Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlő elleni oltás? Ha...

Bárányhimlő elleni oltás? Ha gyerekkorban senki nem kapta el nálunk?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni oltásról? Beadassuk a lányunknak? Vagy jobb ha átesik rajta simán, oltás nélkül?

Sem én, sem a férjem nem kapta el kis korában, így ránk nézve is veszélyes lehet.

Mit csinálnátok?

Doki azt ajánlotta, hogy mi is oltassuk be magunkat. Szerintetek?


2011. okt. 11. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Ti oltassátok be magatokat, mivel felnőtt korban veszélyes is lehet, viszont én a gyereket nem oltatnám be. Jobb, ha még gyerekkorban átesik rajta. Én 18évesen lettem himlős, mondanom sem kell nagyon rossz volt.
2011. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ti is oltassátok be magatokat és a gyereket is, ha lehet.

Jobb, ha kimarad ez a betegség, szerintem klassz, hogy van rá védőoltás.

2011. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is ti oltassátok be magatokat, így 20 év védettség. A gyereket viszont ne oltassátok be, hadd legyen túl rajta. Bár én is és a férjem is túlestünk már a bárányhimlőn gyerekkorunkban, de én a 23 hónapos lányomnak nem adattam be, most kezdte a bölcsit. Inkább most essen túl rajta viszonylag kevés kockázattal, mint felnőtt korban érje utol, az már sokkal veszélyesebb.
2011. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam van és mi szeretnénk ha inkább gyerekként esne át ezen a betegségen.Okés hogy 20 év a védettség,de akkor ha 25 évesen kapja el sokkal rosszabb lesz.Legalábbis mi így gondoljuk.
2011. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem azért válaszolók, de se a kérdező, se a férje NEM kapta el gyerekkorában, hol a garancia, hogy a gyerekük majd el fogja kapni? Fura aki azt írja,jobb gyerekkorban, mert én 18 voltam..akkor ő miért nem kapta el gyerekkorában, nem akarta, 18 évesen meg meggondolta?

Úgy csináltok, mintha ez törvényszerű lenne. Egyáltalán nem biztos, sőt én 6 éve már nem hallottam bárányhimlő járványról, tehát inkább az tűnik valószínűnek, hogy nem fog átesni rajta a kérdező gyereke sem gyerekkorában.


Ha a doki azt mondta,oltassátok be magatokat. Én a gyerekemet is beoltattam, mert ha egyáltalán elkapják valaha is, legalább tutira védettek lesznek egész életükben. Amire a fertőzés nem garancia.

2011. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 11. 13:59
 7/8 sumergo ***** válasza:
93%
Erről beszéltem egy hete egy gyerekorvossal. Mindenképp javasolta az oltást, mert az ő körzetében tavaly volt járvány, és minden gyerkőc elkapta, aki nem volt beoltva. Olyan durva hólyagokkal járt, hogy a szimpla rázókeverék annyit használt, mint halottnak a csók, ezért sok esetben felülfertőződött, csúnya heges lett!! Komoly gyógyszerezéssel (aciclovir tartalmú szerek, nem is olcsók) lehetett csak kordában tartani a hólyagosodást. Ez sokkal egészségtelenebb, mint az oltás. Valamint azért 20 évet garantálnak az oltóanyag miatt, mert nem állnak rendelkezésre régebbi tapasztalatok, merthogy korábban nem létezett ez az oltás. Mindenképp be fogom adatni.
2011. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ!
2011. okt. 11. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!