Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatóm január 9. -én...

Munkáltatóm január 9. -én szóban felmondott, azt mondta, január 16. -tól lesz 30 nap, azon a napon menjek be a papírjaimért. Közös megegyezést nem akarok aláírni, viszont azt mondta, hogy vagy azt írom alá, vagy rendkívüli felmondás lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor bementem, a papírjaim nem voltak készen, és azt mondta, hogy meggondolta, és február 1-el szűnik meg a munkaviszonyom. Azonkívül közös megegyezést akar, mondtam, hogy az nekem nem jó (3 évet voltam ott, járna egy havi fizetés), erre azt mondta, választhatok a közös megegyezés, és a rendkívüli felmondás között. Mit tegyek?
2009. jan. 27. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A felmondás csak írásban érvényes. Az előzmények ismerete nélkül nem lehet megítélni, hogy lehet-e valós alapja a rendkívüli felmondásnak. A rendkívüli felmondást a munkáltatónak indokolni kell, és alapjának a munkavállaló által elkövetett súlyos szabályszegésnek kell lennie. Ha ez nem áll fenn akkor a rendkívüli felmondást a bíróságon meg lehet támadni és meg is lehet nyerni a pert.
2009. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de szerintem arra játszik, hogy nem jársz be dolgozni, amit ugyan ő mondott, de nem tudod bizonyítani, és ez alapján ad egy rendkívülit...
2009. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, szórakozik veled. Fogadd el a rendkívülit, de azt neked kell tudnod, hogy tud-e olyan érveket felhozni, amivel valóban kirúghat.

A közösnél kapsz még egy havi pénzt, viszont a rendkívüli kirúgások utáni munkaügyi perek 90%-át a mvállalók nyerik.

Gondold végig.

Ja még vmi: menj el táppénzre, akkor sem tud mit csinálni!!!

2009. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A táppénz nem véd a rendkívüli felmondás ellen, csak a rendes felmondás esetére van védelem. Sajnos ezt sokan rosszul tudják.

Arra kell odafigyelned, hogy a munkáltató kiadja a szükséges igazolásokat, amelyekkel el tudsz helyezkedni.

Ha nincs munkaviszony igazolás nem tudsz munkát vállalni, nem tudsz munkanélkülire menni, és ezeknek a kiadásáért is perelned kell a munkáltatót.

Ha megvannak a munkaviszony igazolások és nem értesz egyet a felmondásban leírt indoklással, indíts munkaügyi pert.

A munkáltató általában úgy taktikázik, hogy az emberek nem szeretnek pereskedni, nem vállalják a hercehurcát a bíróságon, ezért inkább lemondanak a per során megnyerhető összegről.

Egy kisebb falusi közösségben viszont nem lesz túl sikeres a munkaadók között a pereskedő okoskodó munkavállaló.

2009. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eddig kaptam egy figyelmeztetést e-mailben, hogy nem adom le a napijelentéseket rendszeresen e-mailben (de ezt papíron nem kaptam meg, nem írtam alá). Ugyanis üzletkötőként dolgozok, nem kell munkahelyre bejárnom, a munkavégzés helye Nyugat Magyarország. Én végül ott voltam... A napi jelentések leadásához meg nem volt biztosítva sem számítógép, sem pedig internetkapcsolat. Én többször jeleztem, hogy ezeket fizetnie kéne. Hogy én papíron nem adtam le a napijelentéseket, azt nem tudja bizonyítani. Én feltételezem, hogy ez lenne az indok, de hogy ez rendkívüli felmondásnál megállja-e a helyét, azt nem tudom.
2009. jan. 27. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

A rendkívüli felmondáshoz vagy három írásbeli (átvett!) figyelmeztetés kell, vagy nagyon komoly, bizonyított anyagi kár. Szerintem az e-mailben elküldött ejnye-bejnye nem számít, de javaslom, hogy mielőbb menj el egy munkaügyi jogászhoz!

2009. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hol a francba van leírva a 3 átvett írásbeli figyelmeztetés ? A munka törvénykönyvében biztosan nem.


Ha például betanított munkás vagyok egy gyárban, és három napig nem megyek be dolgozni úgy, hogy nem szólok a hiányzás okáról, úgy kirúgnak rendkívülivel hogy az zörög. Pedíg nem volt írásbeli figyelmeztetés a munkát más elvégezte tehát különösebb kár sem keletkezett.


Az MT ezt mondja szó szerint a rendkívüli felmondásról :

Rendkívüli felmondás

96. § (1) A munkáltató, illetve a munkavállaló a munkaviszonyt rendkívüli felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.


Na ebbe próbál mindenki mindent belemagyarázni pro és kontra. A lényeg a feltételek együttes fennállásának bizonyítása. Elemezzük a szavakat.


Lényeges kötelezettséget kell megszegni

ÉS

szándékosan vagy súlyos gondatlansággal

ÉS

jelentős mértékben

ÉS

ez a cselekedet a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


A jogászok ezeket a mondatokat szedik ízekre . Megtalálható-e valamennyi feltétel a rendkívüli felmondás indoklásában. Ha az ügyvéd bebizonyítja a bírónak, hogy nem áll fenn valamennyi feltétel, akkor bukta a rendkívülit a munkáltató.


Mire jó akkor az írásbeli figyelmeztetés ? Az írásbeli figyelmeztetés, ha jól meg van írva, akkor a munkahelyi vezető írásos utasítása, melyben a munkavállaló egy cselekedetét kifogásolja és megfogalmazza a helyes, követendő eljárást mint korrekciós javaslatot. Ha a munkavállaló ezt követően sem végzi az írásos utasításnak megfelelően a munkáját, akkor a munkáltató jogosan alkalmaz egyéb szankciókat. Az írásbeli figyelmezetéssel a munkáltató azt bizonyítja, hogy követi a fokozatosság elvét. ( én má szótam :)


Az írásbeli figyelmeztetés átvételének megtagadása a munkáltató utasításának megtagadását jelenti. Ha az utasítás nem jogellenes, akkor az átvétel megtagadása rendkívüli felmondási indok.


Visszatérve a jelen esetre :

Szerintem ha munkaviszony keretén belül történik a foglalkoztatás, akkor a munkáltató kötelessége a munkavégzéshez szükséges eszközök biztosítása. ( internet, számítógép ) Az eset kulcsa véleményem szerint annak tisztázása, hogy jogos-e a munkáltató arra vonatkozó elvárása, hogy a munkavállaló saját költségén internet hozzáférést létesítsen a jelentések elküldéséhez. Ha jogos a munkáltató elvárása, akkor a napi jelentések elmaradása kötelesség szegés, bár lehet, hogy csak rendes felmondáshoz elég az indok. Ha nem jogos a munkáltató elvárása az internet csatlakozás vonatkozásában, akkor a jelentések elmaradása nem kifogásolható, hiszen a munkáltató nem biztosította a munkához szükséges feltételeket.

A munkaszerződés, munkaköri leírás, a cég vonatkozó szabályzatainak ismerete nélkül nem lehet megítélni az esetet.

2009. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha elmész táppénzre, akkor addig nem szűnik meg a munkaviszonyod, amíg a dokid táppénzen tud tartani. Ha jó a doki, akár hónapokig is elhúzhatja a dolgot, addig meg tudsz másik melót keresni.
2009. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!