Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyszülői támogatás,...

A nagyszülői támogatás, segítség az természetes?

Figyelt kérdés

Olyan sok ismerősöm van, aki a többedik gyermeket vállalják, mert a nagyszülők "úgyis segítenek". Itt havi minimum 50-60 e ft-os segítségről van szó.

Vagy a játszótéren anyukát a 3 év alatt max 10x láttam, mert nagymama hordja a két gyereket (1 és 3 évesek), mert anyuka most tanul, most pihen, most vásárol.

Nekem fura ez, mivel nálunk egyik nagyszülő sem segít, sőt megmondták, hogy "felnőttek vagyunk, mi életünk, mi gyerekeink, magunknak szültük".

Valahol arany középút kellene, de én teljességgel ledöbbenek, hogy a szülők ennyire számítanak a nagyszülők segítségére, anyagi támogatására. És nagyon sok ilyet ismerek.

Mit gondoltok erről?

Tényleg természetes, hogy ekkora anyagi, fizikai segítséget elvárjunk a szüleinktől??????


Én valahogy úgy tudnám elképzelni, hogy hétvégente találkoznak az unokák a nagyikkal, ebéd, játék és ennyi.

Nem rásózom éveken át vagy eltartatom a családomat a szüleimmel és sorra szülöm a gyerekeket.


2012. febr. 25. 10:38
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

De nagyon sokan miért gondolják, hogy igenis kötelességük a segítség?

Mind 30 feletti. Lehet, hogy a korosztályunkkal van valami probléma????

2012. febr. 25. 11:31
 12/29 anonim ***** válasza:
Azért az szerintem fura hogy még csak nem is kíváncsiak az unokára. Nálunk az anyósomék külföldön élnek, úgyhogy én 3 havonta megyek a picurral 3/4 hétre vagy ők jönnek, de minden hétvégén 1 órát skypeolunk. Szeretnek a gyerekre költeni, de mértékkel. Az én anyumék meg minden hétvégén jönnek vagy mi megyünk. Még mindegyik nagyszülő dolgozik, úgyhogy hétközben nem megoldható a találka.
2012. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
szerintem van benned egy kis féltékenység, legalábbis az utolsó hozászolásodon ez látszik...
2012. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nem igazán féltékenység.

Valóban jólesne, ha nálunk is legalább néha segítenének.

De igazából írtam, arany középút.


Nekem nem lenne képem milliós segítségeket elfogadnom, mert megtehetik, miközben lehet, hogy mindent feláldoztak, hogy odaadják az utolsó értéküket

vagy egy 70-80 éves ÖREG embertől nem lenne képem napi szintű segítséget elvárnom, mégha saját maga is ajánlja fel.


Ez nem egyenlő az irigységgel.

2012. febr. 25. 11:42
 15/29 A kérdező kommentje:

Egyébként én visszautasítottam, amikor a gyerekem szülinapjára akart édesanyám adni 10 e ft-ot, mert tudom, hogy a megélhetését veszélyezteti.

Meg is köszönte, hogy nem fogadtam el, mert igen, az neki a kajapénze lett volna.

De ha lenne pénze, akkor sem fogadnék el havi szinten olyan összegeket, ami a megélhetésünket fedezi. MERT EZ A MI CSALÁDUNK DOLGA, KÖTELESSÉGE.

Magunk vállaltuk.


Nem tudom, hogy érthető -e hogy mi a gondom..

2012. febr. 25. 11:45
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 gyerkőc van és igenis nagyon sokat segítenek a nagyszülők. Na nem pénzzel, azt nem fogadnánk el, úgy nem lehet gyereket vállalni, hogy nem tudjuk eltartani. Anyagi gond tehát nincs. Az viszont nagyon jól jön, hogy bármikor elmehetünk a férjemmel, mindig lesz, aki vigyázzon rájuk.


Szerintem ebben semmi rossz nincs, és valahol ez lenne a normális, hogy néha a szülők is ki tudjanak törni otthonról.


