Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/Nem Anyukák! Mit...

Anyukák/Nem Anyukák! Mit szóltok ehez?

Figyelt kérdés

Ma dumáltunk a barátosnőmmel és feljött az a téma hogy gyerekeket hirdetnek a neten

Ezt ugy értem hogy találkoztunk régebben olyan hirdetésekkel hogy az édesanya hirdette hogy a lány aki 16-22 éves és oda szeretné adni a gyereket valakinek ha megszületett!(persze szép summáért!)És ezekre a hirdetéséekre vártak jelentkezőket!

Vagy volt egy 17 éves lány aki azt hirdette hogy oda adná X hónapban születendő gyermekét csak utána fizessék az iskoláját azok a szülők akikek a babát adta!

Én 17 évesen szültem most 23 vagyok de meg sem fordult a fejemben hogy ilyet tegyek!Elhiszem hogy vannak rossz anyagiak de hogy egy babát csak ugy oda adni!Külföldön élünk és minap böngésztem egy külföldi oldalt és itt is találkoztam ilyen hirdetéssel!Ti mit szoltok ehez?


2012. febr. 21. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt gyerek kereskedelemnek hívják és a világ minden részén szigoruan tiltják. Aki ilyet ad fal azt letartoztatják és elveszik a gyereket töle + börtön büntetés is várhatja.


Pl ebay-en volt pár éve ilyen, kiderült hogy csak egy rádió társaság volt kiváncsi hogy jelentkezik-e valaki, rettentesen megbüntették öket.


Kiváncsi vagyok melyik országban élsz, belinkelhetnél ilyet. Lehet a vicc rovatban olvastad.

2012. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem viccrovatban olvastam!

Megkeresem az oldalt ha megvan belinkelem!

Egyébként vagy 3 hónapja az expressen is volt ilyen hirdetés!

2012. febr. 21. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben remélem, a gyereket megveszi valaki. Ilyen "anyánál" inkább ne maradjon.
2012. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bocsi off!

aki elad egy gyermeket az mit mond a hatóságnak hova lett a gyermek? ugyan ez fordítva... aki vásárol egy gyermeket az mit mond honnan lett neki gyermeke??? eleve nem értem ez hogyan működhet....

2012. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan szemszögből nézed, hogy aki babát szeretne, nem lehet neki, örökbefogadás évekbe telik, akkor nekik megéri! Az szülő nőt is lehet olyan anyagiak között, hogy erre kényszerül, elvetetni nem szeretné, így tudja hogy jó körülmények közé születik a baba, és lehet mivel még nincs gyereke, nem érzi az anyai szeretetet a gyermeke felé, mennyi boldogság egy baba! Ha nekem sem lehetett volna gyerekem, bizony fizettem volna érte, és ha nem lenne aki eladná, hogy lehetne babám? Hisz újszülöttet nagyon nehéz örökbe fogadni. Ott az MTV-n a tinimamik. Ott is van egy pár, aki kiválasztotta kinek adja örökbe, és néha képeket kapnak a szülőktől.
2012. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A hirdetés törölve lett ezt irja ki!akkor már törölték is!

4. hozzászoló ezt én sem értem hogy müködik hova lett meg hogy lett a gyerek!

2012. febr. 21. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy működhet, hogy mondjuk terhes vagyok és nem járok dokihoz, és megszülöm,oda adom valakinek és ő elmegy a kórházba, hogy szült egy gyereket. Bár lehet nőgyógyászatilag kivizsgálják és akkor bukta.
2012. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, szerintem ez az "adásvétel" a dolog nem hivatalos részét képezi. Mármint megírja a hirdetést, jelentkezik rá valaki, leperkálja a pénzt, aztán hivatalosan is örökbefogadja a gyereket, nyilván nem említi egyik fél sem, hogy pénz cserélt gazdát.

Természetesen ez illegális, hiszen ez emberkereskedelem, de mindig vannak olyanok, akik ebből szeretnének hasznot húzni (pontosabban olyanok, akik nem szeretnék megtartani a babájukat, és úgy gondolják, miért ne nyerészkednének rajta), és persze olyan örökbefogadók is, akik így szeretnének gyorsabban gyerekhez jutni. Ha a papírforma szerint csinálnák, akkor sokkal tovább tartana.

Szerintem amúgy ez itthon is megtörténhet.

Nem véletlenül tiltják. De attól még létező jelenség sajnos...

2012. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!