Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zavar, ha mások rászólnak a...

Zavar, ha mások rászólnak a gyerekedre? Nem vadidegen, hanem rokon, barát, család-közeli ember.

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok rá, ki hogy van ezzel.

Ha nincs időd/kedved kifejteni, legalább egy igent vagy nemet írj, légyszi! :)

Köszönöm!


2012. ápr. 4. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőktől természetesen nem zavar, de amikor a férjem tízéves kisöccse kezdte fegyelmezni a kisfiamat, akkor azért megkértem, hogy fejezze be. Más rokonoknál még nem fordult elő, hogy nekik kellett volna rászólni.
2012. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Zavar és szóvá is teszem, de csak akkor ha olyan miatt szól rá, amiért én nem tenném!
2012. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem zavar, ha olyan dolgokért szól rá Mama amit nem szabad. Pl ne szedje le a virágokat amit drága pénzért vettünk ültettünk a kertbe. Vagy ha játszótéren rászól valaki hogy ne szórja a homokot, ne dobálja a kavicsot...

Az zavar ha barátnőm rászól nálunk a gyerekre hogy miért eszik kézzel, vagy hogy úgy eszik mint egy malac, mert akkor az ő fia is utánozza, én nekem mindegy csak egye meg. Vagy hogy ne egyen a gyerekem édességet ebéd előtt, mert akkor az ő fiának is kell, és nem eszik ebédet, de tudom hogy a lányom megeszi majd az ebédet is. Vagy hogy ne feküdjön a fűbe mert a fia leutánozza, és koszos lesz a ruhája. Engem nem zavar, majd kimosom.

2012. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Igyekszem én rászólni, én elég szigorú anyukának is tartom magam. Ha mégis rászól egy rokon, utána én sem vagyok zavarban, ha annak a gyerekére kell rászólni. Kölcsönkenyér...

A nagyszülők is be szoktak szólni, ha van rá okuk, hagyom, ha nincs okuk, megvédem a gyereket.

2012. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha egyetértek, akkor nem zavar, ha megértem, hogy azért más rá szól, de én nem tenném, az kicsit zavar, de nem szólok, ha nem értek egyet, azzal, hogy ezért rá kell szólni, az zavar, és finoman akár hangot is adok neki, persze inkább csak családban, egyébként szituációtól függ.
2012. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom kb., mint ahogy írtátok.

Konkrétabban: az zavarna benneteket, ha a gyereketek piszkál egy másik gyereket, vagy elvesz tőle valamit, és a másik gyerek szülője rászólna? A másik gyerek legyen mondjuk unokatestvér, vagy barát gyereke, akivel gyakran találkoztok.

2012. ápr. 4. 22:01
 7/11 ava87 ***** válasza:
100%
Nem zavarna, hiszen ha én látom meg előbb, rászólnék én. De azért az sem mindegy, hogyan szól rá a másik.
2012. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, nem mindegy hogyan!

Ha normálisan szól rá és mellesleg jogosan, akkor nem zavar, megerősítem én is a szavait.

Ha bunkó a rászólás, vagy jogtalan akkor szóvá teszem.

2012. ápr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Az számomra bosszantóbb, amikor a szülő nem veszi észre magát, hogy rá kellene szólnia a gyerekére. Én nem szeretem más gyerekét fegyelmezni, ezt mindenkinek saját magának kellene megtennie. De amikor egy szülő mindent ráhagy a gyerekére, az rém bosszantó számomra!
2012. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, jól le lettem pontozva a véleményemért! Miért nincs igazam, hogy a szülő szóljon rá a saját gyerekére, ha úgy viselkedik? Igenis bosszantó, hogy sok szülő mindent ráhagy a csemetéjére és csak röhög rajta.
2012. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!