Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák mit tennétek a helyemb...

Anyukák mit tennétek a helyemben? Gyes+munka vagy csak munka?

Figyelt kérdés

Márciusban jár le a felgyűlt szabadságom, ekkor állok munkába. Terveim szerint gyes+6 óra munkaidő beosztással.

De a munkáltatóm ma hívott, h február-májusban egy továbbképzésre küldene, és azt követően, előresorolna, de csak 8 órában dolgozhatok, kb 40000 forinttal (nettó) kapnék több bért.

A gondom viszont az, h így hogyan oldom meg a gyerekek hazahozatalát, fél 6 előtt nem érnék oda értük, és 7 kor már be kellene vinnem őket bölcsibe, oviba.

A férjem reggel 7-5 dolgozik, nem számíthatok rá.


2012. jan. 30. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem könnyű... Nem tudom megmondani, hogy Te mit csinálj, de leírom én hogy oldottam meg.

Nekem 1 éves a lányom most, 3 hónapja mentem vissza dolgozni. (nem örömömben, hanem mert a férjem meghalt és valamiből etetni kell a kicsit...)

Szerencsések vagyunk, mert apukám már nyugdíjas, így ő szokott rá vigyázni, amíg én dolgozom, meg a munkáltatóm is nagyon normális volt, nem kell minden nap bemennem, amit lehet interneten intézni, azt itthonról is megcsinálhatom. Nekem eddig a 4 órás munkaidő vált be, jövőre szeretném 6 órára felvinni majd.


Neked azt kell mérlegelni, hogy valahogy meg tudod-e oldani, hogy a gyerekek valaki odaérjen időben.

Ha nem, akkor nincs min gondolkozni.... Ha megoldható, akkor a következő kérdés, hogy mennyire van szükségetek arra a +40ezerre....

Gyakorlatilag 7-17,30ig lennének oviban, bölcsiben... az majdnem az egész nap, hazaviszed fürdés-vacsora-alvás.

Ha nagyon kell a pénz, akkor vállald el a 8 órát, de ha a gyerekeiddel többet szeretnél lenni, akkor ....


Mégegy ötlet: nagyszülők esetleg nincsenek a közelben?

Ha ők hoznák el délután a gyerekeket és oda mennél értük? Akkor hamarabb eljöhetnének, a +pénz mégis meglenne?

2012. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy rokon, vagy fizetős valaki hozza el a böliből, 5-ig elég vele lennie, amíg a férjed nem ér haza. Sanos ilyen a mai világ.
2012. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első! Sajnálom ami veletek történt.

Abszolút átérzem a fájdalmad, hisz nekem is át kellett élnem a fiatal férjem halálát.


Nagyszülő a közelben nincs. Anyós 40km-re lakik, dolgozik.

Anyu 200 km, az öreg beteg apját ápolja.

Szükség lenne arra a plusz 40 ezerre, az autónk frank-hiteles, még 3 évig nyögjük :-((( Havi 50E-ről, 100E lett. A férjem fizetését max. 150-et keres. ez majdnem mind az autóra megy el.

Tehát az én keresetem fedezi a rezsit, és minden más kiadást. Ez a havi + 40E, arra lenne elég, ha valakit találok, aki a gyerekeket hazahozza, kap max 20000/hó, és a többi meg azért, h egy kicsit könnyebben be tudjam osztani a pénzt. Vagy ha valami extra kiadás keletkezik, tudjuk úgy kifizetni, h ne a gyümölcsöt vonjam meg a családtól.

Attól is tartok, ha nem fogadom el a munkáltatóm ajánlatát, ha a gyerekem betölti a 3 évet, kirúg.


Ennyire tanácstalan rég voltam. ááááááááááá

2012. jan. 30. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Írtam privit is, hogy ne offoljunk.


Hát ebben az esetben nálam az állás elfogadása felé billenne a mérleg nyelve... bár iszonyúan fájó szívvel, hiszen minden percet a gyerektől kell elvenni. De hosszú távon neki is az az érdeke, hogy jó körülmények között éljen.

2012. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!