Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik lehet ritkább: bárányhi...

Melyik lehet ritkább: bárányhimlő súlyos, életveszélyes szövődménnyel, vagy bölcsőhalál?

Figyelt kérdés

Hollandiában élünk, be akarom oltatni a két éves fiamat bárányhimlő ellen, hogy ne hozza haza a 10 hónapos húgának és nekem, mert még én sem voltam. Kifejezetten a magyar gyerekorvos ajánlotta, hogy mielőtt közösségbe menne, oltassam be.

Na itt az olyannyira nem létezik, hogy mikrobiológus és kórházi gyerekorvos beleegyezése után rendeli meg nekem a háziorvos az oltóanyagot Belgiumból!!!

Közben amióta megy a téma, az összes sógornőm, a szomszéd, az orvos asszisztense, mindenki azt akarja megtudni, hogy jut eszembe olyan marhaság, hogy ilyen ártalmatlan betegség ellen védőoltást kérek?! Ha én azt mondom, hogy a magyar gyerekorvos nagyon határozottan ajánlotta, hogy oltassam be, arra az a válasz, hogy még nem láttak olyan gyereket, akinek súlyos lett volna. És hogy holland weboldalon mást írnak. Kb. már bizonygatnom kell, hogy a magyar orvosok sem csokicsomagolásban találták a diplomájukat! Nagyon gáz.

Na de ez csak egy kis körítés volt, de jól esett leírni, bocs érte, ha idegesítő!

Szóval visszatérve hollandék viszont a bölcsőhalállal vannak úgy, hogy s.o.h.a nem tennék a csecsemőjüket hasra! Mindegy, hogy gyenge a nyakizma még 7 hónaposan is, hogy a feje eldeformálódik (majd adnak rá valami visszadeformáló sisakot), nem teszik hasra a babát a bölcsőhalál miatt.

Gondoltam, ezt felhozom példának a hollandoknak (ezt most az engem körülvevő hollandokra értem, nem állítom, hogy ez t ebben az országban mindenki így gondolja), hogy a bölcsőhalál sem gyakori, én nem ismerek senkit, akinél bekövetkezett volna, és a gyerekorvosunk azt mondta, hogy bár hivatalosan nem ajánlhatja, de fektessem hasra a gyerekemet, akinek gyenge volt a nyakizma. Mégsem buzdítok senkit rá, hogy ugyan már, nem kell attól félni, a bölcsőhalál NAGYON ritka!

Igazam lenne, ha ezt mondanám? A bölcsőhalál sem gyakoribb, mint a bárányhimlő SÚLYOS szövődménnyel?


2012. márc. 29. 21:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad lenne.

Mi magyarok a bárányhimlóre vagyunkráparáztatva, ők meg a bölcsőhalálra. Milyen érdekes ez :)

És te szoktad a babád hasra tenni? Sokkolódik a környezet? :)

2012. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%

A bölcsöhalálról nem tudok semmit mondani, de abban nagyon igazuk van, hogy bárányhimlö ELLEn oltatni teljesen felesleges, az még felnött korban sem komoly, csak kellemetlen betegség. Azt viszont nem tudom, honnanszeded, hogy egy gyereknek deformálódik a feje, ha nem hasra van fektetve...


AZ CSAK MO-on divat, hogy ez ellen olttatnak. Mellékesen a magyar orvosok NEM ARRÓL hiresek, hogy sokat ér a diplomájuk - külföldön inkább kisegitöként alkalmazzák öket, vagy pedig elküldik továbbképzésre.

2012. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, és igen! :)

Bár már "nagy" a kicsi is, de 6 hetes volt, amikor ideköltöztünk, másnap jöttek sorban a családtagok meglátogatni, és csak meresztették a szemüket, hogy a nappaliban, a járókában hasra teszem a kislányomat! Azóta már hozzászoktak a látványhoz és a tudathoz. :)

2012. márc. 29. 22:08
 4/24 A kérdező kommentje:

Második: én nem egészen így hallom a történeteket a külföldre került magyar orvosokról! A gyerek feje pedig nem attól deformálódik, hogy nincs hason, hanem attól, ha mindig háton van, ugyanabban a pozícióban.

