Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozunk ezeken a neveken, de nem tudunk dönteni, nektek melyik tetszik ill. melyik nem? És miért?

A válaszokat köszönöm!

Lány nevek: - Szvetlána

- Gemma

- Jenna


Fiú nevek: - Timót

- Ezra

- Ádin


2012. febr. 5. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szvetlána és Timót, mert a többi hangzásában nagyon idegen.
2012. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Gemma nagyon tetszik, ismerek egy gyönyörű kislányt akit így hívnak, ezért nagyon szeretem ezt a nevet. A többi nem tetszik a hangzása miatt.
2012. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Szvetlána és a Timót mellett szavazok.A többi-számomra nem az idegen hangzás miatt-szörnyű.
2012. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálam a sorrend:

1. Gemma - nagyon tetszik! Lányvénként esélyes volt nálunk is, de végül elvetettük, mert nagyon hasonló lett volna a másik lányunk nevéhez.

2. Szvetléna - aranyos név, nekem ez is tetszik, de sokan az oroszokra, szovjetekre fognak asszociálni róla (főleg az idősebb korosztály), és abszolút nem pozitív értelemben. Ill. folyton meg fogják kérdezni, hogy ti szlávok vagytok?, apuka orosz? meg hasonló "értelmes" dolgokat.

3. Jenna - nem tetszik egyáltalán, a Dallasból az egyik szereplő jut eszembe róla (Dzs-vel ejtették a nevét persze), ő sem volt szimpatikus. J-vel kimondva is olyan furcsa nekem.


1. Timót - ez is nagyon tetszik, nálunk is esélyes volt, bár a szüleim rosszul voltak tőle.

2. Ezra - mint név, nem rossz, de ez egy tradicionális zsidó név (többek között egy híres költő: Ezra Pound is ezt a nevet viselte), így én biztosan nem adnám Mo-on, magyar gyereknek (nem uaz. a kategória mint a bibliai, de már meghonosodott nevek pl. Eszter, Zsuzsanna, Ábel)

3. Ádin - nem ismerem ezt a nevet, ssem hallottam még, nekem nem tetszik, nagyon idegen hangzású. Ha valami ilyesmi, akkor nekem az Odin sokkal jobban bejön.


Sokat számít, hogy mi passzol a vezetéknévhez, ill. itt Mo-on éltek-e vagy külföldön. (és melyik országban?) Mennyire tudjátok majd elfogadni, hogy a környezetetekben sokan értetlenül fogják ezeket a neveket fogadni, visszakérdeznek, félreértik, hülyeségeket kérdeznek majd (honnan szedtétek ezeket a neveket??).

Abszolút nem rosszindulatból, hanem tapasztalatból írom, mert a mi gyerekeinknek is ritka neveik vannak.

2012. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de nekem egyik sem tetszik.

A lánynevek közül egyiket sem választanám, abszolút nem tetszenek.

A fiúnevek közül, ha pisztolyt tartanának a fejemhez akkor választanám a Timótot. De önszántamból azt sem.

Még egyszer bocsánat!

2012. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :) a véleményekre voltunk kíváncsiak, azokat meg is kaptuk :)
2012. febr. 5. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon különleges nevek. Én még nyitott vagyok ilyesmikre, de a férjem egyáltalán nem, szóval mi hasonlókat nem adnánk a gyerekünknek.

Ha csak én dönthetnék, akkor a Gemma és Ádin nevek tetszenének a legjobban.

2012. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a Gemma név nagyon tetszik:) A Jenna elég idegen hangzású szerintem is, a Szvetlánáról pedig nekem is az oroszok jutnak az eszemben.

A fiúk közül a Timót szerintem nagyon szép név. A másik kettőt nem hallottam nagyon még. Ettől függetlenől az Ádin az tetszik, viszont az Ezra már kevésbé.

2012. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*eszembe
2012. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gemma és a Timót tetszik,amit el tudok képzelni babának is,meg később felnőttnek is.

A többi nagyon idegen hangzású.

2012. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!