Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akartok KÜLFÖLDRE...

Miért akartok KÜLFÖLDRE költözni? Miért akartok külföldön maradni (aki ott van)? Gyerekekkel.

Figyelt kérdés
NEM AKAROK provokatív lenni de tényleg érdekel ki miért gondolja azt hogy külföldön sokkal jobb lesz a helyzet mint otthon?Itt sincs kolbászból a kerítés. Mi külföldön élünk két gyerekkel, férjemnek jól kereső munkája van mégis azon gondolkodunk haza kellene menni. Hiába keres jól nem tudunk házat venni, nagyon drága az óvoda az iskola. Nem beszélve arról, hogy vérre megy a küzdelem hogy bekerüljön a gyerek az oviba, iskolába és ne privátba kelljen menni mert azt már végképp nem tudnánk fizetni. Persze most jól megvagyunk többet engedhetünk meg magunknak mint otthon de mi van ha a gyerekek oktatását fizetni kell és ha tudánk venni egy házat annak a törlesztőjét is fizetni. Nagyon nehéz. Ismétlem nem provokálni akarok ezért normális válaszokat várok! Köszönöm.
2012. jan. 2. 17:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
szia!nekünk nincs nagy nyelv tudásunk de most nagyon rajta vagyunk ,hogy jobban menjen hátha ki tudnánk menni.én gyesen vagyok fél év múlva jár le.érettségim van és egy év eladói tapasztalatom.most végzek egy okj s tanfolyamot.száz helyre mentem el hátha valahova felvesznek sehova.mindenhol nem.ezért lassan depressziós vagyok,hogy itt vagyok 25 évesen csinosan talpra esetten és nem vesznek fel sehova.:( a férjem rengeteget dolgozik így épp leírom még egyszer épp,hogy megtudnunk élni.a csekkeket alig tudjuk fizetni stb..úgy,hogy nem cigizek nem járok sehova max egy évben egyszer fodrász ennyi a szépítkezés.amúgy magunkra semmit nem költünk.túl jelentkezés van itt is fel sem veszik a kicsit az oviba pedig már mindjárt 3 éves.túl jelentkezés van mindenhol.nekem eddig nagyon fontos volt a hazaszeretet de mióta csak a sz.art látom mindenki a másikba rugdos akárhova megyek segítségért sehol nem kapok a munka nélküliség 100 ezres szóval.ha van egy kis esélyünk ahogy lesz munkám azt csak arra tesszük félre,hogy külföld mert ebben az országban segítséget sosem kapunk aki itt tisztességesen dolgozik éhen d.öglik.
2012. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott megbecsülik az orvosokat, és várnak minket. Lakást kapunk, és iszonyatos mértékű bérkülönbség van. Röviden ezért, ilyen egyszerű. Meg mert nehéz tolerálni az itthoni mentalitást. De csak akkor megyünk, ha a baba elmúlik minimum 2 éves. És kizárólag Skandináv államba. 5 évet tervezünk kint tölteni mindenképp, aztán meglátjuk.
2012. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A férjem mérnökként itthon sem keres rosszul, de pl. Németországban a két és félszeresét keresné meg, fele ennyi munkával.

Ráadásul ott valóban más a mentalitás, lassan itthon mi leszünk a szarok, mert volt pofánk tanulni, 6 évet dolgoztam gyerekvállalás előtt, szégyellnem kell, hogy nem csak gyes+csp-t kapok. Leszólnak, lenéznek, mert nem használt dolgai vannak a gyereknek. Megszólnak mindenért, irigykednek, pedig nekünk sem a hangyák hordták össze, amink van. Külföldön teljesen normális, ha egy család hétvégente kirándul, ha új autót vesz, ha nyaral, ha takarítónő jár hozzájuk, csak itthon divat a csóróság.

