Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kezdtek az utálatos...

Mit kezdtek az utálatos megjegyzésekkel?

Figyelt kérdés

A nagyszülők mindig tesznek a gyerekeknek valami bájosnak tűnő, ám annál utálatosabb megjegyzést:


"Nézd csak, mennyivel szebb pólót vettem neked!" (mint anyád)


"Sokkal finomabbat főztem, mint amit otthon ettél."


"Ezzel a ceruzával rajzoljál, mert azt tőlünk kaptad."


2012. ápr. 7. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
ereszd el a füled mellett. Nem tudsz mit csinálni.
2012. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy idő után már biztos szóvá tenném. Amúgy is kimondom a véleményemet, ha úgy érzem.Nem bosszantanám magam rajta sokáig,az tuti.
2012. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze egy ideig elereszti az ember a füle mellett, de aztán nagyon elege lesz, főleg, hogy nincs olyan látogatás, hogy ne ez menne.


Ez tőlem olyan távol áll, egyszerűen nem is értem, mire jó? Én sosem mondom a gyerekeknek, hogy "Látod, sokkal ügyesebben pelenkázlak", "mennyivel gyorsabban rádadom a cipődet".

2012. ápr. 7. 19:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Rákontrázok. :D "Nézd már, a mama azt hiszi, hogy finomabbat főz nálam." Mindezt halálosan nyugodtan, mosolyogva. Általában veszik a lapot és elhallgatnak. De gyakran csak elengedem a fülem mellett.

De engem pl. sokkal jobban zavar, amikor az utcán idegenek (!) osztják az észt. Hordozom a babámat, emiatt elég gyakran kapok beszólásokat. Pl. tegnap odajött a buszon egy néni, a babám a hátamon aludt, a néni meg elkezdett ordibálni a gyerekhez, hogy "jajj de rossz neked ott! Látszik, hogy meleged van. Anyád betuszkolt oda, hogy ne tudj megmozdulni. Sejj, minek az ilyennek gyerek?"

Hirtelen azt se tudtam, hogy sírjak vagy nevessek... Mondtam a néninek tök kedvesen, mosolyogva, hogy "legyen szíves egy kicsit halkabban ordibálni, mert alszik a gyerek." Ahogy elolvastam az arcáról, nem erre számított, úgyhogy morogva inkább elment a busz másik végébe.


Úgyhogy nálam a mosolyogva kedvesen visszaszólás szinte mindig bejön, a rokonoknál is. Eleinte bunkón, idegesen válaszoltam, de attól csak ők is idegesebbek lettek, és tovább akartak vitatkozni... (És bocsi, hogy kicsit off volt! :D)

2012. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ,hogy ezt hányszor kell hallanom. ha csak évente 1-2szer akkor kibírnám,hogy nem szólok,de ha hetente akkor nem bírnám elengedni a fülem mellett.


valami hasonlót kéne visszaszólni,hogy értse a célzást.vagy: rákérdezni szemtől szembe,hogy: mi az oka,hogy mindig ilyen megjegyzéseket tesz?

2012. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Havonta egyszer-kétszer találkozunk, de persze ebből is mindig az kerekedik ki, hogy mert bezzeg anyád/apád nem hoz el gyakrabban.


Szépen már próbáltam mondani, hogy kerüljék ezeket a megjegyzéseket, de persze csak sértődés volt, és ők nem úúúgy gondolják ám.

2012. ápr. 7. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"bezzeg anyád/apád nem hoz el gyakrabban"


És még ennyiszer sem fogom, ha a kedves Mama/Papa nem fejezi be a hülyeségét....

2012. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!