Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cipőkérdés? Ha 14 cm a talpa...

Cipőkérdés? Ha 14 cm a talpa a kisfiamnak, akkor egy 15 centi belső talphosszú félcipőt megvehetek neki? Ti mennyit szoktatok ráhagyni? Nem sok az 1 centi?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 09:58
 1/3 anonim válasza:

A cipő méretét úgy válasszuk ki, hogy a kicsi lába és a cipő belső sarka közé mindig beférjen egy ujjunk, ami +1-1,5 cm-t jelent.

További infók kisgyermekek cipőjének kiválasztásához:

[link]

[link]

2012. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cipő vétel nálunk úgy zajlik,hogy ha tudom,hogy nem lesz velem akinek a cipő kell,akkor előtte körbe rajzolom a talpát,kivágom,és azt a papírt viszem,a cipő talpához teszem,és akkor nem kell ráhagyni. Ha gyorsan nő a gyerek lába,akkor fél centit lehet.
2012. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy pont 1 cm ráhagyás a legjobb, bár lehet, hogy ez a régebbi, szegényebb időkre vonatkozott és megmaradt a köztudatban.

Kislányomnak most vettem megint egy szandált itthonra, mert kinőtte az előzőt. 22-es Siestát épp kinőtte, egy 23-as más márkát vettem neki, mert a Siestának nagyon felment az ára. Ez a másik szerintem egy kicsit nagyobb méretezésű, ezért 1 cm-vel hosszabb kb a szandál belseje mint a lányom talpa hossza. Együtt vettük a szandált, már a boltban is szaladgált benne, itthon is hordja, és tökéleten megy benne, nem nagy egyáltalán.

Nekem az a véleményem, hogy nyugodtan megveheted.


Tudom, a mai trend az, hogy dugjuk be hátul az ujjunkat és akkor jó a cipő, ha befér az ujjunk. Én ebben nem hiszek annyira, szerintem ez több mindentől függ. Hogy magas e a rüsztje, hogy milyen széles a cipő szára, stb.

Nekem hagyományosan a talp körberajzolása vált be, még akkor is belerakom a kivágott formát a cipőbe, ha együtt próbáljuk a lányommal, hisz ha zárt a cipő, nem látok bele, és ő még 2 évesen nem tudja megmondani, hogy mekkora rá.

2012. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!