Mondok mást: amikor gyerekek voltunk, sokaknak volt rózsahimlője. Senkiről nem hallottam, akinek súlyossá fajult volna. Most akkor mondjam, hogy mekkora hülyeség már minden gyereket automatikusan oltani?

2012. márc. 29. 22:11
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyok doki, sem szakértő, így pontos választ nem fogok tudni adni, de szerintem minden betegség csak addig ritka, amíg velünk, a családunkban, az ismerőseinknél meg nem esik.

Ha csak Tv-ben hallasz róla, akkor az felejtős, velünk sohasem eshet meg alapon.

Én a gyerekdokinkra, anyukámra, megérzéseimre hagyatkozom. Mérlegelek, utánaolvasok és ezután döntök.


Az országok mást engedélyeznek, mástól félnek, másképp élnek benne az emberek, így mások a szokások is. Összehasonlítani is felesleges, szerintem nem lehet tudni melyik jobb vagy rosszabb eljárás.

Ha itt vagyok, ez a rossz, ha ott akkor meg az. :)

Ne, nézd más szemüvegén át, csak a magadén. Ha fontosnak érzed beoltatni, akkor tedd meg.

2012. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van, 22:13-as! Csak azt nem bírom elviselni, hogy itt úgy kezelnek, mint ha "az én szemüvegem rossz lenne"! :)
2012. márc. 29. 22:19
 7/24 A kérdező kommentje:

Ja, és:

"AZ CSAK MO-on divat, hogy ez ellen olttatnak." - két perces keresés után találtam, hogy pl. az USA-ban a rutin immunizálás része!


[link]

2012. márc. 29. 22:21
 8/24 anonim ***** válasza:

Mind2 ország túloz valamiben. A hollandok a hasra fektetést túlozzák el. (Szerintem hanyatt fektetni is veszélyes a babát, mert ha bukik, megfulladhat tőle) De bárányhimlő ellen sem oltanám be a gyerekemet. Ezen át kell esni. A mi korunkban nem volt még oltás, még is élünk... Jobb ezen gyerekként átesni, mint felnőttként (hiszen az oltás is csak egy ideig véd, nem örökre) mert felnőtt korban veszélyesebb, és kellemetlenebb is. Ritka egyébként, hogy súlyos szövődményei lennének. Szerintem ez egy felesleges oltás, felesleges ezzel terhelni a szervezetet, kapnak így is eleget. Döntened neked kell, én nem adatnám be.

Persze hivatkozhatsz arra, hogy minden országban mások a szokások, másban "hisznek" de attól a holland még a holland, a magyar meg a magyar szokást részesíti előnyben!

Szép estét!

2012. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy én beadatnám-e, ha nem lenne csecsemő kistesó és nem-immunis anyuka (én).

Mindenesetre nyilván vannak meggyőző érvek és ellenérvek, mindenki állást foglal valami mellett, de azért azt nem gondolom, hogy akármi jogon is azt mondhatnám bármelyik véleményre, hogy mekkora hülyeség! Hogy jönnék én ahhoz??

2012. márc. 29. 22:32
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Ezt neked kell mérlegelned nem az orvosnak, vagy másnak.


Bárányhimlő: én nem adnám be, mivel mi voltunk himlősek, és tavaly 14 hónaposan elkapta az unokatesótól. Nem mondom, hogy könnyű volt vele, mert még pici volt amikor elkapta, de túl vagyunk rajta, én is elkaptam annak idején, szóval én ezt az oltást feleslegesnek tartom, viszont mivel te nem voltál, így nem lenne hülyeség. A felnőtteknél veszélyesebb a himlő.


Hasra fektetés: Aludni én is inkább a hátán altattam a lányomat éjszaka, de nappal sokat volt hason, figyeltem rá, így erősödött a nyaka is. Amúgy utált hason lenni, most meg 2 évesen úgy szeret aludni.

Viszont az is igaz, hogyha nem büfizett és úgy rakjuk le a hátára, akár meg is fulladhat a baba.

2012. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!