Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem furcsa, ha egy kisbabának,...

Nem furcsa, ha egy kisbabának, aki lehet szőke is, a Barnabás nevet adják? Mert Barninak becézik, ez pedig fura egy szőke kisfiúnál.

Figyelt kérdés
A dolgok végül szerencsésen alakultak ennél az ismerős családnál, mert a gyerek barna hajú lett. De lehetett volna szőke is, hiszen az apuka haja elég világos. Hogy juthatott eszükbe ilyen nevet adni a gyereknek? Előre nem tudhatták, hogy barna hajú lesz.
2012. febr. 9. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Keresztfiamat Álmosnak hívják, és hát finoman szólva is egy cseppet sem álmos fajta gyerek...

Mondjuk nekem a Barnabás névről nem jut eszembe a hajszín, engem nem zavarna, ha egy szőke hajú Barnabás nevű kisfiút látnék. Valahogy nem kapcsolom össze.

2012. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Én nem kapcsolom össze ezt a nevet a hajszínnel. :) Szerintem nem zavarna ha egy szőke fiú lenne Barnabás. Bár nekem alapból nem tetszik ez a név.
2012. febr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát jó, de ha csak a becézését hallanátok meg, hogy Barna vagy Barni?
2012. febr. 9. 19:22
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Én sem kapcsolom össze a hajszínt és a nevet:)

Ha azt hallom, Piroska, nem keresek egy piros színű kislányt:)


Szerintem a név nem függ össze a hajszínnel. Más kérdés, ha mondjuk a vezetékneve Szőke, és ő meg barna - de a vezetéknevet meg nem lehet megválasztani.

Elég nyakatekert a gondolkodásmódod:)

2012. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

De tényleg, a névnek mi köze a hajszínhez?

Én teljesen elkülönítem.

Nekem van egy Szőke vezetéknevű barna hajú barátnőm. Most akkor át kellene festenie a haját? Vagy az apukájának módosítania kellett volna a vezetéknevét? :)

Ugyan már.

Ha azt hallom Barna gyerek ide, akkor nem várok egy barna hajú gyereket, hanem egy Barna nevű gyereket várok. Ennyi.


Az elsőn is jót nevettem. Az Álmos nevű gyerekek sem álmosak. :)

Sőt van egy Bátor ismerősöm is. Mit ne mondjak, nem egy bátor fajta, de valahogy ezen soha nem gondolkoztam.

2012. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem furcsa. Ha valaki bemutatja a gyerekét, hogy ő Barni, a legutolsó dolog, ami eszembe jut, az a barna szín.
2012. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Egyszer a kórházban vártam a papíromra a balesetin és szólítottak egy bácsit: Szőke Barna!

Az ő szülei biztos gondoltak minden eshetőségre:-)

Viccet félretéve a családban van Barna, senki nem gondol színre, amikor a nevén szólítják.

Ha meghallod azt a nevet hogy Szilárd és egy hájas ember viseli, akkor sem gondolsz arra hogy ez oximoron...

2012. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A fiam Barnabás és szőke a haja. Apa is szőke, de eszembe sem jutott azon gondolkozni, hogy mit fognak mondani, hogy szőke a fiú és Barnabásnak hívják. Eddig senki nem botránkozott meg azon sem, ha nyilvánosan Barnának szólítottam, nem mutogattak rám, na a hü..lye p..csa jó kiszúrt szegény gyerekkel.

Nem értem az összefüggést. Vágó Piros meg vörös hajú, na és??? Eszemben sincs a nevéről a hajára asszociálni vagy fordítva.


Ellenben anyukám mesélte hogy egyik főiskolás évfolyamtársának a neve: Szőke Barna volt. Szőke, mint családnév, Barna mint keresztnév. Na ilyen hogy juthatott eszébe a szüleinek????????

2012. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na látom más is találkozott már Szőke Barnával! :)) Most olvastam el a válaszokat! :)


Utolsó voltam

2012. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Általános iskolában pár évvel felettem járt egy Szőke Barna nevű fiú, aki mellesleg fekete hajú.
2012. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!