Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nincs peteérés, akkor hogy...

Ha nincs peteérés, akkor hogy lehet menstruáció? Vannak a peteérésnek egyértelmű jelei?

Figyelt kérdés

Nem vagyok annyira otthon anatómiból, de úgy tudom, hogy a meg nem termékenyült de érett petesejt lökődik ki, ez a menstruáció.

Na most, ha nincs peteérés, akkor mitől van menstruáció?

Csak azért kérdezem, mert tesót szeretnénk, még szoptatok(csak 1x, este és az max 5 percig tart) és azt olvastam, hogy attól még, hogy menstruálok lehete hogy nincs peteérésem a szoptatás miatt...

Amúgy azt is olvastam, hogy a peteérésre jellemző a tojásfehérje szerű nyák és ez nekem van minden hónapban, ez lehet a peteérés jele?

Tudom, hogy akkor lenne biztos a dolog, ha hőmérőznék, vagy vennék tesztet vagy dokihoz mennék, de azért légyszi írjatok, ha tudtok valami hasznosat:)

Köszönöm:)


2012. márc. 16. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát tényleg nem vagy otthon. :o)

A menstruáció nem a petesejt kilökődése, hanem a megvastagodott méhnyálkahártya leválása. Az igaz, hogy a meg nem termékenyült petesejt ezzel a vérrel együtt távozik, de az nagyon pici, elvész benne...


A peteérést egy másik hormon szabályozza.

Menstruáció tehát lehetséges vérzés nélkül is, és pl. szülés után gyakori, hogy az első vérzést már megelőzi egy peteérés, ezért sokan úgy esnek újra teherbe, hogy meg sem jött nekik közben.


A nyák megléte önmagában még nem 100%-ig annak a jele, hogy van peteérés, így ha biztosra akarsz menni, azt kell tenned, amit magad is leírtál. Ovuteszt vagy hőmérőzés.


MInden jót!

2012. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a felvilágosítást:D így már érthető:)


hát nagyon remélem van peteérésem....amúgy mennyire gyakori hogy nincs peteérés szoptatás közben?vagy ez teljesen kiszámíthatatlan, mindenkinél máshogy van?

2012. márc. 16. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinél máshogy van, sőt még egy azon nőnél is lehet máshogy egy-egy másik gyerek után.

A két szélső eset:

-szinte azonnal megjön és van peteérés is szoptatás mellett

-az utolsó szopit követő időszakban indul csak be a peteérés illetve a ciklus


És ezeknek bármilyen kombinációja lehetséges...

2012. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 16. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!