Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért viszik ki az iskolás/óvo...

Miért viszik ki az iskolás/óvodás gyerekeket napközben (minden nap) a játszótérre?

Figyelt kérdés

Rettenetesen bosszantó, hogy a környék összes játszóterén egész délelőtt iskolások és óvodások vannak. Azok a kisgyerekes szülők, akiknek se bölcsibe se oviba nem járnak a gyerekeik (még), nem tudnak bemenni, mert a nagyok, olyanok mint a dúvad. Még a babáknak készült játékokon is ők ugrálnak, pedagógusok meg a kerítésen kívül cigiznek és trécselnek.

Miért kell egyáltalán Őket kivinni??? Van szép udvara az iskolának is, az ovinak meg pláne.

Ne azt írjátok, hogy "unatkoznak a saját udvarukon", mert ha itt tartunk, akkor minden nap ugyan azon a játszótéren sem izgalmasabb, főleg, hogy délután meg alapból ott van az összes. Arról nem is beszélve, hogy a 15 éves fiúkat tornaóra helyett a 2 évesek közé ereszteni meg balesetveszélyes is. Babahinta tetejére ülnek, elmebeteg módon hintáznak és onnan köpködik egymást és káromkodnak, a többi meg birkózik a homokozóban, vagy focizik. Tanár néni meg a padon ülve napozik.

Ez miért kell, hogy így legyen???


2012. márc. 27. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában azért visznek ki egy csoportot/osztályt a közeli játszótérre, mert az óvoda/iskola udvarán nincs elég hely, így valakinek máshol kell elfoglalnia magát. Nálunk legalábbis ilyenkor szoktak elmenni.

A pedagógusok hozzáállása szerintem is szomorú.... és igen, jogosan mondod, hogy balesetveszélyes, meg idegesítő.

2012. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Undorító. Bár ilyen Szolnok, egy tanya. De ez az én véleményem.


Kérdésedre visszatérve: 2 hétig kerestem itt egy normális játszóteret. A panel városrészt egy igen nagy barom szélcsatornába építette. Így amikor szép napsütéses idő van, akkor is akad bőven szél a házak között. Ehhez hozzátartozik, hogy a játszótereket hova építik?! A házak közé ... NC.


Bent a város részben minden beton. Normális játszótér semmi..

Akad egy a Zagyva partján, de az iszonyat zsúfolt.

A Tisza Ligetbe, ahol szinte minden zöld, 1-2 házat, uszodát és főiskolát kivéve, nincs egy darab játszótér sem. Semmit sem csináltak/csinálnak oda. Katasztrófa!


A Tisza másik oldalán (városban) is van zöld terület és van ott játszótér is csak az a gond, hogy ott is 0-20 éves korig megtalálható bárki!


A legdurvább pedig az, hogy sok játszótéren tapasztaltam, hogy a műanyag játékokat (hinta, mászóka) megégették az okosok vagy éppen oda járnak be este piálni, cigizni.


Lehet, hogy én vagyok lassú, de a villámgyors lányom gyorsan összeismerkedett a babáknak való játszótéren a cigi csikkel!



Én úgy oldottam meg, hogy kerestem foglalkozásokat a gyerekemnek, valamint magán bölcsi/ovi udvarára járunk be hintázni.

2012. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nem ez van. A suliudvar kong az ürességtől, a játszótéren meg kint van 2-3 osztály...
2012. márc. 27. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:

ez tényleg döbbenetes, nem azért járnak iskolába a gyerekek, hogy tanítsák őket???

nálunk bent ülnek a suliban a gyerekek.

az ovi nálunk is így működik sajnos, az udvar üres, a játszótér meg tele, ha hintázni akarunk akkor sorba!!! kell állnunk és 5 percet engedélyeznek nekünk a gondozónénik :O

így ne is megyünk délelőtt..,

2012. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!