Állambácsi pedig egyre szarabb helyzetbe sodor bennünket, lassan már mindent mi fizetünk. 27%-os adó, leadózzuk a fizunk felét, de a maradékból is adózzunk, tartsuk el a nyugdíjasokat, fizessük a saját nyugdíjunkat, tartsam el az ingyenélőket, a cigányokat, a börtöntöltelékeket, fizetem a tb-t, de semmit sem kapok cserébe, emberi ellátást főleg nem. Ja, igen, most már itt is fizetősek lettek a bölcsik. Ki tudja, mikor szavazzák meg a fizetős ovikat, tandíjakat a sulikba?!

A válaszom sem provokáció, de én ebben az országban már semmi pozitívat nem látok.

2012. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek, itt nevelem a gyerekeimet, és nem szándékozom hazamenni. Itt nemcsak jobb életkörülményeket tudok biztosítani nekik (ez otthon sem volt rossz, nem ezért kerültem külföldre), de egy jobb mentalitásban nő fel. Én nem szeretném annak kitenni a gyerekemet, ami otthon megy, arról nem is beszélve, hogy óriási előny nekik a nemzetközi környezet.


Egyetlen hátulütője, hogy anyukámék otthon vannak, de ők is kijönnek 6 hetente látogatóba, így azért kibírható.

2012. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Elmondom, miért akarok külföldre menni.

Nem azért, mert ott kolbászból van a kerítés, ezt távolról sem gondolom így. Viszont, én a fiamat egyedül nevelem, mellette tanulok. Ami bevételem van most, az elég nagy nudli, hogy finoman fogalmazzak, de oké, ennyi, hiszen egy egyetemista ne akarjon már nagyzolni. A bökkenő csak az, hogy ennél a fizetésem sem lesz több. Már ha kapok munkát. Talán 1-2 ezer forinttal fogok többet keresni, ha már dolgozom. Én nem ezen a színvonalon akarok élni! Nem akarok azon izélni, hogy "kisfiam, nem kaphatsz gyümölcslevet, mert az drága", nem akarok életem végéig busszal járni (sőt, már azzal sem, nem veszek már bérletet), nem akarom, hogy fél évente egy mekis hamburger luxusnak számítson (akár gáz, akár nem, nekem ízlik és kész). Márpedig amíg az itthoni várható keresetemet veszem alapul, ez így fog maradni.


Nem gondolom azt, hogy kint aranyrudakban kapom majd a fizetésem, de azt igen, hogy tisztességesen meg fognak fizetni. Nem csak úgy, hasraütésszerűen mondom ezt, komolyan utánajártam. Egyrészt, a diplomámmal kint is kaphatok munkát, elfogadják, csak a nyelvtudásomat kellene kicsit fejlesztenem, vagyis inkább újra eljutni arra a szintre, ahol valaha voltam. Ez nem lehet gond. Másrészt, annak is utánanéztem, hogy a szakmámmal kint mennyire lehet elhelyezkedni. El lehet. Már kb. egy éve figyelem az álláshirdetéseket, nyáron kicsit szűkebb a felhozatal, gondolom olyankor ott van a munkaerőpiacon a sok frissdiplomás, viszont pl. ebben az időszakban napi 10-15 hirdetést adnak fel csak a neten, csak az általam ismert oldalakon, más kérdés, hogy ezek egy része csak rövid időre szóló szerződést kínál 3-6 hónap, mert helyettest keresnek, illetve sok helyen legalább két év diploma utáni tapasztalatot is elvárnak. Szóval nyilván nem lesz könnyű. De, időről időre - viszonylag gyakran - ki lehet fogni olyanokat is, amik nekem is megfelelőek lennének. Élesben ez biztos nem lesz annyira egyszerű, mint most, amikor még nem léptem a tettek mezejére. De nem is látom lehetetlennek.

