Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Feketéből lettem barna, abból...

Feketéből lettem barna, abból világosbarna és most 8.1es havas szőke. Nagyon furcsa, meg fogom szokni? Én akartam ilyet mégis mintha egy idegen nézne vissza a tükörből. Szerintetek várjak még vagy festessem vissza barnára?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Várj pár hetet, és figyeld az emberek reakcióit (persze nem kell folyton azt tudakolni, hogy hogy tetszik nekik az új hajszíned). Aztán ha hetek alatt sem sikerül megbarátkozni a szőkével, akkor tényleg vissza lehet festeni barnára.
2010. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült feketéből hamvas szőke? És mennyi idő alatt?

Azért kérdezem, mert én is feketéből lettem szőkés, de nekem nem sikerült jól az új szín, nem lett hamvas, inkább sárgás-vöröses. A fodrász azt mondta, elsőre nem is lehet, de bírjak ki 3-4 hetet, és a következő festésnél már jobb lesz. Hát remélem, azt még megvárom. Nekem is jobban tetszettem feketén. De még várok, ha már ennyit fizettem érte.

A barna tetszett? Nem lettél sárga vagy vörös?

Nem tetszik egyáltalán így a hajad?

2010. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a nagyon okos alapvéleményem, hogy aki fekete hajú, annak az arcán minden más is olyan színű, ami a feketével néz ki legjobban és fura a szőkével - de aztán ért pár meglepetés, megtudtam egypár "szőke" ismerősömtől, hogy eredetileg közel sem szőkék, pedig sosem mondtam volna róluk, nem néztek ki furcsán vele.

Érdekesnek találom viszont, hogy szerintem sokkal jobban néz ki az összhatás, amikor a szőkére festett haj elkezd egy picit lenőni, és az "idegen" szín kap egy kis sötétebb hátteret, meg elválasztódik picit az arctól. Persze, közben meg ott van hozzá hogy "óóó ennek is lenőtt", de valahogy mégis természetesebb a színösszhatás nekem sokszor.

Lehet, hogy ez azért van, mert a természetes szőkéknek is mindig picit sötétebb a hajuk töve, ha megfigyeled, a festett szín meg olyan valószínűtlenül homogén egész a fejbőrig.

Aztán a többedik festés megoldja ezt a kérdést, mert ahol többször volt már festve az általában világosabb mint a töve ahol csak egyszer...

nna ezek az én csodás megfigyeléseim, lehet hogy totál hülyeség de nekem így "tűnik"

2010. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Egyik válaszolónak hogyan lettem szőke.Eredeti hajszinem sötétbarna.15 éve feketére festem.1 hónap alatt lettem szőke.Egyik héten lekoktélozta,akkor barna lett de vöröses árnyalatú. Köv.héten mégegy koktél,akkor olyan bronzbarna lett,meguntam, hogy várni kell meg nem olyan világos mint amire én gondoltam, és köv héten rátette a sima szőkitőt mert a koktél lassú megoldásnak tűnt nekem. Na amikor leszivta akkor csibesárga lett és a vége meg narancssárga.Ezt befestette 6-os és 5-ös keverékkel de a vége másszinű volt mint a hossza, nem volt csunya csak nekem nem tetszett,szóval köv héten elmentem és csak a végét leszivatta és mielőtt lemosta a hosszára is átfésülte, szal leszedtük az előző festéket is. Amikor ez kész volt akkor már eltünt a végéről a narancssárga beütés,és rámentünk 7.1-es hamvasszőkével és szuper lett.Szóval 4 hét alatt lett feketéből hamvas szőke.

Kicsit vágtunk a végéből most utoljára de nincs baja,használok rá alfaparf hajvégápoló olajat meg pakolást minden héten,nem érzem ugy hogy tönkre ment volna. Mindig vigyázott hogy a fejbőrömre nem kent cuccot, igy azt nem marta meg sose, ugyhogy asszem minden tökéletesen alakult. Bár én is hallottam olyat hogy letört az egész utána valakinek, vagy elkezdett hullani, de sztem ezek vagy házi vagy nagyon durva drasztikus hidrogén eredményei.

Amugy már kezdem szokni:) bár egész nap a hajamat nézegetem:)

2010. okt. 23. 13:21
 5/15 anonim ***** válasza:

De jó neked!

Nekem is évekig volt fekete, rendesen leszedte a színleszedővel, majd szőkített, és 6-os natúr és 5-ös keverékkel festette, majd a melír csíkok fóliában ismét szívatás, és az egészre 9.21-es színező. Hát nagyon rossz lett, tökre átüt a vörös/arany, nem is tudom. már kopott sokat a mosástól, de nagyon arany, napfényben egyenesen világít, még a barnára festett részek is, csak azok sötétebbek. Nem értem miért ilyen, pedig hamvas szőkével lett színezve (9.21).

Két hét múlva megyek másik fodrászhoz, majd lekoktélozza az egészet, és mivel szeretném, ha a melír megmaradna, mert nekem is sötétbarna hajam, és nem szeretném havonta szőkíteni,és tetszenek is a melír csíkok, meg furcsa is lenne ha hirtelen szőke lennék. Szóval utána kétféle szőkével és egy barnával fogja melírozni. De nagyon félek, hogy vöröses/sárgás lesz, mer most is az.


Amikor neked a csibesárgát 5-ös és 6-os keverékével festette át, az nem lett vöröses? Sima 5-ös, 6-os, natúr, nem hamvas?

Amikor ezt is leszívatta, milyen lett, az is csibe sárga vagy sötétebb? De gondolom az is vöröses/sárgás. Olyan jól fedte a 7.1-es? Milyen festék, Alfaparf? Nem tudnál képet küldeni a hajadról? Hátulról is jó, csak nagyon érdekelne milyen a színe.

2010. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elgon vagy Eglon sose tudom mi a neve:) ilyen márkájúval festi mindig. Igen először sima 5-6 keverék mármint nem hamvas, csak a sima natúr,és csak most lett hamvassal.

Küldök képet csak mond hova. Vagy nem tudsz olyan oldalt ahova fel tudnám tölteni?

Küldök olyat hogy milyen volt kezdéskor, milyen volt 5-6kevesék után és most. Csak ezekről a fázisokról van képem.

2010. okt. 25. 18:56
 7/15 A kérdező kommentje:

első koktél után:

[link]


második koktél után:

[link]


most:

[link]



remélem jól csináltam és meg tudod nézni.

2010. okt. 26. 09:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon köszi!

Ide küld légyszi: carolbaby73@gmail.com

2010. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajna nem tudtam megnézni a linkeket. Nem találja a google.
2010. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem tom miért nem tudod megnézni én csak rákattintok és kiadja a képet. na sebaj, elküldtem emailben.
2010. okt. 27. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!