Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és gyereket...

16 éves vagyok és gyereket várok. Hová és hogyan tudnék elköltözni a szüleimtől?

Figyelt kérdés
A barátom és én nagyon szeretjük egymást és gyereket várok tőle,meg akarjuk tartani és felnevelni(tisztában vagyunk a nehézségekkel és más egyebekkel is).A szüleimnek nem merem el mondani mert félek tőlük hogy hogyan reagálnak.Hová tudnék elköltözni hogy a szüleim nem szólhatnának bele és élni tudnánk?17 éves leszek mire szülök,és minél hamarabb szükséges lenne az elköltözés.
2009. máj. 31. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A probléma az, hogy fiatalkorú vagy és a szüleidnek minden kezelésbe bele kell egyezniük ami veled kapcsolatos. Ennyi idősen mindenki fél a szüleitől, de szerintem ülj le anyukáddal beszélgetni, Ő is nő, meg fogja érteni, szerintem 16 évesen felelőtlenség egyedül nekivágni ennek. Ne félj anyukádtól, hidd el, neki Te vagy a mindene, ahogy majd Neked is a gyereked lesz a mindened! Drukkolok Neked!
2009. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

sZia

Ne rontsd el az életed!Tudom ez most hülyén hangzik,olyan mintha én lennék a hülye de ne vállalj még gyereket! Oké,szeressétek egymást, de még ne egy babával.Ő is fiatal,te is az vagy.Később ráfogsz jönni hogy mennyire kár,hogy elmentek a bulizós,pasizós,fiatal évek.Lehet,hogy ő is rájön 2-3 év múlva,hogy nem a járóka mellett akar állni és eljár bulizni,kocsmázni vagy csajozni.Hidd el tudom mit beszélek.

Én is ezt hittem,hogy minden happy,szeretjük egymást.Mi nem tervezetten de majdnem becsúszott egy baba(több hetet késett,volt egy pozi teszt,de lehet elment a baba) és mikor elmondtam neki azt mondta szeret,mellettem van ahogy döntök,de mikor szó volt erről állandóan terelt és jogosan egy fiú ezt nem tudja felfogni és nincs benne olyan öszönt mint egy nőbe.

2009. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Sehova nem költözhetsz el, kiskorú vagy. Anyudtól jogosan félsz, én sem örülnék egy ilyen hírnek. Ettől függetlenül el kell mondanod neki, lehiggad és valószínű melletted fog állni. De biztos meg akarod tartani??
2009. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Én 16 évesen szültem, de már nem laktam otthon. Először mindenki lebeszélt a családból, és amikor látták, hogy nem tágítok, magamra hagytak, hónapokig nem találkoztunk. Aztán nőtt a hasam, és kezdtek megbékélni a dologgal. A párommal persze szétmentünk (nem lepett meg), és hazaköltöztem, be kellett tartanom a szabályokat stb. Kb. 20 éves korom után pótoltam be, amiből kimaradtam, persze azért randizgattam közben is, kitűnőre érettségiztem, nyelvvizsgáztam, negyedéves vagyok az egyetemen, és örököltem lakást, így már 3-4 éve külön lakok a kisfiammal. Lehet engem is itt fikázni, de én jóval a korom előtt járok, és mindent megteremtettem magunknak. Persze nagyon sok erő, és áldozat kellett hozzá, de kivitelezhető, és nem maradtam ki semmiből
2009. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Szia,än is 16 ävesen estem teherbe,17 ävesen szültem.Ma 33 äves vagyok äs 26 hetes kismami.Sohasem bäntam meg,hogy ilyen fiatalon szültem,hiszen ma van egy csodälatos nagylänyom.Abban az idöben nekem a gyämügyre kellett mennem a völegänyemmel,ahol engedälyeztäk a häzassägot.Nagyon segitökäszek voltak.Nagyon drukkolok nektek äs ertekelem a bätorsägodat,biztos vagyok benne hogy a baby szeretetben fog felnöni nälatok.A mai vilägban ärtäkelhetö,hogyha valaki ilyen fiatalon nem az abortuszt välasztja.Azärt irj majd hogy mi törtänt veletek.Boldog babaväräst!
2009. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
esetleg az önkormányzathoz adjatok be lakásigénylést, vagy menjetek a fiú családjához, vagy anyaotthon (de az csak rövid ideig megoldás) Ha nem tudsz hová menni, és ennyire bizonytalan a családi háttér, akkor nem kéne belevágni
2009. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha az én gyerekem lennél, rád bíznám a döntést és mindenben támogatnálak. Beszéld meg a szüleiddel.
2009. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

"tisztaban vagyunk a nehezsegekkel es egyebekkel is"-irod te. Ugyan! Semmivel sem vagytok tisztaban. Az alapveto dologert, hogy teto legyen a fejetek felett, ezt nem tudjatok megoldani, ugyan mi lesz veletek?!

Azonnal szoljal anyukadnak, attol hogy nem szolsz nem fog megoldodni a helyzetetek, es nem lesz penzetek es semmitek sem. Tudom kemenynek tunik amit irok, de hidd el hogy az igazsag sokszor faj, de jobb ha tudod es hallod.

Most kb. 12700 Ft valamint 25ezer koruli gyest fogsz kapni. Ez tudod mire lesz eleg? Semmire.

Anyaotthonba tudsz menni a kicsivel nezd meg a neten a cimuket, attol fugg hogy hol laksz, a hozzatok tartozoba kell mennetek.

A gyamugyre is menjetek be es a csaladsegito szolgalathoz is es mondjatok el a storytokat.

Ma mindenkepp szoljal anyukadnak is, ne dugd homokba a fejedet!

2009. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
A költözést egyes számban írod: hová tudnék elköltözni? Javaslom oda, ahol a párod lakik. Miért nem tőle kérsz segítséget?
2009. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
ez mind jo és igaz amit a töbiek irtak de ne feletkez meg az iskolárol még 18 éves korig iskola köteles vagy én ugy oldotam meg hogy magántanulo letem és azt te egyedül nem tudod megoldani ahoz kel az anyukád
2009. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!