Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tisztelt Fórumozók! Aki...

Tisztelt Fórumozók! Aki igénybe veszi a családi adókedvezményt, annak nem jár a bérkompenzáció? Tehát a gyermeket nevelők kerültek most is hátrányos helyzetbe!?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy nem kerülnek hátrányos helyzetbe. Akinek van/nak gyereke/i az az idén és jövőre is igénybe veheti a családi adókedvezményt. Akinek nincs gyereke ( a lényeg szempontjából mindegy, hogy még nincs, vagy nem lehetett, vagy van ugyan de az életkoruk miatt már nem jár rájuk) ha valóban megszűnik az adójóváírás akkor kevesebbet fognak keresni. Én nem gondolom,hogy ezt a réteget büntetni kellene pusztán azért mert nincs gyerekük. Sokan vannak közöttük akiknek nem szabad akaratából nincs gyerekük, illetve sokan felneveltek közülük 2-3 gyereket úgy, hogy a gyerekekre a családi pótlékon kívül semmi más támogatást nem kaptak.
2011. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bérkompenzáció azoknak van, akik nem jogosultak a kedvezményre, vagyis nem a gyerekeseket húzzák le, hanem a gyermekteleneket fel.

Azért, mert nincs gyerekük, nem kell aránytalanul nagyobbat szívniuk.

2011. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó , hogy büntetni kellene azokat , akik nem nevelnek gyermeket ! Az alanyi jogon járó családi kedvezmény a gyermeknek jár . A bér kompenzáció pedig a munkámért járó bér kiegészítése kellene hogy legyen , mivel annyira alacsony a keresetem ( 64 . 000 ) hogy az új adózás miatt 3 ezer forinttal csökkent . Miért kap a munkatársam több bért ? Csak én kerültem hátrányos helyzetbe , mert gyermeket nevelek . Soha nem kértem semmilyen segélyt , nem sírok - rívok . Ameddig fel tudom a kezem emelni dolgozom , mind egy , hogy mit .
2011. nov. 12. 17:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit csupán , hogy én is felneveltem a kislányomon kívül még 3 gyermekemet . Családi pótlékon kívül én sem kaptam mást . Nem is az államnak szüljük a gyermeket ! Más volt 25 - 30 évvel ezelőtt taníttatni , öltöztetni stb . egy gyermeket , mint most !
2011. nov. 12. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:

De miért kerültél hátrányos helyzetbe?

Ha több a pénzed a bérkompenzációval, akkor vedd igénybe azt. Nem kötelező igény bevenni a gyermekkedvezményt. Szerintem vagy az egyiket vagy a másikat vedd igénybe és ennyi.

Pont ott leszel, ahol a kolleganőd.

2011. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy nem jól értelmezem, de szerintem jár mindkettő:

[link]

Üdv!

2012. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!