Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért csak a felelőtlen emberek...

Mért csak a felelőtlen emberek vállalnak jobbára gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a legtöbb ember(ismerősök), akiknek gyereke van, túl fiatalon és felelőtlenül vállalta be. Anyagilag és párkapcsolatilag sem állnak úgy, mint egy normális család. Túl fiatalok, munka nélkül mennek gyes-re, nincs saját ház, lakás, vhol munka sem, sőt némelyik még az iskoláját sem fejezte be a baba miatt. Mért van ez így? Mért csak azoknak van gyereke, akik nem is tudnak megfelelő környezetet biztosítani egy gyereknek? És mért van az, hogy a megfontoltabb párok meg nem merik bevállalni a babát? És ezek többsége iskolázottabb, mint azoké, akik a semmibe szülnek. Valószínűleg itt van a kutya elásva. Mit lehetne ez ellen tenni, hogy ne csak a "buták" szaporodjanak, hanem az értelmiségiek is? Mi lesz így ebben a világban?
2012. febr. 12. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert felelőtlenek. Semmi jóra ne számíts.
2012. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

én nagyon nem úgy látom ahogy te.

miért jobb az, ha valaki egyetemre jár, 25 évesen elkezd dolgozni, karriert építeni és 35 évesen tart ott, hogy mindent meg tud adni a gyerekének?

nekem meg nem egy olyan ismerősöm van akiknek 35-40 évesen már nem jött össze a gyerek és mindent megadnának, hogy visszamenjenek az időben.


én 26 évesen szültem, iskola utána 2 évet dolgoztam, nem építettem karriert, gyereket szerettem volna. majd lesz karrierem gyerek mellett :) mondjuk megmondom őszintén, én a gyerekeimmel érzem jól magam, nem pedig a munkahelyemen.

nem tudom mi ebben a nem normális. egy nő szerintem gyerekkel tud kiteljesedni. persze vannak olyan nők akik nem így éreznek azzal sincs semmi baj, csak nem értem őket miért zavarja az, ha más meg fiatalon vállal gyereket és miért lesz ő buta ha nem egyetemre jár.


régen, anyáink, nagyanyáink korában ha valakinek 30 évesen még nem volt gyereke az vén lány volt! nem tudom, hogy jutottunk idáig, hogy ha valaki úgy él most mint 10-20 éve egy átlagos család, az már "felelőtlenül szaporodik" ahogy te írod....

2012. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem arról írt, amiről te!


Én is tudok példákat: adott egy pár, akik szakítottak, a csaj még aznap összejött egy másik fazonnal. Rá pár hétre abortusz. Aztán megint összejött az elsővel, most újra lesz gyerek. Fiúnak 8 általánosa van, csajnak középiskolája és takarít, meg a kistesóira vigyáz.


Másik anyuka: meghal az anyja, utána teherbe esik isten tudja kitől. A gyerekét nem viszi sehova, nem szeretgeti. Összeállt egy pasival, de azt is csalja.

2012. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

En arra tippelek, hogy:

egy: tul magasabbra tetted a lecet azzal kapcsolatban, hogy mi neked az idealis korulmeny a gyermekvallalashoz, aki az alatt van az felelotlen. Ami igaz is, a te szempontodbol, de a tobbiek szempontjabol nem biztos. Az elet minden teruleten vannak ilyen dolgok: egyik ember ezt tartja fontosnak, a masis meg azt. Van, aki felhuz kopottabb zoknit zart cipoho akkor is, ha munkaba indul, a masik ember meg mar 3-4 mosas utan kidobja. Bocsi a peldaert, de ez is tukrozi az eltero igenyeket.


Masik lehetoseg: valamilyen negativ elmeny ert teged es most csak ezt latod meg a kornyezetedben. Hasonlo pelda: amikor rollert kezdtem keresni a fiamnak kb naponta 10 rolleres gyerek lett hirtelen a kornyezetemben, addig meg eszre sem vettem Oket az utcan. :)


En peldaul nem igy latom ahogy te, van pelda arra is, amit leirtal, de a legtobb kisgyermekes ismerosom stabil korulmenyek kozott el.


Mi peldank: stabil, jol mukodo parkapcsolat, nagy szerelem gyerekek elott is, azutan is. Jo allas mindkettonknek, jo bevetel addig is, azota is. Diploma mindkettonknek. Nem voltunk fiatalok, 25-30 evesek voltunk, amikor az elso gyermekunket vallaltuk. Jol dontottunk.

De szerinted nem dontottunk jol, mert nekunk nincs sajat lakasunk, sem hazunk, lehet, hogy sohasem lesz. Vagy talan 30 ev mulva. Kulfodon elunk, itt nem divat sajat hazat fenntartani. Inkabb ket hazat berlunk, egyiket kiadjuk szobankent, a masikban elunk, az egyikbol szarmazo bevetel kb fedezi a masik koltsegeit. Nekunk ez igy jo, nem all szandekunkban ezen valtoztatni. Esetleg nyugdijas korunkra majd veszunk valahol valamit, ha nem patkolunk el addig.

Lehet, hogy mondjuk a te merce szerint en is fiatal voltam a szuleshez, akkor voltam 25 eves.

Lehet, hogy kivulallokent a kapcsolatunkat sem lattad volna megfelelonek, mert masfel eve voltunk egyutt akkor, amikor vallaltuk az elso gyermeket.

