Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg felmondhat a munkáltat...

Tényleg felmondhat a munkáltatóm 1hónap után? Meddig vagyok védett? Ha én holnaptól menni akarok dolgozni, köteles visszavenni?

Figyelt kérdés
Pár napja töltötte a kislányom a 2.évet. Vissza akarok menni dolgozni,mert ugye gyesből élni lehetetlen. Egyébként gyed alatt is vissza mentem volna,de a munkáltatóm "húzta a száját". Nem egyszer szóltam,de mindig kifogás volt,hogy nincs munka stb. Beletörődtem mert gyedet kaptam. Most olyat halottam hogy hogy gyes alatt megyek vissza 1hónap után elküldhetnek. Totál pánikba vagyok segítsetek!!!
2012. márc. 12. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a gyermek 3 éves koráig védett az anyuka, addig foglalkoztatniuk kell a munkáltatóknak az anyukákat.

Viszont, hogy ez hogyan változott január 1-től, azt nem tudom .. :|

2012. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizony. Anyu is vissza akart menni, és nem vette vissza a főnöke, kiadta a szabijait, az ki lett fizetve, aztán pápá...
2012. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem küldhet el rendes felmondással addig, amíg be nem tölti a 3-at a kicsi.


A második hozzászóló anyukájának sem kellett volna annyiban hagyni. (bár nem tudom, mikor történt, jó pár évvel ezelőtt valóban lehetőséget adott rá a törvény, hogy elküldjenek - de ez nem ma volt).


A lényeg, hogy ne pánikolj, hacsak nem törsz az életére, vagy árulsz el üzleti titkokat, amivel tönkreteszed a munkáltatót, illetve követsz el hasonló kimenetelű hibát, nem tud kitenni. Próbálkozhat, de jogszerűen nincs lépése.

2012. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oh.....köszi,kicsit megnyugtattál kedves utolsó! Abban az esetben mi van ha arra hivatkozik hogy "nincs munka" és e miatt nem tud velem mit kezdeni?


Egy kicsi cégnél dolgozom,ketten láttuk el azt a feladatot amit én is csináltam,de állításuk szerint már 1ember is elég,és akit anno helyettem vettek fel már az sem dolgozik ott.

2012. márc. 12. 22:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam ezév júli 1-től újra változni fognak a törvények és nagyon úgy tűnik, hogy nem leszünk védettek 3 éves korig. Sőt! Nemrég úgy olvastam egy alpontban, hogy ha nem végzi jól a munkáját a visszavett dolgozó, akkor ezt a munkáltató felhasználhatja indoknak a kirugásra..

:(

2012. márc. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok, ez 2 éve volt, és az öcsém betöltötte már a 3 éves kort akkorra, úgy akart visszamenni anyum dolgozni, dehát nem vette vissza...
2012. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kislányom még csak a 2.évet töltötte. Én még gyesen vagyok,anyukádnak meg lejárt.
2012. márc. 13. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:

MÁsodiknak: akkor ez a különbség: a védettség 3 éves korig él, itt meg 2 éves gyerekről van szó, tehát a kettő nem hasonlítható össze.


Az meg, hogy milyen változatai lesznek a törvénynek egyelőre rémhírkeltés, már fent van a Munka törvénykönyve legújabb változata a jogtárban, még ugyan nem hatályos, de ehhez a részhez nem nyúltak.

Amit írt az egyik válaszoló, az még a tavalyi változatban volt benne, de kihagyták, és enélkül lépett hatályba.


Kérdező: igazából nem mondhatja, hogy nincs munka, mert akkor sem tarthat akaratod ellenére fizetés nélküli szabin.

Ha 60 nappal hamarabb írásban tájékoztatod, akkor 2 lehetősége van: visszavesz, vagy ha nincs munka, akkor állásidőre járó bért fizet.


De a munkáltató úgyis próbálkozni fog, csak rajtad múlik, mit fogadsz el tőle.

2012. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Írásban nem tájékoztattam,de személyesen többször voltam bent. Legelőször még tavaly szeptemberben (gyed alatt)szóltam hogy mennék vissza. Utána januárban,szóltam hogy ha le jár a gyed mennék. Legutóbb hétfőn voltam(pénteken töltötte a lányom a 2.évet),akkor bent sem volt a főnök! Mindig csak a kifogásokat kapom. Már gyomoridegem van,mert nem tudom mit kéne tennem?! Állítsak be egyik nap hogy jöttem dolgozni? Mert így csak húzva van a dolog! Nekem meg kell a pénz.

Sokan mondják keressek másik melót,de mindenki tudj nem olyan könnyű. Így legalább tudom hogy még 1évig van melóm.

2012. márc. 13. 15:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Most az baj hogy nem írtam nekik levelet???
2012. márc. 13. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!