Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyszülői támogatás,...

A nagyszülői támogatás, segítség az természetes?

Figyelt kérdés

Olyan sok ismerősöm van, aki a többedik gyermeket vállalják, mert a nagyszülők "úgyis segítenek". Itt havi minimum 50-60 e ft-os segítségről van szó.

Vagy a játszótéren anyukát a 3 év alatt max 10x láttam, mert nagymama hordja a két gyereket (1 és 3 évesek), mert anyuka most tanul, most pihen, most vásárol.

Nekem fura ez, mivel nálunk egyik nagyszülő sem segít, sőt megmondták, hogy "felnőttek vagyunk, mi életünk, mi gyerekeink, magunknak szültük".

Valahol arany középút kellene, de én teljességgel ledöbbenek, hogy a szülők ennyire számítanak a nagyszülők segítségére, anyagi támogatására. És nagyon sok ilyet ismerek.

Mit gondoltok erről?

Tényleg természetes, hogy ekkora anyagi, fizikai segítséget elvárjunk a szüleinktől??????


Én valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy hétvégente találkoznak az unokák a nagyikkal, ebéd, játék és ennyi.

Nem rásózom éveken át vagy eltartatom a családomat a szüleimmel és sorra szülöm a gyerekeket.


2012. febr. 25. 10:38
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

A példáimban nem 1-2 heti alkalmakról van szó, hanem napi, heti, havi, évi rendszerességről.

A túlzásokról mindkét téren.

És, hogy ezeknek az anyukáknak ez teljesen természetes.

Mind az anyagi, mind a fizikai ÁLLANDÓ segítség.


3 éves és 1 évesek a gyerekeim, én márcsak tudom, hogy milyen bevásárolni és ügyet intézni és velük lenni mindig, hisz nem ovis a nagy és semmi segítségem nincs.

2012. febr. 25. 14:45
 22/29 A kérdező kommentje:

És übergáznak tartom, hogy az alig totyogó nagypapi hozza a 2 évest mindennap, egész nap vele van, a Pest túlvégéről, mert anyuka nem bír a csecsemőjével és a 2 évesével egyszerre.

Miért kell elvárni szegény öregtől, aki még a hintába sem tudja berakni a gyereket?

Akkor fogadjon bébicsőszt.

2012. febr. 25. 14:47
 23/29 A kérdező kommentje:

Vagy felment a lakáshitelem, anyu-apu fizess, mert ugye nem szeretnétek, ha kilakoltatnának minket a 3 gyerekkel?

Ja, hogy 50 ezerrel ment fel és a különbözetet fizessétek.

2012. febr. 25. 14:49
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem 1 olyan ismerős van aki kihasználja a szülőket,de ezek az ismerősök anyagilag másztak a szülőkre... Az egyik a ruhákat veteti meg a szüleivel, a másik csak egész nap ott tanyázik a gyerekkel,a nagyszülők veszik naponta a kenyeret,zöldségeket...az anyuka amit a gyereknek ad főzeléket...mert az ominózus pár egyetlen hitele 8000-ről 20. ezer lett- a gyerek a márkás cuccokat + kapja,a telefonjukon mindig van della,gondolnak egyet,Debrecenbe mennek vásárolni,mert ott a Corába (ha még nem vette át az Auchan...) nagyobb a választék,mint Szolnokon...

Van akit igen vastag bőrrel áldott meg a teremtő... Én inkább lemondtam azokról a nagy bevásárlásokról,amik utazással járnak,mintsem,hogy a gyerekeim nagyszülein élősködjem!

Ha adnak valamit,pl nyugdíjkor fejenként 1-1 szelet csokit,v. valamilyen gyümölcsöt,az egészen más!-bár azt sem vártuk el soha!!

De hogy a nyugdíjuk jó részét mi használjuk fel...


Nálunk is folyamatosan a Papa megy a legnagyobbért azt oviba,pedig itt van 1 köpésre! A nagy hidegekben jól jött,hogy nem kellett kivinni az 5 hónaposomat és a 2,5 évesemet!-de konkrétan nem vártam el,hogy eljöjjön!


