Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! A Start számla = a...

Szülők! A Start számla = a babakötvénnyel?

Figyelt kérdés

Olvastam, s az ovinkba is ki van függesztve, hogy az Államkincstárnál lehet igényelni a 2006.01.01. után született gyermekek után start számlát.

Kérdésem hogy ez most a babkötvény, vagy pedig ez teljesen más? Aki tud az kérem segítsen!

Előre is köszi.


2012. febr. 15. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
40 000 Ft. Le lehet hívni és utána fizethetsz rá. Én nem ajánlom, mert már suttogják, hogy ezt is elveszik. Én kötöttem máshol, és az én nevemre, hogy 18 évesen én vehessem ki. Ennél a gyerek veszi ki, ami szerintem nem túl jó dolog.
2012. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit vesznek el? Azt amit már egyszer ráutalnak? És a szülő semmilyen esetben sem veheti ki?
2012. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekünk van babakötvényünk, pontosabban a fiamnak. Ez az ő nevén van, egy banknál, de ehhez nem nyúlhat a szülő, a gyerek is csak a 18. életévét betölti akkor. Ez kamatozik, sőt szülő, nagyszülő, rokonság is rakhat be pénzt, de évi 120000 forintot, nem többet. Akkor ez ugyanaz mint a babakötvény. Csak Start számla a neve?
2012. febr. 16. 10:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Egészen pontosan életkezdési támogatásnak hívják, meg Start számlának, meg Babakötvénynek.
2012. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!