Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gáz, hogy nem merem a gyerekei...

Gáz, hogy nem merem a gyerekeimet egyik nagymamára sem bízni? Ti mennyi idős kortól, és milyen gyakran bízzátok rájuk?

Figyelt kérdés
A helyzet,hogy az én anyán sohasem ér rá.Sokat dolgozik,ha meg éppen nem,akkor hulla fáradt.Az anyós kissé túlbuzgó,jönne éjjel-nappal,de annyira kapkodós és figyelmetlen,hogy egyedül semmiképp sem hagynám a picikkel.Én vagyok túl parás,vagy van még aki hasonló cipőben jár?
2012. márc. 26. 14:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Detto. Az én lányom 14 hónapos, anyósom még nem vigyázott rá egyedül. Valamelyikünk mindig ott volt vele. :)

Anyukám vigyázott már rá 3 hónapos korában is kb 1 órákat, amikor valamit muszáj volt elintéznem, de mostanában nem bízom már rá, mert rettentő türelmetlen.

Múltkor úgy vette ki a kezéből a frissen mosott párnahuzatot, hogy szegénykém hanyatt esett a kövön. Nem akart anyum rosszat, csak türelmetlen és ideges volt, hogy a gyerek végig húzza a kövön és moshatja újra... totál kiakadtam.

Nálunk az én apukám szokott vigyázni rá, ha vészhelyzet van, ő is kicsit türelmetlen, de nála ez abban nyilvánul meg, hogy sokkal szigorúbb a gyerekkel, mint én. És pl. nem engedi, hogy kézzel egyen, mert összemaszatol mindent, hanem inkább megeteti ő. Ennek sem örülök, de sajnos muszáj néha rábíznom.

2012. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott néha, hogy mi van ha nem figyelnek, vagy valami hülyeséget csinálnak, de örülök, hogy vannak nagyszülők, akik tudnak segíteni és vigyázni a gyerekre. Igaz, anyukám is sokszor túlpörög, de soha nem veszélyeztetné az unokája testi épségét.
2012. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
38%

azért gondolom anyósod is felnevelte a férjedés annyira nem cseszhette el,ha olyan ember lett akibe beleszerettél...

bizz meg benne.Én az első pillanattól adtam ha kérték (legalább addig is csináltam mást, pihentem) 6 hónaposak voltak amikor már hétvégére mentek a nagyikhoz,némi lefejt tej kíséretében.azt kell elfogadni, hogy nem te vagy az egyetlen aki képes ellátni megfelelően a babát. Azt látom,hogy ez sok anyának valamiért nehéz elfogadni.

2012. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez olyan buta érv, hogy anyósod is felnevelte a férjedet... Igen, de azóta eltelt 25-30-40 kinek mennyi év. Sokat változik annyi idő alatt egy ember. Amikor a sajátját nevelte, annyi évvel fiatalabb volt, jobban látott, benne volt a rutinban. Állandóan a gyerekével volt, tudta egy fél nézéséből, hogy a gyerek mire készül. Az unokájával nincs annyi időt, ami természetes.

Ettől még rá lehet bízni, de az is normális, ha egy anya aggódik.

Az meg, hogy 6 hónapos hétvégékre lepasszoltad a tieidet, no komment. Lehet így csinálni, ez a te dolgod. De nem ez az etalon, amit mindenkinek követnie kell.

2012. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen,persze,felnevelt 2 gyereket is,de tudud az 35 évvel ezelőtt volt.nem is az,hogy elcseszi,de óriási bakikat művel néha,úgyis,hogy ott vagyok.(pl.sajtos tallért ad a tejallergiás gyereknek,engedi futni a patak felé,holott tudja,hogy a 63 évével és a sokszor műtött lábával nem tudná elkapni az örökmozgó kisfiút és még sorolhatnám..)nekem lenne a legjobb,ha közel 2 év után végre kicsit néha valakihez "lerakhatnám"őket,legalább 1-2órára,de sajna így nem merem!
2012. márc. 26. 14:17
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan


ezt akartam írni, na. :D

2012. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem merném az én gyerekeimet. De nálunk ez fel sem merül, mert egyik oldal nagyszülejét sem érdeklik a mi gyerekeink.

Anyu 67 éves, alig tud menni, ő szavaival élve: "nem mindegy mikor nagymama a nagymama". Eszébe sincs vigyázni a két gyerekemre.

Párom apja (60) újranősült egy 45 évessel, újra éli a fiatalkorát, örül, hogy a "kutya is megdöglött" - ezt ő mondta, ők Afrikába szeretnek járni. Unokáira egyáltalán nem kíváncsi.

Szóval mi így állunk. Így sajnos talán, de soha nem volt lehetőségem a gyerekeimet senkire sem hagyni.

Közel 3,5 éves elvileg szeptembertől lesz ovis és 13 hós gyerekek

2012. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Én sem bíztam még a 16 hós fiamat egyik nagyszülőre sem, apával volt már többször itthon egy-egy napot, ha nekem dolgom volt. Mindent el tudunk vele együtt intézni, nincs szükség arra, hogy a nagyszülők vigyázzanak rá. Szóval nálunk nem a merem/nem merem kérdés miatt van ez így, hanem azért, mert nincs rá szükség. Csak azért, hogy "szokja", még nem akarjuk otthagyni sehol.
2012. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Anyukámmal elég rossz volt régebben a kapcsolatunk, de az első unoka születése után "megjavult" a szitu.

Az első unokára olyan 1,5 évesen vigyázott pár napot is, a 2.-ra már 8 hónaposan és a tesóval egyszerre ott is voltak nála. Nem mondom, hogy nem izgultam, de mondtam bármi van szóljon inkább és jövök vagy megbeszéljük mi legyen.

Ettől független volt, hogy olyan történt amit nem kellett volna pl. algopirint adott a 2 évesemnek, aztán anyósom orvos így őt interjúvoltuk, hogym most mi van, de szerencsére nem volt allergiás. Nagynénémhez már 2,5-3 évesen 1 hétre is elment nyaralni. Azért aggódom értük, de kell, hogy önállósodjanak és igazat adok annak is aki azt írta, hogy minket is felneveltek valahogy még ha le is pontoznak, ahogy az előzőekkel is tették.

Akkor persez én sem hagynám ott a gyereket, ha nagyi alkesz lenne vagy nem beszámítható.

2012. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az én anyám szeret tütükézni, innentől gondolom, nem kell magyarázni, miért nem vigyázott és miért nem fog vigyázni rá. Lehet, hogy józan, amikor odaviszem, de egy nyugodt percem se lenne, hogy mikor dönt úgy, csak leszalad a boltba egy kétdekásért, a lakásban hagyva egyedül a kicsit.

Anyósom aranyos, de a túlbuzgó típus. Ő megy a saját feje után, ahelyett, hogy kérdezne. Egyszer hagytuk rá a kicsit, varratszedésre mentünk, nem akartuk vinni a picit. Meg is bántam. Úgy pelenkázta be, hogy teljesen összeszorította a baba hasát, aztán panaszkodott, hogy a gyerek visszabukta a kaját és egész idő alatt nyűglődött és sírt.

Lehet, hogy felneveltek a nagyszülők már több gyereket is, de az 30 éve volt. Már nem olyan fürgék, nem olyan figyelmesek, a baj pedig gyorsan megvan. Több veszély is leselkedik a gyerekekre, mint 30 éve.

2012. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!