Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak a szegények...

Miért vállalnak a szegények vagy akik napról-napra élnek erőn felül gyereket?

Figyelt kérdés
...erre a kegyetlen világra. Nem jobban jártunk volna, ha meg sem születünk? Vagy valahol/valamilyen formában mindenképpen világra jöttünk volna?..
2012. febr. 21. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom, mert szeretnének gyermeket, vagy bíznak benne, hogy jobbra fordul a sorsuk. Lehet jobban jártunk volna, de ez van, így kell boldogulni. Mi sem vagyunk gazdagok, éppen nem napról-napra élünk, de így is be mertük vállalni a babát. Életem legjobb döntése volt, így van akiért megéri küzdeni.
2012. febr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Visszakérdezek:

Miért nem vállalnak, vagy csak egyet azok, akiknél 3-4-nek is bőven jutna?

2012. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, régen se volt nagy gazdagság, az emberek tanyákon éltek összkomfort nélkül és mégis volt szinte minden családban gyerek, akár 4-5 is és nem haltak éhen, felnőttek, és normális emberek lettek. Ma más a helyzet és mégis be vannak tojva az emberek. Régen én is úgy gondoltam majd 100%-os anyagi körülményt teremtek a párommal és akkor vállalunk babát, nem panaszkodtunk, amit nagyon akartunk meg tudtunk venni magunknak, be tudtuk osztani a pénzt, nem bántuk meg hogy lett egy kislányunk, sőt, ő a legszebb dolog az életünkben. Nem számitottunk rá , de most úgy állunk, hogy a páromnak nincs munkája, a gyedem 58 lett, miközben örültem magamnak szülés után a 78ezres tgyásnak, hogy milyen jól kapok, de ki gondolta, hogy majd eltörlik az adójóváirást és nesze nekünk. Most is mindent megadunk a kislányunknak, de jobb lenne, ha nem kéne azon gondolkozni, tudunk-e majd nyaralni menni, stb. Lehet jó anyagi háttered, ha mire ott lesz a baba, keresztbetesznek és minimális összegű gyedet fogsz kapni, vagy megszűnik a munkahelyed... Nekünk is volt megtakaritásunk, mégis jöhetnek váratlan helyzetek, senkinek nem tehetsz szemrehányást miért vállal gyereket. Kicsit gondolkozz el te is a kérdéseden!
2012. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: mert gyereket szeretnének

2. válaszoló: mert nem szeretnének gyereket

2012. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés.Felnőnek, de HOGYAN?Soha nem tudom a tv-ben sajnálni az öt gyermekest aki fedél nélkül maradt, senki nem mondta, hogy szülj-de nem ez a lényeg, hogy megszülöd,hanem azt a gyermeket fel is kell nevelni-ötöt.

Nekem senki ne akarja bemagyarázni, hogy mert valakinek van még X testvére és anyja azt mondja a boltaban, hogy nem tudom megvenni a "krémtúrót"(mert ugye nem egynek kell megvenni hanem ötnek-és nem egyet enne meg szerencsétlen), az olyan jó emlék lesz.Szándékossan nem ruháról vagy valami másról írtam, mert az étel is nagyon drága a nagycsaládosoknál.

2012. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na igen, vannak akik 1-2-3 gyereket vállalnak és előre nem kiszámítható dolgok miatt nem tudnak majd minden alapvető vagy manapság fontos dolgot megadni a csemetének. Erről általában nem tehetnek..


5 vagy több gyerek + "átlag" XXI.századi hazai anyagi lehetőségek? No comment..


Viszont, ha már tudja vagy sejti, hogy nem tud vagyonokat a kölökre hagyni, akkor miért nem látja el olyan tanácsokkal, amikkel megáll majd a talpán és neadj előrébb tud majd jutni? Miért nem tanítják meg küzdeni a csemetét az önsajnálat és mások hibáztatása helyett?


Mire jó az, ha valaki egy örök vesztest nevel a saját gyerekéből? Annak mi értelme!!???

2012. febr. 21. 21:23
 7/12 anonim ***** válasza:
2/6-nál a pont!
2012. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na jó, azért elég sokan vannak, akik mondjuk úgy vállalnak gyereket,hogy munkanélküliek, apuka meg keres kb. 90 ezret! Csak itt az oldalon rengeteg ilyenről olvasni.

Lehet megvetni, de az igenis felelőtlen. Mert nem arról van szó, hogy gyereket vállalt és úgy lett rosszabb a helyzet,hanem , hogy már eleve a rosszba vállalta.

Ami még mindig nem lenne gond, ha nem panaszkodna, nem tenné fel mondjuk két nap alatt 47-szer,hogy mikor jön a GYES, mert üres a pénztárca stb.

2012. febr. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan annyira szegények, hogy még fogamzásgátlóra sem jut. És sokszor fogalmuk sincs a védekezésről. Mert valljuk be azért őszintén, azok akik igazi mély szegénységben élnek, legtöbbször nem éppen iskolázott, felvilágosult emberek. És most nem a bőrszín számít.
2012. febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elismerem, aki a semmibe vállal gyereket és nem tesz azért hogy jobb legyen, arra én is azt mondom felelőtlen, de aki önhibáján kivül jutott olyan helyzetbe, hogy nehéz anyagiakkal kell nevelnie a gyerekét/gyerekeit, nem lehet hibáztatni.
2012. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!