Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aa pajzsmirígy alúlműködés...

Aa pajzsmirígy alúlműködés tapintható? Hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy érted,hogy tapintható-e..De amúgy nem ha testileg kérdezed.:D Jelenleg gyógyszert kaptam,3 hónapig,azután ismét vérvétel hogy javult e az állapotod.Emellet nekem diétát,sportot javasoltak..
2012. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem már 13 éve van.Azóta szedek rá gyógyszert hiába jók az értékeim,már életem végéig szednem kell.Kitapintani nem lehet.Nekem max az elején mondták hogy diétázzak.Azért életem végéig nem diétázhatok.A sport meg,van egy 22 hónapos kislányom ő gondoskodik róla hogy mozogjak eleget.
2012. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen persze testileg gondoltam a kitapintást.Nagyon köszönöm a válaszotokat!Sokat segített!
2012. febr. 4. 18:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem ki is tudták tapintani, mevel az egyik oldalon a 2/3-a, a másikon az 1/3-a "elpusztult".
2012. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És tudtak segíteni?
2012. febr. 6. 18:36
 6/14 anonim válasza:
Nekem csak gyógyszert kell szednem, úgy életem végéig. Három havonta megyünk kivizsgálásra, megmérik a súlyom, a magasságom, vérnyomást mérnek, meg vért vesznek. Ha rossz az eredmény, akkor szoktak emelni az adagon. Csak arra kell vigyázni, hogy ne hízz meg.
2012. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Milyen gyógyszert kell szedned?Ez nem múlik el?Nem akadályozza meg a baba vállalást?És mivel járna ha meghíznék?És már ameddig élsz kivizsgálásra kell járnod???Ez ilyen komoly betegség?Kezdek megilyedni...Nekem mégcsak jövőhéten lesz meg a véreredményem.

Köszönöm szépen ha válaszolsz!!!!:)

Évi

2012. febr. 9. 10:26
 8/14 anonim válasza:
A Családinet oldalon a Balázs professzor úr (endokrinológus), tudsz tőle kérdezni és a kérdések-válaszok-ból pedig sok új infót tudsz meg. De várd meg az eredményed. Tornával tényleg sokat lehet javítani (ez saját tapasztalat).
2012. febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
nekem 4 éve állapították meg,én már életem végéig szedem a gyogyszert, L-thiroxin . HA sikerül beállítani, akkor már elég félévente járni. am én is csak azt tudom javasolni hogy előbb várd meg az eredményedet!!!
2012. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy tapintható is a pajzsmirigy méretének/állományának megváltozása, de azért nem törvényszerű.

Diagnózishoz kell egy vérvétel pajzsmirigyhormonokra és egy ultrahang-vizsgálat, ha ez göböket talál további vizsgálatok is kellhetnek. Mindenképp menj endokrinológushoz, a háziorvos nem feltétlen fogja tudni, hogy a te nemednek, korodnak mi a helyes érték.

Civilizációs betegség, de családi halmozódást is mutat. Ha nálad nem az utóbbiról van szó, és még nem előrehaladott a pajzsmirigy károsodása, akkor van esélyed drasztikus életmódod-változtatással "meggyógyítanod" magad, vagy legalábbis jelentősen javítanod az állapotodon (ez általában nem nagyon szokott menni az embereknek, sajnos :(, mert örökre szól), ha nem, akkor örökre szedned kell a pajzsmirigyhormon-pótlást.

Babavállalás: A peteéréshez, beágyazódáshoz nagyon fontos a helyes pajzsmirigyhormon-érték (is), és a babának is szüksége van rá, szóval ha alulműködésed van, akkor fontos előtte beállítani.

2012. febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!