Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény vagy...

Családi adókedvezmény vagy bérkompenzáció? Melyikkel járunk jobban?

Figyelt kérdés

Én gyesen vagyok, férjem bruttó 147 ezer körül keres. Tavalyi évre már kapta kisfiunk után a családi adókedvezményt, most viszont kevesebb fizut kapott. Böngésztem a neten és láttam, hogy a kettőt együtt nem kaphatja, de vajon melyikkel járnánk jobban?

Melyik mennyi? Hány % vagy hány Ft? Tudtok ebben segíteni?

Köszönöm!


2012. febr. 2. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos, hogy nem igényelhető a kettő együtt?

Lehet, hogy nem jól értelmezem, de szerintem jár, csak nem olyan mértékben:

[link]

Üdv!

2012. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm a linket. Én mindenhol azt olvastam, hogy a kettő együtt nem jár.

Részletesen most nem tudtam elolvasni, de lehet, hogy beleesünk valamelyik kategóriába akkor.

Férjemet hétfőn felküldöm a munkaügyre kérdezzen rá.

2012. febr. 4. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem jól értelmezem, most találtam hozzá egy rendeletet is, amiben részletezi a különböző eseteket. Kíváncsi vagyok mit mondanak a munkaügyön. Majd jelezz vissza! Szia!

[link]

2012. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok. :) Nem írtad, hogy a férjed közalkalmazott-e? Lehet, hogy ez csak rájuk vonatkozik? Azért érdemes rákérdezni. Minden jót!
2012. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy. :)

Holnap zavarom a férjem a munkaügyre. :) Amúgy igen, közalkalmazott.

2012. febr. 5. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Van valami hír?
2012. febr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia.

Bocs, hogy csak most. Szabadnapos volt a férjem, aztán meg elfelejtette.

Ma rákérdezett. Állítólag kap majd valami kompenzációt a köv fizetésében, visszamenőleg is megkapja majd, de nem valószínű, hogy annyit amennyit elvettek tőle.

Az egyik kollégája valami 2000 Ft-ot kapott kompenzációként, de azt nem tudom mennyit vettek el tőle.


Férjem 7000-el kevesebb fizut kapott ebben a hónapban, kíváncsi vagyok ebből mennyit adnak vissza.


Köszönöm az érdeklődést!

2012. febr. 8. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!