Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislány után fiam fog születni...

Kislány után fiam fog születni. Oda kellene figyelnem arra, hogy a lányomnak ne vegyek mindenből (ruhák, ágynemű stb) túl lányos színűt, fazonút?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy sok holmi jó lehetne majd az öccsének. Pl. melegítők, zoknik, törölközők, ilyesmik.

Szerintetek hülyeség lenne gyakrabban a semleges színűeket válogatnom a lányomnak? Ti figyeltek ilyenre?

Szempont ez nálatok a ruhavásárláskor?


2012. febr. 16. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok pénzed van ilyenekre akkor nem kell odafigyelni, ha kevesebb akkor érdemes, mert lehet spórolni.
2012. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is lány után most fiú lesz. Most jöttem csak rá, hogy milyen sok mindenből kell vennem újat, mert rengeteg lányos dolgunk van. Még a lepedőink a kiságyba is rózsaszínek, meg az ágynemű, rácsvédő, hálózsákok, drága cipők, stb... Szóval most már odafigyelek nagyobb kiadásoknál, hogy semleges színű legyen, pl 2 hete vettem a lányomnak vastag hálózsákot és nem a rózsaszínt vettem meg.. :) De persze csini kislány ruhákat sokat veszek neki, azt nem tudom megállni... :)
2012. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a talpig rózsaszín híve amúgy sem, persze kell ilyen is, de nem az összes cucca.


A lányomnak bolt világoskék harisnyája, a bokáján bokormintával, kék bodyval és farmerruhával hordta - a farmerruhán kívül mindent hordhat a fiam.


Sok sárga és zöld cuccuk is van, ami mindkettőnek jó, én csak arra figyeltem, hogy ha fiús a szín, a kiegészítők lányosak legyenek - pl. sötétkék harisnya+sötétkék felső - ehhez szoknya (vagy farmer a fiamnál.)

2012. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az öröklés dolog kb 3-4 éves korig működik. Utána tovább hordják a ruhákat és el is nyúzzák. Maximum az ünneplősöket nem, de az meg ugye nem játszik ebben az esetben. Én turiban vásárolok, így nem sajnálom a ruhákat, és különleges darabokba öltöztetem a lányaimat. Nem fosztanám meg a lányomat a királynős ruciktól, csak hogy a tesó esetleg örökölni tudja. Ráadásul nagyon minimális az unisex cucc, ami ki is néz valahogy.
2012. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is megveszem a csinos kabátot, szép cipőt a kislányomnak, a sok csinos lányos ruhával együtt.

De itthonra melegítőt vagy papucsot vettem most a héten. A melegítő világoskék, a papucs kék-narancs színűek. Bevallom, itt most eszemben volt, hogy majd a testvérre is ezeket rá lehessen adni.

Nagyon nem akarok túlzásokba esni, de egyszerűen sajnálom kidobni a sok alig használt holmit, így gondoltam a tesó is ki tudná használni.

2012. febr. 16. 13:32
 6/8 anonim ***** válasza:

nekünk még a kék, zöld, sötét ruhákon is van csipke, fodor vagy ráncolás amitöl csajos lesz.


én próbáltam figyelni de nem jött össze. én imádok vásárolni és anyagilag nem kérdes egy drága ruha sem, de nálunk kislány lesz a következö is, így nem vásárolok szinte semmit sem. kicsit rosszul is esett hogy elmarad a nagy bevásárlás, habár drága dolgok, egy teljese babazoba megint kell, de ez nem akkora élmény mint a roha vásárlás.


habár most másfél éves lányom, szerintem már lassan nö lesz olyan amit elfog használni, tesónak új kell.

2012. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem abból ami drágább dolog pl. babakocsi, abból nem vennék nagyon lányosat. De ruhákból , ha amúgy is sokat veszel, akkor vehetsz nagyon csajosat meg semlegeset is.
2012. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen ezen én is gondolkodtam.

Van amivel meglehet tenni,de azt is csak egy bizonyos korig.Amég kicsi a gyerek.

Én a saját tapasztalatom szerint nem csinálnám,mert:

a férjemnek nővére van.Kiskorukban el kellett hordja a nővérétől maradt lányos ruhákat.Emiatt csúfolták Őt a gyerekek.Nehezebben illeszkedett be.

Nem tudom hol volt anyósom esze miért nem vette észre!

Gondolom az anyagiak.

De mi lett volna ha a lányának vesz fius dolgot.Az talán kevésbé szembetűnő,de nem...nem szabad.

A másik pedig az h ha nem születik mindkét gyerek ugyanabban a hónapban vagy legalább évszakban,akkor ugyse lesz jó a kicsire az a ruha ami a nagynak megfelelt.

2012. febr. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!