Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtt táppénzre megyek,...

Szülés előtt táppénzre megyek, majd 28 napig tgyásra és megszülök, vagy táppénz szülésig és utána tgyás?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok március eleje és április vége közötti időszak lenne csak a kérdéses. Nem tudom melyik a jobb pénzügyileg akkor és ugye utána. Ki tudja ezt? Könyvelő? Oep? Mák? Akinek van tapasztalata írjon!

Én még táppénzen se voltam soha, azt a nőgyógyásztól kérdezzem? Vagy a háziorvostól? Vagy a (régi)munkahelyemen?


2012. febr. 1. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi a bruttód?
2012. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az első gyerek előtt 200ra lett emelve (pár hónapig) a fizum, hogy a max gyedet kaphassam, előtte 100 körül.
2012. febr. 1. 16:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor jársz jobban, ha a legkorábban megkéred a tgyást. Mivel nem volt bérezett napod, így a táppénzt a minimálbér kétszerese után kapod, mint a tgyást és a gyedet is. De a táppénz csak 60%, míg a tgyás/gyed 70%.
2012. febr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
vagy menjek vissza dolgozni arra az időre? Vagy szabadságra?
2012. febr. 1. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz. Dolgozni nem tudsz visszamenni, hiszen az egyből a szabik kiadásával kezdődik. Pénzügyileg ez 100%-os bér, de a későbbi ellátásokat nem befolyásolja sehogyan sem. Ellenben a szabis időszakod fogy - már ha ez szempont. Viszont a munkáltatót előtte 60 nappal értesíteni kell, ha meg akarod szakítani a fizetés nélküli szabidat.
2012. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!