Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha az apa megy gyedre?

Mi van ha az apa megy gyedre?

Figyelt kérdés
16 hós a lányom, nem valószínű, hogy egy hónap alatt összejön a baba, így ha nem megyek vissza dolgozni, akkor nem kapok gyedet. De mi lenne, ha a férjem menne gyedre? Ő kapna? Ez most hogy van? Ugye csak a tgyás az, amire csak az anya mehet? Gyedre az apa is mehet?
2009. máj. 31. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdésednek azt a részét, hogy ha egy hónapon belül nem jön össze a következő baba miért nem kaphatsz gyedet nem igazán értem. Ha úgy vagy gyeden vagy gyesen, hogy van munkaviszonyod akkor ez az idő beleszámít azokba a napokba ami alapján a következő gyerkőcre járó ellátásokhoz kell. Elméletileg mehet az apa gyedre, de akkor az ő munkabére kiesik a családi kasszából, tehát anyagilag akkor érheti meg ha a Te többet keresel nála.
2009. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze mehet apa ha neki is van munkaviszonya stb

Nálunk is apa van gyeden én a fiam 1 éves korában visszamentem dolgozni, 2 éves koráig ő is ugyanúgy kapja mint mi

2009. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a férjem van gyeden,igaz én is itthon vagyok,mert csak néha kell bejárnom dolgozni(teljes fizetést kapok)gazdaságilag így volt kifizetődő.De bármikor átvehetem tőle,ha akarom.Igen,TGYÁS-ra nem mehet.
2009. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most nem úgy van, hogy ha 2010 májusig nem szülök, akkor csak úgy kaphatok ismét tgyást és gyedet, ha közben aktívként visszamegyek legalább egy évre dolgozni? Rosszul értem? Ha mégis így van, akkor a férjem a gyerek hány hónapos korától kaphat gyedet? Nem értem a változásokat sajna...
2009. máj. 31. 22:32
 5/5 anonim ***** válasza:
21.49-es vagyok.Rosszul érted.Mivel neked folyamatos munkaviszonyod van nem kell 1,illetve 2 évet dolgoznod ahhoz,h újra előlről kezdhesd az egészet.De több megoldás is van.Azt nem tudom,h GYES-en akarsz-e maradni(a baba 2 éves korától az jár),mert ha igen,amint megszületik a következő baba(még mielőtt az első betölti a 3.évét,és nem járt le a GYES),eldöntheted,h GYES-en maradsz(akkor a 2.babával is azt kapod,csak aZ Ő születésétől számított + 2 évig)vagy lemondasz a GYES-ről,és igényled a GYED-et.Ha a férjed megy majd GYED-re a 2.babával(a nagy után akkor sem igényelhetsz GYES-t,ha még nincs 3 éves,mert nem jár 2 féle támogatás)ő a pici 6 hós korától teheti ezt meg(2 éves koráig,vagy 1 éves korig+1 évig GYES-re megy vele).Azért nem előbb,mert a TGYÁST csak te,az anyuka veheti igénybe(az ugye 180 nap,ami 6 hónap)Remélem érthetően írtam le.
2009. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!