Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyilatkozat a GYES-hez?...

Nyilatkozat a GYES-hez? Milyen formában kell?

Figyelt kérdés
Most töltöm ki a GYES-igénylő lapot, és nem kérdeznek semmit a munkaviszonyról. Egy barátnőm mondta, hogy nyilatkozni kell, hogy nem dolgozom főállásban. Hogyan kell nyilatkozni? Csak írok kézzel egy pár sort? Nem találtam erről semmit a MÁK honlapján. (Na, nagyon naprakész egyébként, még a magánnyugdíj-pénztárra is rákérdez.)
2012. jan. 31. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 2 hete töltöttem ki. A MÁK-nál fognak segíteni amikor beadod az igénylőlapot, ha kihagyod azt a részt, amit nem értesz.


De az első oldalon van egy olyan rész, hogy A HETI MUNKAVÉGZÉS IDŐTARTAMA, én nem megyek vissza, maradok a lányommal GYES-en, nekem azt kellett beírni, hogy fizetés nélküli szabadságon vagyok. Felette pedig a munkáltató neve, címe értelemszerűen kitölteni.


A segély folyósítását, a másnapi dátumot írd be, amikor a gyermeked betölti a 2 évet. (pl. 2012. 02. 15.-kor született, ezt írd be 2012. 02.16.)


A 26. pontnál pedig a GYED-et kell beírni, amúgy itt valaki írta, hogy a nem-et kell kitölteni, de a nő, beíratta azt velem, szóval lehet ahány MÁK annyiféleképpen kell kitölteni.


Amúgy én még azt is kitöltöttem, hogy beteg a gyerek, pedig szerencsére semmi baja, szóval azt csak akkor kell kitölteni, ha beteg a gyermek.


Sok sikert, mert egy-két pont eléggé kusza, szerintem.

2012. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én már fel is adtam de nem nyilatkoztam,mert azthiszem a kérelemben meg kell jelölnöd a munkáltatót,és hogy hány órában dolgozol ha jól emlékszem.Arról hogy nyilatkozni kell külön én nem tudok.
2012. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor én nem tudom mit töltöttem le, mert ezen nincsenek ilyen kérdések. Pedig a MÁK honlapján találtam, akkor megnézem újra. Köszi a segítséget.
2012. jan. 31. 15:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Na akkor lehet hogy visszaküldik,mert én a 26-ost úgy értelmezem hogy azon a napon amikor kérem a gyest kapok-e valami mást.De gyedet már nem,én a nemet írtam.
2012. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, pl. 2012.02.15-én töltötte be a két éve, nem akkor született, bocsi azt elírtam.
2012. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Kedves második, én is úgy értelmeztem, azért is mentem be személyesen inkább, nekem kitöltötte azt a részt, és a GYED-et írta be. De mondta a nő, hogy ezt a pontot nem érti senki, de nem is csodálja. :-)

2012. jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Esetleg meg tudnátok adni a linket, ahonnan letöltöttétek?

Én innen, de itt semmit nem kérdeznek a munkahelyről.

[link]

2012. jan. 31. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha megadsz priviben egy e-mail címet szívesen elküldöm a GYES igénylőlapot, de lehet a MÁk honlapján is meg van.


[link]


A legutolsó bekezdésben van az első link "Kérelem gyermekgondozási segély megállapítására", ezt töltsd le, az lesz a jó!

2012. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezen már van kérdés a munkaadóról. Ezek szerint több változatban is fent van, és ahol én néztem, ott nem frissítették. Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.
2012. jan. 31. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!