Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességem alatt megszűnt a...

Terhességem alatt megszűnt a munkaköröm szervezeti átalakítás miatt. Jövőre lejár a GYED-em: kötelesek-e visszavenni, és ha igen, milyen munkakörbe, milyen bérrel?

Figyelt kérdés
A jelenleg ajánlható munkakörök jóval kevesebb ( - bruttó 100 ezer!) munkabért és alacsonyabb pozíciót kínálnak számomra. Ha ezt nem vagyok hajlandó elfogadni, akkor felmondhatnak a gyermek 3 éves kora előtt is a felmondási védelem dacára? Hol van az a határ, amikor kompromisszumot érdemes kötni? Kinek van hasonló tapasztalata, esetleg jártas munkaügyekben?

2012. márc. 26. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is GYED-en vagyok nyárig, s mondhatom, hogy szerencsés. A munkaköröm megszünt, a munkahelyemen hatalmas leépítés van, amibe én is beleestem, s megkaptam a felmondásról az értesítést. Mivel én amúgy sem tudtam volna visszamenni, belementem, s így még borsos végkielégítést is kapok. Nyáron lesz törvénymódosítás, miszerint nagy v.színüséggel megszűnik a védettség GYES és GYED, v.mint táppénz alatt. Nekem épp nyáron jár le a GYED-em, s a felmondásom onnantól lép érvénybe, tehát ezért még szerencsésnek mondhatom magam. Közös megegyezéssel egyébként el lehet küldeni az alkalmazottat, akkor is, ha védettséget élvez, mivel ő maga is beleegyezik a felmondásba. V.mint abban az esetben, ha a munkahely megszűnik. Ez a két módja van jelenleg annak, hogy neked felmondhassanak. Neked jövőre jár le a GYED. Nos, ha törvényben meghatározzák nyártól, hogy nincs védettség(ami várható ettől a lepra kormánytól), akkor szerintem nem csak, hogy nem vesznek vissza, de elküldenek még a GYED-ed lejárta előtt. Érdemes utánanézned.
2012. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt még nem tudni, hogy később mi, hogyan fog változni, szerintem nem érdemes ezzel kapcsolatosan előre találgatni, úgysem tudhatjuk, de bármi megeshet.

A jelenlegi helyzet szerint ha a cég nem szűnt meg, akkor kötelesek visszavenni a te munkába való visszameneteled bejelentését követő max. 60 napon belül. (ha 1 évnél többet voltál otthon). Kevesebb bért nem adhatnak, sőt, ha volt a távolléted alatt béremelés a cégnél, akkor az átlagos béremelést is meg kell adniuk neked. Ha megszűnt a régi helyed vagy már betöltötték, akkor fel kell ajánlaniuk másikat, ami megfelel a végzettségednek, tapasztalatodnak, stb. szóval rosszabbat nem ajánlhatnak.

Természetesen ha közösen másban egyeztek meg, amit te is elfogadsz, akkor bármit lehet (azaz kevesebb bér, rosszabb munka, stb.), a lényeg, hogy a cég egyoldalúan nem léphet ilyet.

A cég másik lépése az lehet, hogy már most megmondják, hogy meg fogják szüntetni a munkaviszonyodat, de ez csak akkor fog életbe lépni, ha a gyereked 3 éves lesz, addig védett vagy. Tehát a gyerek 3 éves korában szüntethetik csak meg a munkaviszonyodat, de ezt hamarabb is bejelentheti a cég. Ez mondjuk annyiban korrekt lépés, hogy van időd állást keresni, miközben még kapsz gyest.

Ha akarsz még annál a cégnél dolgozni, ill. ha nem nagyon tudsz "ugrálni", akkor érdemes keresni a kompromisszumot. Szerintem.

2012. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem annyira korrekt, mivel így nem lehet egymás után két babát szülni még akkor sem, ha előtte 20 évet ledolgoztunk. :(
2012. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Eddig úgy volt ( most is így van ) hogy ha megszakítod a GYED-et és előbb visszamennél dolgozni, de nem tud megfelelő pozíciót felajánlani, akkor ún. állásidőre járó bért kell fizetnie addig, amíg nincs másik munka max a gyerek 3 éves koráig. Ez nyártól - úgy tűnik- módosul, mégpedig úgy, hogy nem kell állásidőt fizetnie, hanem felmondhat ilyen esetekben. Ezt nem értem, hogy akkor most a védettség csak azoknak a kismamáknak jár, akiknek megvan a munkahelye/ munkaköre GYED után, a többi meg -még ha önhibáján kívül került is ilyen helyzetbe- le van tojva? A GYES-ből nem nagyon tudnánk megélni, ebben nem is gondolkodom.

2012. ápr. 9. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!