Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen támogatásokra számíthat...

Milyen támogatásokra számíthatok egyedülállóként?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, a munkahelyemen 5 hónapja dolgozok. nem fognak kirúgni, úgyhogy mire jön a baba, meglesz a 365 nap munkaviszonyom. sajnos brutto 100ezer forintra vagyok csak bejelentve, a többit másképp kapom.

a kérdésem, hogy akkor így el tudok mennyi gyedre két évig?

mennyit fogok kapni havonta gyedre?

azt tudom hogy a családi pótlék 12ezer forint körül van, és jár egyszeri anyasági támogatás, 64125 ft.

csak a gyed és gyes kérdéssel nem vagyok tisztában.

köszönöm



2012. jan. 27. 10:51
 1/9 A kérdező kommentje:

Hú még többet olvastam és most már végképp elvesztettem a fonalat. minden hónapban 75ezer forint körül kapom utalással a fizetésem, akkor mennyi gyedre számíthatok? és a baba születésétől fogva fogom kapni?

jól értelmezem, hogy ha nem lesz meg az 1 év munkaviszonyom, akkor gyest kaphatok csak, ami bruttó 28500 forint???

2012. jan. 27. 11:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! A gyes az 25100ft körül van csak,mert vonnak belőle dolgokat! Gyedhez minimum 1év munkaviszony kell,családi pótlék 13700ft,ha egyedül fogod nevelni a babát! Illetve igényelheted majd a Tgyást,ha jól tudom! Végig fogod dolgozni a terhességed?
2012. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy nagyon jó kis kalkulátor, meg tudod nézni:

[link]


Regisztrálni kell előtte.

2012. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, végig fogom dolgozni, ha nem lesz semmilyen probléma, ami miatt feküdnöm kell esetleg.

köszi a segítséget, bár most végképp el vagyok keseredve, jelenleg albérletben lakok, nincsenek rokonaim sem, az apa meg hallani se akar róla, és gyerektartást sem fog fizetni, tekintve hogy világ életében feketén dolgozott.

azt hiszem, elég nehéz menet lesz ez így.

és ha még esetleg a munkahelyemről is kirúgnak idő előtt, na akkor aztán tényleg semmi esélyem nincs felnevelni.

nem tudom így mennyi pénzre számíthatok majd de akkor elvileg a baba születésétől jár nekem két évig a gyed?( a napi átlagkeresetem 70%-a)

2012. jan. 27. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy aminnyi bejelentett napod volt,persze a 365nek megkel lennie,annyi napig fogod kapni a gyedet. Pl ha 405nap bejelentett munkaviszony,akkor 405napig,utána gyest.Pontos szabályt még nem találtam meg,ha megtalálom belinkelem. Tgyás jár 168napig,amit szülés előtt már 28nappal kivehetsz! Sajnálom,hogy így alakult az életed :( Miért nem szeretné apuka a babát? Mennyi idősek vagytok?
2012. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én 25 leszek, ő meg 35, csak neki van már kettő régebbről és azt mondta, hogy nagyon nehéz ilyen körülmények között felnevelni egy gyereket, tapasztalatból mondja és nem szeretné. több mint két évet voltunk együtt.

én semmiképp nem szeretném elvetetni és nem is fogom. a tgyáshoz azt hiszem nincs elég munkaviszonyom... még fél éve sincs, hogy a munkahelyemen dolgozok és úgy tudom oda több idő kell.

2012. jan. 27. 16:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Szüleid sem tudnak segíteni? Bár tudom írtad semmi rokonod nincs. Én is 25éves vagyok! Mi lassan 2éve vagyunk együtt a párommal,neki is van 2 gyermeke,nekem egy kislányom van az előző kapcsolatomból!
2012. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szorítok Neked, hogy az apa meggondolja magát!


Helyi önkormányzatnál érdemes lenne (majd) tájékozódnod, hogy milyen támogatásokra, esetleg segélyre számíthatsz (lakhatási támogatás, önkormányzati lakás pl.)

Munkahelyről csak rendkívüli felmondással küldhetnének el, de az azért nem olyan egyszerű. Még az is lehet, hogy onnan is kapsz pár forintot, ha meglesz a Baba :))


Védőnő, családsegítő biztosan tud segíteni babaholmik beszerzésében, és lehet hogy pénzezős tanácsokat is tudnak adni.


Vigyázz Magadra!

#3

2012. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Anita! :)

Remélem minden rendben lesz!

2012. jan. 28. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!