Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kislányom most lesz 3 éves,...

Andika82 kérdése:

A kislányom most lesz 3 éves, és ezidáig gyeden, majd gyesen voltam. Indíthatok táppénzzel a munkahelyemen? Jár így táppénz? A kislány betegsége miatt maradnék táppénzen.

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyes és a gyed is biztosított időnek számít, tehát jár utána a táppénz.
2012. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jár, de ne felejtsd el, hogy maximum a gyerek három éves koráig + 1 hónapot kötelesek foglalkoztatni. Utána a munkáltató következmények nélkül felmondhat neked, ami egy logikus döntés lenne a részükről, hiszen a gyerek betegségei miatt amúgy is sokat hiányoznál. Nincs esetleg egy nagymama a közelben vagy a párod nem tudna ez egyszer otthon maradni vele?
2012. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak biztos nem fognak örülni, hogy táppénzzel indítasz. Vedd ki a szabadságot, ami összejött, vagy azt már kivetted?
2012. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, a szabikat kivettem, mikor lejárt a gyedem, és utána mentem fizetetlen szabira a gyes miatt. Az az igazság, hogy a táppénz után ismét fizetetlen szabit szeretnék igényelni, mert a gyermekem tartósan beteg, csak amíg nem intéződik el a további gyesem, addig gondoltam táppénzre megyek. Nem szeretnék felmondani. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2012. febr. 18. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:

És a Te dokid írna ki táppénzre, vagy a gyerek orvos?

A munkáltató valószínű, hogy a gyerek után jobban örülne, mert akkor neki nem kell fizetnie semmit. Azt viszont nem tudom, hogy hány napot lehet gyerekkel beteg állományban lenni egy év alatt. Utána marad a te dokid által kiírt beteg állomány.

2012. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!