el a házat, osszák el a pénzt, és kész. Ti már egy külön család vagytok, és sokkal előnyösebb nektek (de ami még fontosabb a gyereknek) vidéken. Tuti, hogy költöznék.
2012. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Megmutattam őket a páromnak is - egyelőre úgy fest, hogy költözünk.
2012. jan. 30. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!