Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti kikoltoznetek gyerekekkel...

Ti kikoltoznetek gyerekekkel lulfoldre?

Figyelt kérdés
Egy jo munkaajanlatot kaptam egy nemetorszagi korhazban,de hogy elfogadjam ki kell koltoznom a harom gyerekemmel. Lakas megoldva.Egyedul nevelem a gyerekeimet,evek ota elvallt vagyok,es felek mi lesz ott a gyrekekkel a nyelv miatt,mivel ok mind magyarul beszelnek,a nemet csak iskolai szeinten megy nekik.
2012. febr. 19. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyedül nem tudom...Én mondjuk csak olyan középszinten beszélek pl. angolul de nem biztos hogy képes lennék idegen országban idegen helyen egyedül 3 gyerek körül úgy hogy dolgozok is, mindent flottul megoldani. Mert ha egyedül neveled őket gondolom néha kellene hozzá bébiszitter, vagy hát attól függ mekkorák a gyerekek. (én most a sajátjaimból indulok ki.).

Én úgy mennék ha lenne egy pár hetem amikor még nem kell dolgozni és el tudom rendezni az életünket úgy NAGYJÁBÓL legalább hogy nyugodt legyek. Iskolába elvinni a gyerekeket, beszélni a tanárokkal ( a gyerekek amúgy tudnak németül legalább olyan szinten hogy megértessék magukat, mert ha nem akkor tanulni hogy tudnak azon a nyelven?? Bocsi ha mondjuk kéttannyelvűbe járnak itthon is csak ugye nem írtad le részletesen, csak hogy iskolai szinten). Tehát hogy HOL a bolt , hol az orvos ilyesmiket feltérképezni.

Mi a férjemmel szintén 3 gyerek mellett gondolkozunk ezen hogy menjünk-maradjunk de nekünk csak a legnagyobb iskolás (most kezdte) a másik kettő ovis és bölcsis az bizonyos szempontból egyszerűbb. Dehát ketten egyszerűbb mint egyedül, úgyhogy aláírom hogy ez nem ugyanaz a helyzet.

2012. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyedul nehez lesz, jo lenne, ha tudnal vinni magaddal valakit 2-3 honapra, amig megszokjatok a kornyezetet, lerendezodik az iskola/ovoda/bolcsode kerdes, megszokod a munkat, kialakul a napirend, stb.

A nyelv miatt ne izgulj, altalaban segitik az iskolak a kulfoldi diakokat, a gyermekeke pedig nagyon rugalmasak.

Inkabb a beszokasi resz a nehez, illetve az, hogy neked egyedul kellene megbirkozni mindennel.

Nagyit, vagy egy jo baratnot (aki esetleg munkanelkuli) nem tudsz kicsalni magaddal egy idore?

Mi ket gyerekke koltotun kulfoldre, de elonyben voltunk: korabban mar eltunk ott, ismertunk mindent, beszeltunk nyelvet (a gyerekek nem) es mi ketten voltunk a ferjemmel a feladatra.

2012. febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyedül tényleg nagyon nehéz. Nem tud valaki veled menni az első hónapokra, vagy legalább hónapra? Bébiszittert nem tudnál felfogadni? Ha nyáron mennél, még diákok is szerintem szívesen mennének kis pénzért segíteni. Így mennék.
2012. febr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hu! Ez igazan jo otlet,hogy vigyek mi magammal valakit! Eszembe se jutott a sok megoldasra varo feledat mellett! Igazan sokat segitettetek! Koszonom! A gyerekek 10-12-14 evesek,es csak iskolai szinten besezlik a nemetet a ket nagyobb persze jobban.
2012. febr. 19. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ilyen nagy gyerekekkel meg simán. Egy ismerősöm 9 éves fiával ment ki Hollandiába, a srác féléven belül folyékonyan beszélt hollandul. Nehéz lesz az elején, biztos visszavágynak majd, de ha megszokjátok, a jövőben sokkal jobb lesz. Menj mindenképp, ha teheted, és valaki tud menni veled.
2012. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!