Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm és én gyereket...

A barátnőm és én gyereket szeretnénk, de a barátnőm a jelenlegi munkahelyén kb.8 hónapja dolgozik. Milyen ellátásban részesülne, ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A barátnőm jelenlegi munkahelyén kb. 8 hónapja dolgozik, előzőleg pedig 1 évet, illetve egy másik munkahelyén 2 hónapot.

Ha megtudná a jelenlegi munkáltatója, hogy terhes akkor kirúghatná?

Az elkövetkező hónapokban milyen jövedelemben részesülne?

a jelenlegi munkabére kb. nettó 80-85 ezer forint. A válaszotokat előre is köszönöm.


2012. márc. 4. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Van rendes munkaszerződése? Sima vagy közalkalmazott?
2012. márc. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Én egyet nem értek.Miért nem lehet magára a kérdésre válaszolni? Az első író is írogat csak éppen nem azt ami a lényeg lenne.Nem a kérdésre válaszolt.Azt hogy neki mi a véleménye a gyerek vállalásról az egy dolog.Gondolom a kérdező nem erre volt kíváncsi.

Kedves kérdező.

Pontosan nem tudom,fe le kell dolgozni valamennyi napot,hogy kapjon gyedet és gyest.De szerintem a barátnődnek bőven megvan ez a nap.

A linkben ki lehet számolni mennyi pénz járna neki

[link]

2012. márc. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha folyamatos volt a munkaviszony, és 2 éven belül megvan neki a 365 biztosított nap, akkor kap Tgyást, Gyedet, majd Gyest is (egyébként gyest mindenki kap, mert alanyi jogon jár) Kaptok családi pótlékot is. A szülés után jár egyszeri anyasági segély, ami 64e Ft. Ha 8 hónapja ott dolgozik, nem rúghatja ki semmiképpen, mert a törvény védi!


1-2. válaszoló, no komment, hogy titeket minek szült meg anyátok, ti nem csak 4-8 éves korig, hanem most is h*lyék vagytok...

2012. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A törölt 1-2.-nak írtam. :)
2012. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A link nagyon jó, használjátok.


A kirúgás: ha papírja van róla, hogy 91 napos terhes (ezt nőgyógyász állítja ki), akkor már nem.

2012. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az első két válaszoló válaszát nem láttam, de nem is vagyok rá kíváncsi.....


De a válaszom nekik az, hogy őket minek szülte meg az anyja a kiemelt családi pótlék miatt? :D :D


Mert akkor sikerült... :-)


A többieknek mindent köszönök.... :-)

2012. márc. 5. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!