Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthatunk a Magyar...

Mire számíthatunk a Magyar Államkincstártól a GYES folyósításának ügyében? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Már elég régóta kapjuk a GYES-t, és a családi pótlékot is, de elköltöztünk másik régióba. Ahogy kell, jelentettük az új Államkincstárban. (A régi Szombathely, az új Budapest/Cegléd).

Közben megkaptuk az igazolást arról, hogy tartósan beteg a fiunk, ezzel egy időben leadtuk ezt a papírt is. Az ügyintéző nő azt mondta, hogy már volt arra példa, hogy 4 hónap alatt intézték el azt, hogy másik régióba tartozik az ügy.

Kérdésem tehát az lenne, hogy mikorra várhatjuk azt, hogy újra folyósítani fogják a GYES-t, és a családi pótlékot, valamint, hogy mekkora összeget kell adniuk?

Áprilisban megkaptuk a márciusit, GYES+2 családi pótlék=52.250, ez 62.250 lesz havonta. Az igazoláson rajta van, hogy az állapot két hónappal ezelőtt fennállt, ez azt jelenti, hogy az emelt családi pótlékot visszamenőleg megkapjuk két hónapra?

Amúgy bocsi a hosszú kérdésért, remélem, értelmesen fogalmaztam...


2012. ápr. 5. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mennyi idő alatt intézik el, de az emelt családi 23.300 Ft, ha "fennállt" van a papíron megkapjátok visszamenőleg, pontosabban én az írásodból úgy veszem ki, hogy megkaptátok most áprilisban már.

A GYES marad bruttó 28.500 Ft, mint eddig.

Tehát kb. 46.000 Ft az emelt CSP és a GyES összesen, ha nem vagy egyedülálló és 1 gyereket neveltek.

2012. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudom, mennyi az emelet családi pótlék összege, a kérdés nem erre irányult. Azt is tudom, mennyi a GYES összege, ez sem volt kérdés, azt viszont említettem a kérdésben, hogy két gyerek van. Ahogy azt is írtam, hogy most adtuk le a papírt az emelet családi pótlék miatt, szó sem volt arról, hogy azt már ebben a hónapban megkaptuk volna.


A kérdés továbbra is az, hogy mennyi idő alatt várhatjuk, hogy elintézik, és ismét kapunk pénzt? Mennyi lehet az átfutási idő, míg az egyik MÁK átküld minden papírt a másiknak, aki a későbbiekben fog folyósítani...

2012. ápr. 8. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!