Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell egy 3 (4)...

Mennyi pénz kell egy 3 (4) tagú családnak normális, élhető életvitelhez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a normális életvitel. Nekem beletartozik, hogy a gyerekek különórákra járnak (nyelv, sport), évente kétszer elutazunk kikapcsolódni, a gyerekek új ruhákban járnak, havonta szervezünk valami családi programot (állatkert, cirkusz, színház, stb.), bármilyen ételt megvehetek, nem kell spórolni ezen. Ez Budapest mellett körülbelül 500.000 Ft-ba kerül, ebben mindez benne van. Nekem ezek a dolgok fontosak, de embere válogatja.
2012. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen leírta az Első Válaszadó! (mindenkinek más a normális). Ha alap dolgokról beszélünk- mint egyszerű kaják,rezsi,ruházkodás,ovi,suli- és semmi más,akkor havi 100 ezres fizetés,+ a családi,gyed majd gyes. Ha hitel is van,akkor az plusz pénz. Ennyiből - én,az egyszerű ember mondom,hogy- ki lehet jönni,havi pár ezret még félre is lehet tenni!

Sok ismerősöm él családi+ "munkanélküli" (nem tudom most minek hívják)+ gyermekvédelmi és lakásfenntartási támogatásból. Az egyik család úgy él ebből,hogy a mind a két szülő vezetői engedélyt szerzett,és még a kutyának is megkenik a vajas kenyeret,szalámit is tesznek rá! Ennyit jelent,ha valakinek nincs hitele!

2012. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi-momentán-4-en vagyunk(plusz egy baba a pocakban)ám a legnagyobb nem lakik itthon,mert egyetemista(persze támogatni kell).Bp.-en lakunk,saját családi házban,2 autónk van,semmilyen hitelünk nincs.Nekünk a megélhetéshez havonta kb.300 ezer ft-ra van szükség.Ebből 100-120 ezer a csekkek(attól függ mennyi a tel.szla,illetve van-e abban a hónapban kötelező biztosítás),a többi megy minden másra(kaja,gyógyszer,ruha,étterem,az egyetemista gyereknek "zsebpénz",benzin,a kicsinek óvodai költségek, stb.Szerencsére van tartalékunk,mert vállalkozók vagyunk(más-más dologgal foglalkozunk)és amikor igazán jól ment a szekér tettünk el.Mivel annyi bevételünk most is van,amennyi szükséges a kiadásokhoz,nem nyúlunk a pénzhez.
2012. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is minimum 300.000 forint.

Mi mindennel együtt 200.000 körül kaparunk össze és az utolsó héten majdnemhogy éhezünk. Hárman vagyunk.

Albérlet nekünk 11.ker: 40 plusz rezsi (ami átalányos)=70.000

a hiteleink 50.000 (ez nagyon sok)

plusz ugye tisztálkodó, mosószerek stb meg kaja kb 50.000, baba pelenkája 8.000... és mindig jön közbe valami extra kiadás mint pl. most a vizsgáimat ki kell fizetni.

Remélem most bejön nekem egy részmunkaidős állás, az plusz 30.000 lenne, akkor még néha el is tudnánk menni egy moziba vagy akárhova.

De mondom normálisan szerintem 300.000 forint tuti kell.

2012. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi 3 tagú család vagyunk. Nem hiszem, hogy nagyon kicsik lennének az igényeink, de havi 200 ezer forintból mi bőven kijövünk vidéki nagyvárosban. Költhetnénk többet is feleslegesen, de azt inkább félretesszük. Azt azért hozzá kell tennem, hogy nincs hitelünk, csak minimális rezsink, és a nagymamák nagyon szeretnek főzni.
2012. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Hol éltek, min tudtok spórolni. Pl. nem mindegy, hogy vki vidéken él telken, ahol magának termeszti a zöldség-gyümölcsöt meg tart állatokat, vagy Budapesten lakik egy panelban.


Sztem Bp.-n (én itt vahyok járatos) egy olyan családnak, akinek van lakása, egy 300.000 Ft szükséges lenne (ha nem száraz kenyéren és vízen akarnak élni és a gyereknek tartalmas gyerekkort akarnak biztosítani), de sajnos van sok család, akik ezt sem képesek összehozni. Mert sajnos az albérletnél manapság mázlista, aki 80e alatt talál normálisat (anno a mi családunk is azért tudott olcsón adni, mert feketén csináltuk), és ebben nincs benne a rezsi.

2017. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!