Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ételallergiás bölcsődés,...

Ételallergiás bölcsődés, óvodás, iskolás gyerekednél nincs gond a közétkeztetésnél? Nálatok hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés

Ma voltam beszélni a közétkeztetést végző vállalkozóval, mivel bölcsis lesz a fiam. Azt mondta, neki ez nem feladata, szívességből megcsinálja, természetesen többért. Más tejallergiás gyerek is van a bölcsiben, ő laktózmentes termékeket ehet, az enyém nem.

Sajnos az, hogy én főzzek a gyereknek és bevigyem, nem lehetséges, természetesen megértem, hogy szigorú ANTSZ előírások vannak.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinél, hogyan működik?


2011. okt. 24. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Én főzök a gyerekemnek, és beviszem minden nap. Nálunk nem vállalnak speciális étrendet, ahonnan az egész intézmény kapja (egy óvodával vannak egybe).


Azért én utána néznék annak az ANTSZ előírásnak! Ezt "csak úgy mondták" Neked, vagy mutatták a törvényt?


Amúgy a lányom szójára és tejfehérjére allergiás.

2011. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia

az ovi és a bölcsi ahova a gyerekeim járnak biztosítja a diétás ételt. bármiről is legyen szó.

A fiam is tejmentes étrenden volt, nem drágább volt, hanem csak a napi díj felét kellett fizetni, mert tartós érzékenységről volt szó. A gyes is emelt volt.

Most lett ovis, és úgy tűnik kinőtte a tejérzékenységet.

A bölcsis csoportban volt lisztérzékeny gyerek is, neki is az intézmény biztosította az étkezést, fél áron.

2011. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, megkérdezhetem, hogy a "tartósan beteg" kategóriába mikor és hogy kerültetek?

Nekem azt mondták, hogy ez csak 3 éves kor felett lehetséges az allergia esetében.

2011. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


1. válaszoló: Nem mutattak semmit, és igazad van, utána is nézek mindjárt. Nem akartam cirkuszolni, és el tudtam valósnak képzelni a dolgot.


2. válaszoló: Nekünk is ugyanezt mondta a bőrgyógyász és a gasztroenterológus, ezért is kérdeztem. Jó látni, hogy van, ahol tényleg működik.


3. válaszoló: Az én fiam is tartósan beteg és csak 2 éves. Úgy tudom, nem minden allergia számít a kategóriába. Szakorvosi vélemény kell hozzá.

2011. okt. 24. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, épp várjuk az eredményt, úgyhogy hamarosan meglesz a "szakorvosi vélemény". És akkor majd rákérdezek.


Bár ez egy furcsa kérdés.

Barátnőm egyik kisfia a cukorra allergiás. Ez annyira ritka, hogy az országban állítólag kb. 4 ilyen gyerek van, és emiatt nincs a listán, így nem is kapnak semmilyen anyagi támogatást. Pedig egy 4 gyerekes család, a szőlőcukor az egyetlen, amit megehet a gyerek, a főzés így sokkal-sokkal többe kerül, mert nem tud az anya mindent külön főzni, így a családét is szőlőcukorral csinálja... :o(((

Ki érti ezt a rendszert...

2011. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a táplálékallergia miatt kaptuk meg a tartósan beteg státuszt, az csak egy "járulék". A súlyos atópiás dermatitisz és ekcéma miatt kaptuk. Mi már kórházban is voltunk, olyan súlyosra fordult a bőre állapota.
2011. okt. 24. 15:33
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, eltüntettem az első mondatomat!


Szóval nem pontosan fogalmaztam, ételallergiára valóban nem adják meg.


Egyébként tényleg furcsa a rendszer, mert a férjem keresztanyja egy nagyon ritka kisagyi daganatos betegségben szenved, és a gyógyszerei nagy része nem támogatott, mondván, hogy annyira ritka a betegsége. Kevesebb, mint 50 ilyen beteg van Mo.-on.

Ja, és tudnék mesélni, hogy édesapámnak, akinek a kemoterápiák után javasolták az influenza elleni oltást, hisz nála egy egyszerű influenza is végzetes lehetett volna, fizetni kellett az oltásért, pedig ugye...

2011. okt. 24. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Oviban dolgozom, kisfiam pedig bölcsis. Nálunk is, meg a bölcsiben is külön főznek azoknak akik ilyen étrendre szorulnak, legyen szó bármilyen érzékenységről. Nem kell többet fizetni ez miatt.
2011. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tejfehérje allergiás a bölcsis kisfiam, 100% tej- és tejtermékmentes diétán van.

A mi bölcsinkben nem tudnak neki diétás étrendet biztosítani, így mi most azt csináljuk, hogy amikor olyan a menü, hogy ehet belőle, akkor azt kapja, amikor meg nem, akkor én viszek be neki.

Pl. ma reggelire tonhalkrémes kenyér volt, így vittem be külön tonhalkrémet és neki azt kenik a kenyerére (ami tejmentes), ebédre pedig erőleves van és főtt husi krumplival és kaporszósszal, utóbbiból vittem be neki, amúgy azt kapja, mint a többiek.

Ha tejféle van, akkor viszek be neki szívószálas zabtejet.

Még csak 2 hete járunk és ma ebédel ott először, de mivel a reggelikkel eddig nem volt gond, így gondolom a többivel sem lesz.

Csak hát elég macerás mindig figyelni, hogy mikor mi van és úgy főzőcskézni itthon...

2011. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, mint az utolsó válaszoló, hogy megfőzöm neki, amit a többi gyerek is kap, de nálunk nem engedik.
2011. okt. 25. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!