Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyes mellett teljes...

Ha a gyes mellett teljes munkaidőbe fogok dolgozni akkor a gyest megszüntetik és nem lehet vissza igényelni?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányom és külföldre szeretnék menni teljes munkaidőbe dolgozni pár hónapra. Akkor megszüntetik a gyesemet vagy le kell mondani?Utána nem lehet vissza igényelni? Vagy mi ilyenkor a teendő?
2012. febr. 26. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy van, hogy a baba 1 éves kora előtt nem lehet munkaviszonyod a GYES mellett. Vagyis, ha dolgozol, akkor le kell mondani.

1 éves kora után jár a GYES akkoris, ha dolgozol. A kikötés az, hogy max heti órás munkaviszonyod lehet.


Annyiszor mondod le és igényled újra, ahányszor változik a helyzet.

2012. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk áprilistól megyek teljes munkaidőbe dolgozni akkor le mondom a gyest és 2-3 hónap után meg a saját részemre ugyanúgy vissza igényelhetem? De ha én most mennék dolgozni a gyerek 1 éves kora előtt olyankor mi van?
2012. febr. 26. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

HA a kicsi egy éves kora előtt mégy, akkor le kell mondanod a gyest.

Ha már nem dolgozol, akkor igényeld újra, ennyi.

2012. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, ha nincs még egy éves, de elmész dolgozni, akkor le kell mondani.

Ha már nem dolgozol, vagy elmúlik egy éves (és akkor dolgozhatsz is) újra igényled.


Én is úgy jártam, hogy kénytelen voltam visszamenni dolgozni 10 hónapos korában, és most igényeltem újra, mivel már elmúlt 1 éves.

2012. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!