Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én látom rosszul a dolgokat?...

Én látom rosszul a dolgokat? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Néha olyan rossz embernek érzem magam,máskor meg ugy gondolom,igazam van. 32 hetes várandós vagyok. Mostanra már megvolt a nagytakarítás,minden rendben, az utolsó hetekben már igyekszem pihenni. Ma viszont itt van a sógornöm lánya, 7 éves. Mindenki dolgozik,egyszerüen nem tudják másra bízni. Még nem is lenne baj ez az egy alkalom,de tavaszi szünet van,ami még a héten tuti tart. Egyszerűen wcre nem tudok nyugodtan elmenni tőle,mert fél egyedül,mindig a "nyomomban van". Ráadásul még meg sem lettem kérdezve, de szerintem már el van könyvelve,hogy péntekig itt lesz. Hisz itthon vagyok,ráérek - gondolják szerintem.

Eszembe jutott, hogy vajon mi lesz nyáron? Akkor is rám lesz bízva,mikor május végén születik az első gyerekünk? Teljesen meg vagyok ijedve,tényleg kötelességem lenne más gyerekére vigyázni majd az én csöppségem mellett? Szeretnék jó anya lenni, vele tölteni minden percet,aztán ha van egy kis időm összerámolni,meg talán főzni majd pár naponta. De hogy itt rohangáljon nekem más gyereke...végképp kiakaszt.


Rossz ember vagyok?!


2012. ápr. 3. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy rossz ember! Oldják meg máshogy a gyerekük felügyeletét, főként a nyári szünet alatt! Neked pihenni kell amíg a kicsi is alszik, vagy mást megcsinálni, nem pedig más gyerekét pesztrálni! Tavaly én is ebben a cipőben voltam, csak nekem férjem keresztlányára kellett volna vigyázni! Mondtam férjemnek, hogyha felmerül ez a kérdés, azonnal nemmel fogok válaszolni, és szeretném, ha ő is ezen az állásponton lenne. Mellém állt ebben is, és szerencsére sógornőmék se voltak pofátlanok. Meg tudod te is mondani, hogy ne haragudjanak, de neked a kicsivel kell foglalkoznod, kimerült vagy, pihenni akarsz, stb...
2012. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ha holnap reggel is beállítanának a gyerekkel, akkor megmondanám, hogy pihenni akarok, vigyék a gyereket a nagymamához. Ha te nem lennél otthon, akkor hogy oldanák meg?
2012. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
megmomdod hogy programod van. azert mert terhes vagy nem jelenti azt hogy nem lehet elfoglaltsagod. nyaron meg csak nem olyan bunkok hogy ujszulott melle oda akarjak vinni. azt meg nyilvanvalo vissza kell utasitani.
2012. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Még most állítsd le őket. Én nagyon elszúrtam. Egyik pici másik kicsi volt, és sógoroméknak teljesen egyértelmű volt, hogy az ő gyerekeiknek nálunk a helye a szünetekben. Élő halott voltam 2 hét után. Ráadásul egy szelet kenyeret sem hoztak, hogy esetleg hozzájáruljanak a nyári "ellátáshoz".
2012. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy már csak 8 hét, és minden napod ilyen lesz :))) De persze nyilván más, amikor a saját gyerekével foglalkozik az ember. A legjobb, ha megmondod, hogy dolgod van, találkozol valakivel, vagy - ha úgy sejted, hogy váratlanul be fognak állítani a gyerekkel - jó korán lelépsz otthonról. :))) Amúgy tényleg elég nagy pofátlanság úgy otthagyni, hogy téged meg sem kérdeznek róla...
2012. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pozitívabban is hozzá állhatnál, hiszen az a 7éves lány a gyermeked unokatesója. Persze elhiszem, hogy fura, és idegesítő, hogy mindig a fenekedbe van, de az csak egy gyerek(ez a dolga)! A Tiéd is ilyen lesz, amint tud mászni fog utánad mindenhova, kísérni fog ott fog ülni a lábadnál. Később pedig remélhetőleg nagyon jókat játszik majd az unokatesójával. Elképzelhető, hogy majd Te is kérsz szívességet a családtól, mert meló mellet nem tudod kire bízni a gyerekedet, ebbe is belegondolhatnál.
2012. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
én még most elvállalnám, de egy újszülött mellett biztosan nem.
2012. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat/tanácsokat. Most ment el a kislány. Nem esett szó a holnapi napról,de majd jön még este a telefon. Megérzés.


Igen,nemsokára a sajátom után is rohanhatok. De ő a sajátom lesz. Mindennek eljön az ideje,annak is elfog hogy egész nap a fiam után rohanok. De addigis:most várandós vagyok. Szeretnék nyugodalmat,hogy ne legyen koraszülött,aztán még pici szeretnék csak vele és az apukájával foglalkozni.


El sem hiszitek hogy kiborultam most,a "nap végére". Tiszta ideg vagyok. Az utolsó egy óra alatt lett olyan kupi. Kinder telszeletes kézzel összefogdosva minden, az ablaküveg...stb. Aztán amin nagyon kiakadtam hogy még majdnem a babanaplóm is. :-(

2012. ápr. 3. 15:23
 9/18 A kérdező kommentje:
Na meg ez is rosszul esik: én mindig úgy képzeltem el,hogy ha terhes leszek,majd mindenki segít ahol tud. Nem kérem hogy egy-egy családlátogatás alkalmával mindenki nekiálljon pl ablakot pucolni, de legalább a rendet segítsenek megtartani. Ahhoz képest akárhányszor itt van vki,cigi,cappucino,napozás,Hawai. Még annyi sem hogy beviszem már ennek a hülyének a bögrét a mosogatóba. El mosni sem kellene!
2012. ápr. 3. 15:44
 10/18 anonim ***** válasza:

Most nem azért mondom, de még az én négy évesem is tudja, hogy csokis, ragacsos kézzel nem fogdosunk össze semmi, hanem csoki evés után megmossuk. Ő pedig már 7 éves és gondolom iskolás.

Első gondolatom az volt, hogy egy hét éves már segíthet is, ha megszületik a pici. Én legalábbis ennyi diősen, már zoknit pároztam, mosogattam, ha nem volt túl sok, meg kiteregettem stb. De így. Fél egyedül? Nekem ez is furcsa, mert - tudom ez régen volt - én már 7-8 évesen otthon voltam egyedül pár órákat, ha anyuéknak olyan dolguk volt.


Le kellene ülni a sógornőddel és megbeszélni vele a dolgokat.

2012. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!