Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon lehetséges...

Magyarországon lehetséges egyedülállóként gyermeket örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
örökbefogadás
2012. márc. 12. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem.
2012. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem van egy ismerősöm, egyedülálló és örökbefogadott egy pici babát. Nyilván vannak feltételek, de ez a párokra is igaz.
2012. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2012. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, bocsi, akkor rosszul tudtam. Sógornőm is szeretne örökbefogadni, de mindenhol azt olvastuk, hogy egyedülálló nem fogadhat örökbe. Tök jó, ha mégis. Valaki meg tudná írni, hogy milyen feltételei vannak? És bocsi az offért!
2012. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] - nem tudom mennyire hiteles.
2012. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet, hogy rosszul tudom, de elvileg lehet, de gyakorlatilag előnyt élvez egy csomó pár, kevés a baba, szóval gyakorlatilag nem.


Ha valakinek mégis sikerült akkor az valószínűleg azért van, mert bevállalt olyan gyermeket, ami örökbefogadás szempontjából nehezebb esett (kor, betegség, stb)

2012. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Örökbefogadó csak az a cselekvőképes felnőtt személy lehet, akinek életkörülményei megfelelnek az előírtaknak, valamint aki elvégzi a szükséges felkészítő tanfolyamokat. Amennyiben az orvosi és pszichikai alkalmassági vizsgálatoknak is megfelel, felkerülhet a várakozók listájára. Mindemellett fontos előírás, hogy az örökbefogadott gyermek valamint a fiatalabbik adoptáló között minimum 16 maximum 45 év korkülönbség lehet. A közhiedelemmel ellentétben egyedülálló személy is örökbe fogadhat. Az, aki megfelel a követelményeknek, felkerül a szakszolgálat várakozási listájára, amely két évig érvényes.

[link]


Ismerősödnek ajánlom a nyílt öreökbefogadást:


[link]


vagy:


[link]


Nemes cselekedet, és drukkolok, h babához juthasson!

2012. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ez most nagyon nagyon boldoggá tett :)
2012. márc. 12. 15:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tapasztalatodat írd meg egy blogon ha van időd (így a kezdetektől a folyamat végéig). Biztos sokan vannak és lesznek hasonló helyzetben.
2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!