Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Hogyan állnátok hozzá...

Szülők! Hogyan állnátok hozzá ha a gyermeketek fokozott érdeklődést mutatna a zene és a muzikalitás iránt?

Figyelt kérdés

Mondjuk szeret énekelni, önmagától kezd hangszeren tanulni, és kijelenti, hogy szeretne több időt szentelni ilyesmire.

Mondjuk több hozzáértő által az átlagosnál jóval tehetségesebb...


Segítenétek, vagy mondjuk próbálnátok más irányba terelni?

(akár kisebb, akár kamasz korú gyermekről lenne szó)


(csak mert gondolom az ilyesmi anyagi vonzatai nem csekélyek..)


??


2012. febr. 25. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A zene segít a léleknek, nem lesz otthon annyi gyerek sírás. Én elmennék egy közeli zeneiskolába és ott érdeklődnék, mennyibe kerül az oktatás. Mindenképp engedném, mert ez egy jó képesség, fejleszti az intelligenciát is és könnyebben tanulnak azok akik zenét is tanulnak. Lehet venni használt hangszert, az alap hangszerek nem annyira drágák, de kölcsönözhető is a zenesuliban. Azért valahol megfognám a pénzt, hogy eljusson a gyerekem.
2012. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen támogatnám, a zene egy nagyon jó dolog, ami kikapcsolódást tud nyújtani, egy szuper hobbi és ha eléggé tehetséges még akár meg is élhet belőle később.
2012. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos megoldanám, hogy támogatni tudjam. Inkább én mondanék le a ruházkodásról, vagy a netről, vagy mit tudom én, de a gyerekem tehetségét mindenképp támogatnám, ha tényleg szeretné, és nem csak egy fellángolás.

Pl. a fiam már most 2,5 évesen oda van a fociért, imádja, egész nap focizik, hihetetlen labdaérzéke van. 5 éves kortól lehet vinni futball edzésre, ha addig is fogja érdekelni, akkor el fogjuk hordani.

2012. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fiam 6 eves most karacsonyra dobot kapott. Ez volt minden vagya es azota is uti sok mindent magatol megtanult mar. Tanart majd csak kesobb keresunk ha tenyleg komolyan erdekli majd. Oszinten szolva en nagyon boldog lennek ha ezt az utat valasztana , ha van egy komoly hobbi/ szerelem az eleteben ez talan segit majd elkerulni a kamaszkori tulzo kilengeseket esetleges rossz utra tevedest. Legalabbis en hiszek ebben. En tudom milyen ha a szulok nem tamogatnak abban amiben tehetseges az ember en muveszetet akartam tanulni de nem engedtek soha mert abbol nem lehet megelni. Most 30 evesen meg mindig nincs konkretan szakmam es meg mindig a grafikus palyarol almodom de mar nem olyan egyszeru csalad mellett... En minden erommel tamogatni fogom a gyerekem barmi hobbit valaszt, mert ez kesobb hivatassa is valhat, tartast ad, rendszert visz az eletebe, celokat ad, es a bele vetett bizalom biztosan visszakoszon majd a jo szulo gyerek kapcsolatban is. En csak annyit kerek cserebe amit o valaszt azt viszont csinalja tisztesseggel.
2012. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!