Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy választottátok ki a...

Hogy választottátok ki a megfelelő nevet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Angliában élünk és egyszerűen lehetetlennek látom azt hogy olyan nevet találjunk a babanknak ami tetszik is és itt is megállja a helyet.

Mert nem olyan nevet szeretnénk hogy Mo.- on másképp kelljen írni.

Pl.: jó: Hanna, Emma, Bianka

Nem jó : Péter-Peter, Dávid-David, Pál-Paul


Ötletek ?? :)


2012. febr. 1. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha tartosan ott éltek (nem csak pár évre, hanem véglegesen), akkor nyugodtan válasszatok olyan nevet, amit kicsit máshogy irnak ott meg MO-on, az ottani helyesirással. Mo-on a rokonok úgyis föként szóban használják a nevet, meg nem is annyira nehéz megtanulni az eredeti irásmódot. Mellékesen, ha késöbb mégis visszaköltöztök, akkor is megtarthatjátok úgy irva, mert nem MO-on lettek elnevezve.


Olyan nevet nem nagyon fogsz találni, amit ugyanúgy irnak, mert ott eleve más nagokat használnak. Amit meg úgy irnak, azt teljesen máshogy ejtik ki, a gyereknek az még rosszabb, mert két névre kell hallgatnia.

2012. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Válasz olyan nevet,ami kint jó. Magyarországon ma már nem adnak normális nevet a gyerekeknek. Sokszor csak egy idegen név becenevét.
2012. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy Otthon is már egyre kevesebb a "normális" ( kinek mi az) nevű gyerek. Nézegettem az utonev szótárat ...és hát... Huu a szavam is elállt :))
2012. febr. 1. 21:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon durva nevek vannak, valóban.


Mi babónk Anna lesz, esetleg ez is szóba jöhet, ha tetszik nektek. :)


25 hkm

2012. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi ugyanilyen cipőben jártunk,mikor választottunk:)

Nálunk a nagyobbiknál Zora,a kisebbiknél a Lola lett a befutó, harmadikat most várom,úgy tűnik kisfiú és Nathan lesz.

Ami tetszett még az a Lena(lehet még összejön egyszer:)).

2012. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az aktuális utónévtárat letöltöttem és egyessével kiírtam ami tetszik. Minden egyes névnél megnéztem, hogy lehet-e csúfolódni rajta vagy sem...:D Végül egy 8 névből álló listát összeállítottam amit párom leredukált 3-ra...ezután az ő neki legjobban tetszőt és a nekem legjobban tetszőt megtartottuk. Az övével kezdődik a neve, de a második nevén szólítjuk (van több ismerősöm akinek így van a neve).
2012. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is kulfoldon elunk. Erik Tibor lett a fiunk neve.

Most varjuk a masodik babat. Ha lany Viktoria(masodik neve is lesz, meg nincs eldontve az Olivia es Milla ami tetszik eddig) ha fiu akkor David Simon.

Pont azert is valasztottuk ezeket mert jok itt is,otthon is.

Ha a fiam lanynak szuletik akkor Bonita lenne a neve.

2012. febr. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anna Lili Emma Abigail Rebecca Bianca Laura Gemma Camilla Victoria Bella Barbara Hanna stb stb


Peter David Daniel Olver Dominic Victor stb stb

2012. febr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mark.

Én mikor kinnvoltam skóciába Gellért és Anna és Nóri ismerőssel az durva volt.

Kérdezték Gellértet mi a neve. Mondja h gellért,erre visszaválaszolt h "gelart?" XD. Anna Kiszánná volt Mert Kis Anna Nóri meg már nem tudom

Én mondtam h Mark és egyből ahh its easy :D

2012. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is Nóra vagyok, de ki tudják mondani. :)))
2012. febr. 15. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!