De mi igy akartuk/akarjuk elni az eletunket, nekunk ez igy idealis, nem panaszkodtunk soha sem, mert nincs miert. Szoval ilyen szempontbol tok jo, hogy nem kellett mas ember beleegyezese ahhoz, hogy igy tegyunk. :)


Rossz kedved van ma nagyon?

2012. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én nekem semmi kifogásom nincs, ha vki fiatalon vállal gyereket, ha van megfelelő anyagi háttér. Én csak azt nem tudom megérteni, hogy nyomorba mért akarnak egyesek gyereket. Már pedig ha egy pár meg akar teremteni egy olyan környezetet, ahová tudna babát vállalni, akkor az eléggé elhúzódhat. Én személy szerint már szeretnék gyereket (27 éves vagyok), de nem állunk úgy anyagilag, nincs munkám ás albérletben lakunk. Nem tudnák jelen pillanatban gyereket vállalni.
2012. febr. 12. 15:34
 6/22 anonim ***** válasza:
54%

LFA: igen, ez tenyeg nem tul idealis tortenet, amit te leirtal. De ne mondd nekem, hogy szerinted is MINDENKIE, vagy majdnem mindenkie ilyen, akik a kornyezetedben vannak. Mert a kerdezo szerinte a legtobb ember igy vallal gyermeket. Igen, en is ismerek erre peldat. Talan 2-3 ilyen gyermekvallalas van az ismeroseim kozott. Az 50 csaladbol akit ismerek...

Szoval a kerdezo vagy nagyon rossz helyen el, vagy valamit nagyon ferden lat, ha szerinte kb szinte mindenki rosszul csinalja.

Nem, nem amiatt atom rozsasnak a helyzetet, mert kulfoldon elek. Jarunk Magyarorszagon is, latom ott is, hogy kb kinel mi a helyzet, sok jo baratom/ismerosom van, akikkel szinte napi kapcsolatban vagyok. Tehat latom a magyar viszonylatot is es ott sem erzem ugy, hogy szinte mindenki rosszul dontene, amikor gyermeket vallal.

2012. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon egyetértek az előttem válaszolóval.Ha egész életünkben várnánk a megfelelő pillanatra,az ideális körülményekre, sohasem szülnénk.Vannak akik nagy családot szeretnének,és ilyen esetben nem 35-40 évesen kell szülni az első gyermeket.

Aki évekig,évtizedekig eltolja a gyermekvállalást az utólag általában megbánja.Én az ilyen párokat nem megfontoltnak nevezném,hanem bizonytalannak és túl gyávának.Egy gyermek rengeteg időt,energiát,és igen,pénzt is igényel,de elsősorban szeretetre,odafigyelésre van szüksége.Egy kisbabának mindegy,hogy 150.000 vagy 20.000 forintos babakocsija van.

Az értelmiségi létről pedig csak annyit,hogy lassan nem lesz aki megszerelje a mosógépet,vagy süsse a kenyeret,mert tele van már a padlás a semmihez sem értő diplomásokkal.

2012. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ahol élek is sok ilyen család van, meg ahol szüleim élnek, meg ez nem csak az én meglátásom, hanem szinte bárkinek, akivel beszélek. Lehet, hogy puszta véletlen, nem tudom. Nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, aki gyereket vállal, hála az égnek nem, de nagyon sok ilyen van. És kissé aggasztó a helyzet, hogy műveletlen, buta emberek szülnek sorra, a műveltebbek meg nem. Persze azért vannak jó számmal kivételek, de úgy látom, egyre több olyan van, akik meggondolatlanságból esnek teherbe és nem látják ennek a súlyosságát. Ne vagyok rasszista, de többség a kisebbség... De sajnos már a magyarok is ezt az életformát követik.
2012. febr. 12. 15:43
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az értelmiség nem ott kezdődik, hogy van vkinek diplomája, manapság már a leghülyébbeknek is lehet, főleg, ha apuci megveszi. Különben is, akinek nem inge, nem veszi magára. Ha vkinek szerencséje van és az ő családja nem ilyen, és nem is ismer ilyent, az egy jó dolog. De inkább olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, akik úgy szintén olyan környezetben élnek, ahol sok az ilyen család.
2012. febr. 12. 15:53
 10/22 anonim ***** válasza:

A diplomat nem az ertelmisegire irtam, hanem az iskola befejezesere. Mert a kezdo kommentedben arra is hivatkoztal hogy sokan az iskolat sem fejezik be. Erre a pontra reagalva irtam (a tobbi kozott), hogy van diplomank: ami annyit jelent, hogy befejeztunk minden olyan iskolat, amit fontosnak lattunk, azota max tanfolyamokra jartunk, vagy rovidebb, kiegeszito kepzesekre.

De vedd ugy, hogy a diploma helyett azt irtam, hogy: befejeztuk a foiskolat/egyetemet, azaz mindent, amit szeretunk volna.

Az ertelmisegi mas kategoria, egyreszt sorolhatnank mindenkit ertelmisegi korbe, akiknek szellemi munkajuk van. Sokan ezt teszik. Pedig ez nagyon nem ilyen egyszeru, az ertelmisegihez ettol tobb kell. Nalam eleg magas a merce peldaul azzal kapcsolatban, hogy ki szamit ertelmiseginek, ha csak az a reteg vallalna gyermeket, akkor eleg hamar kihalna az emberiseg. :)

2012. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!