Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért foglalkozik mindenki...

Miért foglalkozik mindenki mással? Ennyi idejük van?

Figyelt kérdés

Napok óta ezen agyalok, mert számtalan kérdést olvastam már: pl. miért szoptatja valaki a két éves gyerekét, miért ad neki tejet egy évesen, miért altatja kézben, miért nem hagyja/hagyja sírni, miért szoptat/miért ad tápszert, miért játszik vele/miért nem játszik vele.. stb, stb. Vajon miért foglalkozik mindenki azzal, hogy mások mit csinálnak?


Tudom, ezzel a kérdéssel most én is ezt csinálom:) és távol álljon tőlem, hogy vitát provokáljak, egyszerűen csak érdekel, hogy vajon mi az oka annak, hogy valakit csak az érdekel, hogy más mit hogyan csinál a SAJÁT otthonában, a SAJÁT gyerekével.


Megfigyeltem azt is, hogy ha valaki ellenkező véleményt merészel egy ilyen kérdésre megformálni, akkor jól le is pontozzák:D


Szóval ez szimpla érdeklődés. Valakinek van ötlete? Vagy a pletyka, mint olyan még mindig a legjobb szórakozás, és ez egyfajta internetpletyka? Vagy...?


2012. febr. 5. 13:48
 1/3 anonim válasza:
szerintem pletyka, kíváncsiság, unatkozás?:)
2012. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt látom a környezetemben, hogy annyira beszűkülünk mi kismamák ebbe a babavilágba, hogy jóformán csak ezzel a témával bírunk foglalkozni. Egyrészt mert egy baba nagy felelősség, így jó begyűjteni minden infót, másrészt mert az ember kíváncsi is, hogy más hogy csinálja. Viszont ítélkezni nem szabadna. Attól mert másnak máshogy jó, azért nem kell azt gondolni, hogy az a tökéletes. Nekem sok ilyen ismerősöm van, rendszerint hangot is adnak neki, hogy ők ezt nem így csinálnák, hát, akkor hajrá:-)

Sosem fogja megérteni egy szoptató anya, hogy valakinek nincs elég teje, és muszáj tépszerezni, és pl. a simán szülő nő is nehezen azonosul a császárral.. ettől még nem kell elítélni a másikat,mert még ő is könnyen kerülhet ilyen helyzetbe.

2012. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor valaki nem arra kíváncsi, hogy ki hogyan csinálja hanem arra, hogy miiért csinálja másképpen az gyakran csak önigazoló kérdés. Tehát a miért adnak tejet mások kérdés mögött mindig megjelenik a mert én jobban csinálom. Ezek önigazolások, amik nem önbizalomhiányból, hanem önfényezés vágyától jönnek. Itt jönnek a lepontozások, ha valaki értelmes választ ad. Persze ilyen kérdések nem csak itt vannak, más témában is. Ezek tényleg csak azért kerülnek kiírásra, hogy a kérdező meg tudja mutatni, hogy ő milyen tuti szülő, milyen ügyes feleség, milyen jól szervez, míg mások (esetleg éppen a barátnője) semmit nem tudnak a gyerek nevelésről,hanyagok és rendetlenek. Hiszen ha rámutatok mások hibáira,talán az enyémek észrevétlenek maradnak.
2012. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!