Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek nem néz...

Szerintetek ennek nem néz utána senki? Tulajdonképpen ezzel törvénysértést követnek el ezek a szülők, nem?

Figyelt kérdés
Szóval unokatesóméknál úton van a második gyerek. A bibi csak az, hogy elmentek még anno a gyámügyre, h papírjuk legyen róla, h külön élnek, aláírtak jegyzőkönyvet stb..., h segélyeket vehessenek fel, persze együtt élnek, és már úton van a második gyerek. Senkinek nem tűnik fel, h ugyan azon vezetéknévvel, stb... és ők mégis külön élnek? Nem fura ez? Szerintem nagyon gáz dolog, mikor mondták kiakadtam, most ez milyen dolog. Mi is itt vagyunk 2 gyerkőccel, ezt igazságtalannak érzem magammal szemben is, mi nem kapunk semmi támogatást, pedig nem mondom, h nem jönne jól, ők meg jogtalanul, gátlástalanul hazudnak.
2012. febr. 19. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy ezt mondom, de szinte minden roma ezt csinálja, meg magyar is, aki bevállalja. Én nem vállalnám be. Sajnos ez van kishazánkban. Az egyik dolgozik becsülettel, éppenhogy megél, a másik meg feketén megkeresi a dupláját, és még a segélyeket is felmarkolja, abból a pénzből, amit a dolgos, csóró emberek adóznak. Hát ez van, ezért tartunk itt, ahol.

Pont.

2012. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem vagyunk romák, bár ez igen cigány húzás, az biztos. hihetetlen, h ennek nem néznek utána! Mi meg tényleg minden fillért számolunk, h megéljünk, lakás, kocsi, stb.. ezek meg még ráadásul ide járnak dicsekedni, h mennyit keresett épp az apuka...komolyan mondom bicskanyitogató. le is tagadom, h rokonom.
2012. febr. 19. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Bár mi nem kérünk semmiféle támogatást, de emelt családit kapunk. Miért? Mert a párom papíron nem él velünk. Amikor igényeltük a CSP-t, elmondtuk az ügyintézőnek, hogy együtt élünk, de párom az anyukájánál van bejelentve (párom nevén van a kocsi, így anyukája kap ingyenes parkolót). Azt mondta, akkor nekünk jár. Mivel mindketten rendesen, bejelentve dolgoztunk nem keveset, nem érzem, hogy másoktól venném el.

Tudom, hogy mi vagyunk a kivételek és néha nagyon bosszant, hogy aki negyedannyit sem tett be a közösbe, többet kap mint mi.


De hogy a kérdésedre válaszoljak: nem, sajnos nem nagyon ellenőrzik. És nem is igazán törvénysértő, hiszen hivatalosan nem élnek együtt, semmi közük egymáshoz.

2012. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
félre értesz. ők kapnak lakás támogatást, emelt családit, ingyen bölcsit, meg mit tudom én még mit nem. és ráadásnak nem is dolgozik anyuka, csak egy ismerőstől szereztek egy hamis munkáltatóit. na ez a nem semmi.
2012. febr. 19. 21:22
 5/8 A kérdező kommentje:
nem törvénysértő hazudni, és így felvenni jogtalanul támogatásokat?? ez nekem nagyon sokkoló!
2012. febr. 19. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk is van ilyen rokonunk,még el is váltak azért,hogy felvehessenek minden fél támogatásokat, persze igazából továbbra is együtt élnek.Ez van, ennek a kutya sem néz utánna.
2012. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Felháborító, de sokan így csinálják...

Én nem merném bevállalni!!!

Egyébként ha lebuknak vissza kell fizetni a jogtalanul felvett pénzt!

2012. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van, de mivel a kutya sem ellenőrzi, nem is buknak le, és így nincs mit visszafizetni. Sajnos sokan visszaélnek, és jogosulatlanul veszik igénybe ezeket a kedvezményeket és támogatásokat.
2012. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!