Azt vettem észre,hogy ezeknek a vastag képű embereknek veszett jól megy! Ilyenkor sajnálom,hogy nekem van olyanom,amit lelkiismeretnek neveznek!

2012. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Igen, épp írni akartam, hogy nem az éhenhalástól menti meg a nagyszülő az ilyen szülőket, hanem a gyerek előtti életszínvonalukat tartják fent és ehhez kell a szülői segítség.

Kocsival menni a 3. buszmegállónál lévő barátnőhöz átlagos időjárásban, soha nem bkv-ni, kávé, az addig megszokott luxusabb dolgokat nem adják lejjebb, pl. étel rendelés egész hétre, telefonköltségek egekben és sorolhatnám.

Teljesen le vagyok döbbenve én is.

2012. febr. 25. 15:35
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy bár sokáig mi segítettük Apósomat,de még így is nagyon pocsékul éreztem (még mindig pocsékul érzem) magam,amikor az adott hónapban pár napot Ő vásárolt nekünk...
2012. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállaltam volna gyereket ha nem tudnám anyagilag fedezni a vele járó kiadásokat. A nagyszülők ünnepekkor adnak játékot, pénz a gyerekeknek de nincs más segítség. Jól keresünk, de a nulláról indultunk 115 ezret hitellel. Ők jól élnek, de saját maguknak adnak meg dolgokat.
2012. febr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én olyat ismerek aki szó szerint agyonszidja a mamát ha keveset ad. Mert tudhatja az a .......(cenzúrázom) mama , hogy szügségünk van rá és roha..on meg nem ad annyit, csak ennyit. Iszonyat sokat segít nekik, kajával segítséggel. És elvárja, ez a legdurvább. Kiköveteli!!

Néha mi is megszorulunk, mama kisegít, sajnos így alakult. De ha nem is tudom neki visszaadni adott helyzetben pl azt a 10 ezrest, sütök nekik vagy akármi, megyünk segíteni a kertbe meg ilyenek. Nagyon rosszul érzem magam ha segítség kell nekünk. Hisz nem ebbe vállaltuk a gyerekeket, eleibe mi segítettük őket, sose mentünk üres kézzel. Most fordult a kocka. Remélem nagyon rövid ideig lesz ez így. Én rosszul érzem magam emiatt. És az ismerősöm hozzáállása teljesen megbotránkoztat. És ők ebbe vállalták a 2-dikat!!!

2012. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszülők érdekesek segítenek anyagilag így vagy úgy, de persze nem kell nagy dolgokra gondolni. Anyosómékkal egy telken lakunk fizikai szellemi állapota teljesen jó, 70 éves. De ha 1 órát egyedül kell az unokáival lenni már ki van. Napi szinten találkoznak. Amikor a fiát látogattam a kórházban, mert nagyon beteg volt, akkor is rám szolt hogy igyekezzek....pff Nem akar velük sokáig lenni. Anyám fiatal, 53 éves de fél évente egy órácskát ha vigyázz rájuk, nem lakik messze. Szóval érdekesek a nagyszülők is. Amikor én gyerek voltam 2-3 hetet simán minimum ott voltunk a nagyimnál. Ma divat hogy mindenki csinálja a saját dolgát a családok nem annyira összetartók. Szerintem az nem elvárás, ha az unokák a nagyszülőkkel lehetnek,ebből a gyerek és a nagyszülő és persze a szülő is profitálhatna, lelki szinten is ha lenne rá igény. De sajna nálunk kifullad anyósom részéből a zabáltatásban azt hiszi az az egy mondja a gondoskodásnak, egyszer sem vitte egyiket se a játszóra. 5éves a lányom másfél a fiam. 1óra nem sok annyi segítségem nincs, de én nem várom már el, és nem szolok érte. Megoldjuk 2-en még szerencse hogy nagyon jó férjem van.
2012. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!