Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyuka 8 órában dolgozik, apa...

Anyuka 8 órában dolgozik, apa van gyesen, mert ő csak 4-re van bejelentve. Védett-e a munkahelyén az anyuka?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyira védett, mint más 8 órában dolgozó gyerekes nó, vagyis semennyire.
2011. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, apuka védett.
2011. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Közben keresgéltem, és ezt találtam. Nem azt írják, amit ti mondtok.

[link]

2011. júl. 18. 12:46
 4/12 A kérdező kommentje:
Igaz, ez még 2010-es...
2011. júl. 18. 12:49
 5/12 A kérdező kommentje:

Meg a másik:

[link]

Igaz, ez is 2010. Itt azt írja, hogy aki a fizetés nélküli szabadságot utoljára igénybevette. Végülis az az anyuka volt.

2011. júl. 18. 12:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne megtalálni a törvényt, amelyik szabályozza.
2011. júl. 18. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Munkatörvénykönyve

Egyébként szerintem nem védett, csak ha a GYES-t igénybe veszi, az én értelmezésemben.

2011. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te akkor vagy védett, ha senki nem vesz igénybe a gyerek gondozásához ellátást.


Értelemszerűen ha apa van gyesen, akkor ő alapból védett, de ha ő nem lenne gyesen, akkor meg te lennél védett.


Gondolj bele, ha te lennél gyesen, akkor apa nem lenne védett, hiszen mindkettőtökre nem vonatkozik a felmondási védelem.

Arra vonatkozik, aki fizetés nélküli szabin van, vagy gyerekgondozási ellátást vesz igénybe szabi nélkül. Ha egyik sem, akkor az a védett, aki utoljára vette igénybe a fizetés nélküli szabit.

2011. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt meg lehet-e játszani, hogy visszamegy gyesre, és újra teherbe esik? (amúgy is tervben volt a kistesó)
2011. júl. 18. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Figyelj, ha ki akarják rúgni, simán megtehetik. Oké visszamegy GYESre, majd teherbe esik és aztán mi lesz, majd a tesó után rúgják ki.

Egyébként ez a rendes felmondásra vonatkozik, rendkivüli felmondással bármikor kirúghat csak egy indok kell hozzá.

Például, hogy azt mondja a főnök, tiszteletlenül beszélt vele.

Inkább próbálnék megegyezni a főnökkel, hogy a legjobban jöjjön ki. Mert ezt a védettséget sem lehet elhúzni a végtelenségig. Meg mi van ha nem esik teherbe?

2011. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!