Azzal egyetértek, hogy anyagilag a szülőkre alapozni felelőtlenség.

2012. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az van, hogy az anyja elhagyott fél éves korába, így az anyai nagyszülők se törödőnek a kicsivel. Az én szüleim pedig vidékiek, így nem tudnak ők sem segíteni.

Bölcsibe jár a kislányom, májusban lesz ovis, miközben én végzős nappali szakos hallgató vagyok. Megélni a korrepetálásból, gyerektartásból és ösztöndíjból élünk meg. Szüleim felvetették, hogy anyagilag támogatnak, de nem éltem ezzel, nekik szükségük van erre a pénzre.

22F

2012. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Hát,nem tudom egyeseknek hogy van hozzá képük,de nekem az anyagi támogatás... Őszintén megmondom,hogy amikor rászorultunk arra,hogy Apósom vásároljon be pár napig... (összesen nem költött ránk 10 ezret!!) annyira szégyelltem magam,(sőt,a mai napig borzasztóan röstellem!)hogy arra szó nincs!!

A fizikai segítség nálunk nem elvárás,hanem természetes,ha ráér,és tud jönni akinek szólunk,akkor jön,és segít- de ez kölcsönös!! Ha nekünk szólnak- bárki akár a családból,akár a családon kívülről,segítünk!


Én mint fiatal szülő úgy gondolom,hogy a segítség megtagadása nem helyén való,de az sem,hogy mindent a seggük alá adjunk a gyerekeinknek-ha már saját életük van,meg duplán,ha már saját családjuk van,meg triplán nem a megfelelő magatartás! Ha eljön az ideje,a megfelelő módon segíteni fogom Őket!



Üdv:3 lányos

2012. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nálunk működik az arany középút.

5 gyerekünk van. Amikor a nagyok voltak kicsik, a nagyszülők aktívan dolgoztak, így max. vendégségbe tudtak jönni, segíteni nem nagyon.

A két kicsi 2,5 éves és 8 hónapos. A szüleim nemrég mentek nyugdíjba, így most fixen 2 hetente nálunk töltik a hétvégét. Besegítenek a nagytakarításba, együtt főzöcskézünk. Ilyenkor tudunk a férjemmel kettesben elruccanni néhány órára.

Anyagilag nem nagyon szoktunk elfogadni segítséget. Végigdolgoztak több évtizedet, élvezzék Ők a gyümölcsét. De amikor jönnek, azért mindig hoznak alapanyagokat a hétévégi főzéshez, nasit, gyümölcsöt a gyerekeknek.

2012. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes.

Amikor tud jön a mami. Vagy az egyik, vagy a másik. Én örülök neki, hogy ha itt vannak legalább nyugodtan el tudok mosogatni.

sokszor hétvégente is elviszem a fiam (2éves) a mamihoz ottalvósra péntektől vasárnapig.

Amikor tanultam nem volt más segítség, csak a Mamik, nélkülük nem sikerült volna. Én is megtettem volna a helyükben.

A másik oldal, az anyagiak. Nem vagyok gazdagok, sőt szerintem még a középosztályhoz sem igazán tartozunk, a férjem belegebed annyit melózik, és sokszor előfordult hogy mi adtunk pénzt, és vásároltunk be.

Ez a szeretetről szól, és az összetartozásról, hisz egy család vagyunk.

Miért ne hordhatná a nagymami a játszira a gyereket? Most akkor engem is megszólnak mert a mami viszi el hintázni a fiam hetente kétszer is? Mert olyan jó otthon nem lógatni a lábam, hiszen ezt az időt maximálisan kihasználva takarítok meg pakolok mint az állat.

Miért ne pihenne. Igen, engem pl sokszor kiborít a gyerekem, és jól esik egy-két óra nyugi.

Vásárol: most egy 1 és egy 3 éves gyerekkel nagyon durva egy nagybevásárlást végigcsinálni......

2012. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!