Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tudom feljelenteni a...

Hol tudom feljelenteni a szomszédot?

Figyelt kérdés

Nekik és nekünk is van azonos korú gyermekünk.(2 évesek)

Az én kisfiam elalszik délben,állandóan zörögnek,kiabálnak torkuk szakadtából,vasat ütnek 1 órán át és mellete elég jól alkoholizálnak mindketten.Hol tudnám bejelenteni?Esetleg a védőnőnek szoljak?A rendőrség nem foglalkozik az üggyel.


2012. márc. 18. 12:42
 1/10 anonim válasza:
100%
Házmester, gondnok, rendőrség, jegyző...
2012. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az előző jól felsorolta.

De nem foglak biztatni, mert mikor a mi szomszédaink illegális vastelepet létesítettek mellettünk, mehettünk mi mindenhova, a kutyát nem érdekelte... :(

2012. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Védőnő, illetve ha a saját gyereküket veszélyezteti, amit csinálnak, gyámhivatal.
2012. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
A Jegyzőnél esetleg.
2012. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Először szépen megkérheted őket, hogy kora délután legyenek csendesebben, mert a kisfiú alszik.


Ha ez nem hat, rendőrségnél feljelentheted csendháborításért. Hivatkozz erre a kormányrendeletre:



218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet az egyes szabálysértésekről


Csendháborítás


6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,


harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.

2012. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Holnap valamit megpróbálok intézni.

2012. márc. 18. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Családsegítő szolgálat! Bár lehet, hogy azt mondják majd, hogy hívd a rendőröket.. De először őket próbáld!


Én múltkor már nem bírtam tovább nézni, egy nő a Tesco parkolóban koldult a kb. 3 hónapos babájával a -10 fokban. Nem először fordult elő, szóval megelégeltem, mert már annyira sajnáltam azt a picit kint a nagy hidegben. (Hogy lehet ilyen egy anya?!)

Hívtam a védőnőt, ő küldött a családsegítőhöz, ők a rendőrséghez.

Szerintem ezzel fordulhatsz a családsegítőhöz!

2012. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem tudsz mit elérni, mert ugyebár este 8-10 -ig (helytől függően) nincs csendháborítás.

A védőnőnek meg azért szólnál mert nem tudsz ,tudtok délbe aludni? Attól még lehet jól ellátják a gyereküket, még akkor is ha talán tényleg isznak. Ha nem verik a gyereket , nem éheztetik stb akkor nem tesznek semmit, és neked se kellene őket zaklatnod azzal ,hogy rájuk küldesz hivatalos embereket.

Gondolom társasház. Ha nem tudtok ilyenbe pihenni,akkor költözzetek családi házba. Megjegyzem: ott se szólhatsz a szomszédra és nem hívhatsz rendőrséget azért ,mert reggel 6-kor nyírja a füvet, vagy délbe szerel,hangoskodik stb.

2012. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó nem jól tudja.

nincs megkötve időben, mikor van csendháborítás. ha téged zavar, nyugodtan hívd ki a rendőröket. ha vissaszól a rendőrnek, repül is a 150 EZRES csekk... Kicsit másak már a szabályok.

2012. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok. Nem tudom, miért lettem lepontozva.

A csendháborítás birtokháborítás is egyben, a törvény pedig védi a magántulajdont. Ennyi erővel azt is le lehetne pontozni, aki azt írja, hogy ne lopj, mert ez a törvény valakinek nem tetszik.

2012. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!