Aztán itt van egy fontos szempont: a fizetés. Előre leszögezném, hogy én nagyon szeretem azt, amit tanulok, ezért is ezt a szakot választottam. Amúgy is inkább hivatás ez. De akkor sem mindegy, hogy mennyire fizetik meg. És nyilván oda megyek inkább, ahol jól lehet keresni. Itt és most megnézek egy átlagos álláshirdetést a szakmámban, mert tényleg nem mindegy, hogy mennyi az annyi. Ha a "legrosszabb" esetet nézem, az akkor is (mai árfolyamon számolva) 9.400 forint. Azaz, ha egy nap nyolc órát dolgozom, meg is kerestem 75 ezer forintot. Lehet tovább számolgatni, de a lényeg az, hogy ez számomra egy teljesen más dimenzió, mint ami itthon van. Ha nagyon optimista akarok lenni, akkor kint 2 napot dolgozom azért a pénzért, amiért itthon egy hónapot melóznék. Oké, tudom, ez egy bruttó összeg, nem élek álomvilágban, adózni mindenhol illik. Csak két dolog nem mindegy: hogy mennyit adózom, és hogy mennyiből.


Azt írod, nem tudtok házat venni. Ez engem nem tart vissza. Engem nem izgat különösebben a saját tulajdonú ház/lakás. Csak hogy tisztázzam, a bérleményeknek úgyszintén utánanéztem, persze, az itthoni árakhoz képest kissé durvának tűnik, amit a célországban elkérnek, de ha összességében nézzük az egészet, akkor teljesen vállalható. Én itthon egy pici panel lakást bérlek, ezt sem könnyű fenntartani. Ahogy kiszámoltam, kint házat is tudnék bérelni, igaz, nem a legelitebb környéken, de nem is gettóban. Plusz valószínűleg nem csak ketten mennénk a gyerekkel, hanem jönne egy barátnőm is. Ha mindketten dolgozunk, még jobb a helyzet. Még akkor is, ha én többet fizetek a lakbérbe, mint ő, hiszen miattam van szükség több szobára.


És ami igazából a lényeg: egész egyszerűen számomra az NEM egy normális életszínvonal, amit itthon tudnék biztosítani magunknak. Valószínű, hogy gazdag sosem leszek, de ha kimegyünk, feltehetően úgy tudunk majd élni, amit én normálisnak tartok. És a normális alatt nem a luxust értem. De esetleg belátható időn belül autónk lehet, nem dől be a havi költségvetés, ha a gyerek gyümölcslét szeretne inni reggelente, nyáron elmehetünk egy hétre nyaralni úgy, hogy az tényleg pihenés legyen (értem ez alatt azt, hogy legalább abban az egy hétben nem kell főznöm mondjuk), stb.


"Röviden" ennyi, ezért nem fogunk itt maradni.

2012. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Igazat adok nektek és megértelek benneteket. De akik még otthon vagytok gondolnátok hogy végleg tudnátok külföldön maradni? Nem bérletben saját házban?


Utolsó!

Az nagyon szuper hogy a szülők 6 hetente tudnak menni hozzátok. Nekünk is hiányoznak a szülők. Bocs a kérdésért de saját házban éltek vagy bérlemény? Azért érdekel hogy mivel soha nem akartok haza menni.

2012. jan. 2. 18:00
 7/26 A kérdező kommentje:
Bocs, nem utolsó hanem ma 17:53-nek írtam de neked is köszi utolsó a válaszod.
2012. jan. 2. 18:04
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

17:53 vagyok.


Albérletben élünk, szép családi ház, hamarosan költözünk munka miatt, az is albérlet lesz, szintén családi ház. :)


Nem tervezünk ingatlant venni (holott megtehetnénk), egyszerűen sosem lehet tudni, költözünk, vagy valami, így könnyű tovább állni. Na meg külföldön a saját ingatlan nem státuszszimbólum, mint otthon, itt senkit nem érdekel, hogy csak bérled, sőt, a többség bérli. Az albérlők helyzete is könnyebb, itt azért ritkán fordul elő, hogy valakinek egyik napról a másikra kiteszik a szűrét (ez köszönhető pl. a szerződésnek).

2012. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem melyik országban éltek?
2012. jan. 2. 19:09
 10/26 anonim ***** válasza:
Portugáliában élünk, idén tervezünk Luxemburgba költözni.
2012. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!